Aktuálně: 5 171 inzerátů172 166 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

fa Drůbežárna Prace-Vaše Zkuš.

Bobesek
Bobesek (54 příspěvků) 21.02.2009, 13:38:52 xxx.xxx.78.196
Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s firmou Drůbežárna Prace u Brna - Dagmar Rudolecká.
Jedná se o pojízdnou prodejnu drůbeže. Díky za příspěvky
Obrázek
kolozsiová (neregistrovaný) 22.02.2009, 10:49:37 xxx.xxx.83.206
Dobrý den, já jsem neměla dobré zkušenosti, do týdne byl celý kurník zamořen (DOSLOVA) muňkami. Zůstala jsem tedy u svých dřívějších nákupů na burze v UH.
Bobesek
Bobesek (54 příspěvků) 07.03.2009, 11:47:59 xxx.xxx.78.196
Čmelíci jsou nepříjemný problém ale dá se odstranit poměrně snadno chemicky. Nejste první kdo si na Prace stěžuje ohledně čmelíků. Pořád ale lepší než kdyby Vám kuřice uhynuly. To se totiž u této firmy taky často stává.
Bobesek
Bobesek (54 příspěvků) 07.03.2009, 11:50:50 xxx.xxx.78.196
Ještě u této firmy pozor na jednu věc. S oblibou nakupují v drůbežárnách roční vynesené slepice a ty co nejsou oškubané prodávají jako mladé na začátku snůšky. Nakoupí je za 10 kč kus a prodávají za 140. tomu říkám byznys. Jednou nakoupili chovné hejno a zapoměli jim z křídel oddělat hliníkové značky.
Brošek (neregistrovaný) 14.06.2009, 08:10:03 xxx.xxx.57.95
Nakupuji u Prace už několik let. Při jednom nákupu mi uhynuly tři kusy slepic, které jsem reklamoval. Reklamace proběhla rychle a bez problémů. Jinak můžu říct, že jsem velmi spokojený. Osobně doporučuji.
Petr Urbánek (neregistrovaný) 20.06.2009, 14:04:03 xxx.xxx.23.30
Tak s touhle drůbežárnou nemám dobré zkušenosti koupil jsem od nich pět slepic ty přd snáškou z těch pěti mi běhěm 3dnů 2 chcípli a když jsem snima vyřídil objednávku tak mi dovezli dvě nové a ty opět běhěm 3 dnů chcíply.
Jitka (neregistrovaný) 16.07.2009, 16:35:49 xxx.xxx.247.163
S drůbežárnou Prace mám jen jednu zkušenost a to dobrou. Koupila jsem od nich šest husokačen a jsou zdravé a krásně prospívají.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.07.2009, 11:32:55 xxx.xxx.23.30
Dobrý den jak jsou ty husokachy staré taky jsem si je chtěl koupit čím je krmíte? máte proně pastvu? nebo se nemusí pást? pak prosím napište jakým krmením a za jakou dobu ste dosáhla jateční váhu.
Jitka (neregistrovaný) 18.07.2009, 18:46:56 xxx.xxx.247.163
Husokačeny, které jsou na fotce mají necelých devět týdnů.Mají pastvu, ale není to nic moc. Každý den dostanou ještě koš trávy, kde je hodně lístečků. Pampelišky jetelinka a taky milují mladou trávu. Krmím vařenými bramborami s kukuřičným a ječným šrotem a krmnou směsí pro kachny, granule. Obojí jim chutná. Granule tak necuchají, jako obyčejnou krmnou směs.Nemám zkušenosti, ale na letáku od drůbežárny Prace se píše, že porážkové váhy 2,5-7 kg dosáhnete ve 12 týdnech. Myslím, že to závisí na krmivu. Z granulí budou hotové dřív, než ze statkových krmiv. Myslím si , že ty moje rostou dost dobře a granule jim dávám především proto, abych jim zajistila všechny prvky, které potřebují. Do šrotu s bramborami jim přimíchávám Nutrimix kvůli vitamínům a minerálům.Na této fotce jsou čerstvě přivezené z drůbežárny asi desetidenní zakoupené 27.5.
Obrázek
Bobesek
Bobesek (54 příspěvků) 19.07.2009, 14:02:22 xxx.xxx.78.196
Informace, které má drůbežárna Prace na svém letáčku okopírovali od firmy Kavapo. Husokačeny jsou buď Barbarie nebo Mulardi. Barbarie roste 120 dní a Mulard 90 dní do jatečné hmotnosti. Osobně doporučuji Mulardy. Rychleji rostou a nejsou s nimi takové problémy jako s Barbarií (štípání až do krve) . Maso má téměř stejnou chuť. Musíte taky počítat s tím, že pokud jsou jednodenní káčata dovezená z Francie tak to budou z 99% kačenky. Kačery si Francouzi nechávají při sexování po vylíhnutí kvůli větším játrům na paštiky. A taky abychom si je nemohli množit.
Obrázek
Jitka (neregistrovaný) 19.07.2009, 17:44:27 xxx.xxx.247.163
Tak s tím štípáním husokačen zkušenost nemám. Moje se neštípou, ovšem pokud mi drůbežárna Prace, na kterou máte očividně pifku neprodala Mulardy místo Barbarií a v tom případě bych měla velké štěstí a oni smůlu. Hlavně co do ceny.
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2011, 15:20:37 xxx.xxx.111.208
já u drůbežárny prace kupuji už nějakou dobu a nic mi nechcíplo koupil jsem si :8hus 6vynešených slepic 6kuřic 2 kohouty
Halama Josef (neregistrovaný) 19.06.2011, 22:03:05 xxx.xxx.51.113
Jak dlouho trvá vykrmení.
Roman (neregistrovaný) 24.08.2011, 08:51:42 xxx.xxx.48.165
Taky jsem koupil z Prace Husokačeny a prohledal jsem internet abych zjistil co jsem vlastně koupil :-). A našel jsem toto: Rybářství Hodonín V posledních letech jsme náš sortiment rozšířili o importované finální hybridy vzniklé křížením kachny pižmové a pekingské, kteří se nazývají moularden. Tito hybridi jsou někdy také nesprávně nazýváni jako husokačeny. Vynikají vyšším podílem prsní svaloviny, menším obsahem tělesného tuku a vyšší hmotností jater. Není příliš velký rozdíl mezi hmotností samičího a samčího pohlaví. Ve věku devíti týdnů, kdy nastává první jatečná zralost, dosahují kačeny živé hmotnosti 3,8 kg a kačeři 4,05 kg. Prodáváme je od stáří jednoho týdne, přes rozrostlé až do jatečných. více na http://www.rybarstvi-hodonin.cz/p_vodni_drubez.htm je tam i ceník a zajímavější než z Prace :-)
radusche (neregistrovaný) 02.10.2011, 16:09:35 xxx.xxx.135.69
zdravím všechny,naše rodina od drůbežárny prace kupuje drůbež už několik let a problémy nikdy nebyly.a to bereme dohromady okolo 80 až 100ks za rok (slepice,kačeny,husokačeny,husy)
anonymní (neregistrovaný) 04.11.2011, 10:25:37 xxx.xxx.29.18
Nevíte, co to mají za hybridy? Myslím kuřičky. Beru je již několik let, jednou nám jedna hned po příjezdu chcípla, jinak vždy bez problémů a krásně nesou cca do dvou týdnů.
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 22:59:47 xxx.xxx.78.196
Mají to, co jim která drůbežárna prodá. Jsou to totiž obchodníci a nikoli chovatelé!
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2011, 00:05:22 xxx.xxx.176.26
Se slepicema a husokačenama nebyl problém. Ale když jsme kupovali krůty, chtěli jsme spíš krocany. Prodejce nám je ochotně vybíral. Z osmi kusů byl nakonec krocan jenom jeden!!! Další rok dva z deseti. Letos jsme nakoupili jinde, ze sedmi kusů sedm krocanů!
Petr KIKOSANDR Zbořil (neregistrovaný) 03.02.2012, 13:00:21 xxx.xxx.52.3
Vážení,jsem překvapen těmi negativními reakcemi..nejspíše jste amatéři v chovu,nebo k němu nemáte dobré podmínky. Pro svou malou domácí farmu jsem za poměrně hodně peněz nechal zrenovovat prostor,na kterém chovám drůbež,kterou kupuji pravidelně každý příjezd do Břeclavi již 2 roky (několik desítek kusů zvířat ročně),nikdy neodjíždím s prázdnou,nikdy mi nic od drůbežárny Prace nepošlo,jen jednou jsem bojoval s čmelíky,ale vlastní vinou-drůbež neměla ještě prostor pro popelení. I reklamace přijímají a vyřizují rychle a ochotně.Všechna zvířata krásná,zdravá. Kohouti,slepice,krůty,brojleři,husy,kačeny,husokačeny se u nás měli a mají moc dobře - viz link http://kikosandr.rajce.idnes.cz/ výherce soutěže http://www.zahradni-domky.cz/fotosoutez/
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.02.2012, 20:29:05 xxx.xxx.199.39
nic proti hybridum snaska je vyborna ale neni to ono ako krasny cistokrvny kmem terbars wyandotiek pasucich sa na zelenej luke

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.