Klec pro Aru araraunu

Rozměry: 120x60x190 cm = š-h-v. Bude stačit?
neregistrovaný snick neregistrovaný
hloubka mala - aspon tak metr
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
tak nechcem bit drzy ale do takej klietky by som dal majitela tej ary
Už jenom ,,klec pro aru,, mi přijde k pláči...Myslim,že to je dost malý. Dokonce i ve zverácích je maj ve větších voliérách.
Ladan Ladan 123 příspěvků
To snad nemyslíte váženě, že si pořídíte araraunu do klece pro andulky. Stále opakuji, vezměte si metr a podívejte se na délku a šířku klece. Pak si přečtěte jakou velikost má arararuna a hlavně jaké má rozpětí křídel. Vždyť když se bude chtít protáhnout a roztáhnout křídla tak to bude nemožné. A nepište, že bude pořád mimo klec. To vám rozštípe celý byt, vždyť u toho papoucha nebude moci být stále.
Orina Orina 227 příspěvků
Děuji za informace a mužete mi říct teda ideální velikost klece Děkuji .))
Pokud si chcete aru koupit tak máte vyhlídnutého chovatele, tak se tam zeptejte a omrkněte to tam. Není nad konkrétní zkušenost!
nic proti ale já bych aru do klece nikdy nedal,ale to je jen můj názor.známí má pár araraun a má na ně volieru :zálet 3x4x3 m(d xš x v) a výlet 10 x4 x4 m(d,š,v) a to je nějaká podívaná a krásné je když ary půl hodiny před tím než začne pršet to už ví a jsou navěšené na stropě voliery a čekají na déšt.a vy chcete dát aru do tohohle.nejméně 2,5 x 2x2 m(d,š,v)
papy papy 447 příspěvků
Papy souhlasím stebou, araraunu jsou to moc pěkní velcí papoušci, ve volieře to musí být fakt nadherá, ještě mít tolik místa..
marat marat 282 příspěvků
A když není místo, tak by měl stačit menší papoušek. Vždyť i ten udělá radost.
Dělám ve zverimexu a mám tam Aru Araraunu, má klec o něco větší a pro něj je to fakt úděs, když můžu tak ho pustím ven, první co je tak začne zběsile mávat křídlama, je na něm vidět nedostatek prostoru. Pro aru fakt voliéru a takovou aby i když je zavřenej se moh trošičku proletět. A určo každej den pouštět..
Milfis Milfis 519 příspěvků
U nás ve zverimexu maj taky Araraunu, nemá moc velkou klec tak 1,5 x 1,5 x 2,5 ( d, š, v)... Ptákovi to stačí, stejně už má asi zakrnělí křídla :'-( je tam už asi 15 let!
Zasarka Zasarka 37 příspěvků
taky jsem proti dávání velkých papoušků do malých klecí Marek
Pokud ho člověk zahrne láskou a nadstandartní péčí (krmivo a hlavně strávený čas aj.), tak to potře rozdíl mezi klecí a voliérou...
neregistrovaný Ivo neregistrovaný
ktery z cloveku :-) ma zobak a 24 hodin denne volneho casu?

specialne aru drzet singl je trapeni zvirat a ara do bytu a klece proste nepatri.
I sebelepší chovatel nekáže zahrnout takovou láskou i péčí ptáka po dobu třeba 50ti let aby nestrádal ... i kdyby chtěl, nejde to ... a aby se pak pták jen sotva otočil v kleci, to je hrůza a děs ...
Urcite ara potrebuje hodne prostoru . A kdyz ho ten majtel nema tak at si ho nekupuje ja driv mela taky malo mista a mela sem jen nadherneky a zpevacky a jak sem byla rada. A nesnasim kdyz si ho nekdo kupuje jako modni doplnek. Takovej clovek je totalni vul. Jo a chtela bych videt ty co davaj maly klece kdybych je do nich narvala jak by se jim tam libilo no?
neregistrovaný petulicka neregistrovaný
jestli ji máte do bytu, tak nato rovnou zapomeňte, to v prvé řadě neustojíte se sousedy v případě že jste na baráku, tak bych velikost o něco zvětšil, dohady o velikosti voliéry můžou být nekonečné, ale stejně to skončí na tom, že sebevětší voliéra pro některé pisatele stejně nebude dosti vyhovující k jejich názoru, téma "dostatečné" velikosti si každý vezme po svém. já bych volil voliéru o velikosti 2 x 2 x 2m, která je podle mě pro vnitřní voliéru do obytné místnosti dostačující né každý si může dovolit jednomu papouškovy vyhradit celý pokoj v domácnosti, když beru papouška koupeného jako domácího mazla
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
CENZUROVÁNO
Dohady o velikosti klece nebo voliéry jsou a budou nekonečné.. Všeobecně platí čím větší tím lepší,ale ani 8x8x8 nenahradí přirozené prostředí. Papoušek narozen v zajetí si zvykne a přizpůsobí. Máme aru zelenokřídlou. Začali jsme nezkušeně také přesně na těchto rozměrech klece. Po lehké úpravě bytu jsme udělali vestavnou klec o rozměrech cca 160x80x200cm š,h,v. je pravda že u nás se opravdu střídáme doma,tak že je papoušek ze 70% mimo klec a skoro celé léto je v zahradní voliéře 2,5x2,5x2,5m nebo jen na kšírách na stromě,ale jezdí s nami i na dovolené např na hory na chatu kde týden přespává v kleci o rozměrech 60x60x150 š,h,v a věřte nebo ne je rozhodně spokojenější že může být s námi než někde na hlídání nebo doma sám jen s návštěvou nějakého krmiče a to je odzkoušené. Je to jako s dětmi nemůžete se úplně podřídit psaným nárokům je to o kompromisech. Ale opakuji čím větší tím lepší. Papoušek se dožívá obrovského věku a my např.. víme že budeme v dohledné době stavět baráček kde se počítá s oří voliérou jak dovnitř tak ven a to rovnou průchozí.
neregistrovaný woody neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 27)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »