Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Potřebuji radu - spěchá

Tomáš (neregistrovaný) 14.06.2007, 18:40:20 xxx.xxx.83.150
Dobrý den!

Hlídám mámě 2 senegalce a když jsem je dnes nechal prolétnout, tak jeden si usmyslel,že do klece prostě nepůjde...Potřebuji poradit jak ho tam dostat, sám si tam sice vleze,ale kdykoli se ke kleci přiblížím, tak nemám šanci. Myslíte,že je dobrý nápad,ho ve spánku vzít do rukavice a přenést do klece?
maca1981
maca1981 (55 příspěvků) 26.06.2007, 15:46:21 xxx.xxx.157.121
Už druhý den kakariky je neaktivní, sedí na bidýlku, celkem není vůbec aktivní. Ani když přinesu jídlo, tak ho to nezajímá (a to tam byl vždy první). Všiml jsem si, že vodový trus (dá se říct, že trus je obalený průhledným rosolem). Podávám klasické krmení a posypané NUTRI MIX (dříve Vitamiy), ale v návodu tohoto přípravku nejsou psané žádné vedlejší účinky (mám dojem, že u dřívěji VITAMIXu byly psány vedlejší účinky,ale nemám už návod). Nevíte co by mohlo chybět či přebývat. Veterináři tady nejsou "specializovaný" na papoušky, spíš jsou přes psy apod.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.06.2007, 19:28:15 xxx.xxx.183.35
Myslím, že tím Nutrimixem to nebude. Já ho taky používám, ale nepodávám ho denně, ale jen občas. Zkus podávat suché zrniny a třeba suchej rohlík. Něco kde nebude tolik tekutin.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.06.2007, 18:15:04 xxx.xxx.183.35
To je mi líto. S kakarikama to není jednoduchý. Mě padla samice a v budce nechala 4 mladé a přežili to jen tři mláďata jen díky tomu, že jsem je dokrmil. Ono co vím, tak chovatel na proti taky chová kakariki a dost často mu zahyne samec i samice. Jde o to, že on je neustále nechává hnízdit a dost brzo nechává hnízdit samičky. Já musím říct, že mám 4 páry a je fakt, že momentálně ani jedna nechce zasednout, ale nespěchám na ně pořád lepší než kdyby některý s kakariků zahynul. Taky je velký problém s tím přepeřováním. Dle mého názoru v této době jsou hodně oslabeni a v této době nejčastěji dochází k úhynům. Kakarici nejsou tak jednoduchý na chov, jak si chovatelé myslí.
156karlos
156karlos (5 příspěvků) 04.07.2007, 21:13:36 xxx.xxx.228.154

Právě dokrmuji malou korelku směsí mrkve vajíčka piškotu a strouhanky pomocí inj. stříkačky.Asi 3 týdny.Je perfektně ochočená,léta na prst,je absolutně krotká ale mám problém protože nechce přejít na klasické loupání semen.Nepomáhá ani nechat vyhladovět.Semena slunečnice nebo prosa rozloupne ale nežere.prosím o radu.děkuju

04.07.2007 (21:05)
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.