Aktuálně: 5 018 inzerátů173 576 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Klec pro Aru araraunu

woody (neregistrovaný) 10.02.2012, 05:38:09 xxx.xxx.1.246
Ještě malá poznámka. Při návštěvě veterináře nám pan doktor sám nabídl přistřihnutí křídel. Když jsme odvětil že ne že mi to pro papouška nepřijde přirozené,tak mi jen odpověděl - přijde vám přirozené chovat papouška v zajetí? Stejné je to i s voliérou.
cone (neregistrovaný) 10.02.2012, 08:29:05 xxx.xxx.67.3
4 woody - zvláštní poznámka od veterináře, asi bych ho vyměnil. U vete jste byli jen tak nebo s něčím konkrétním?
woody (neregistrovaný) 10.02.2012, 21:21:28 xxx.xxx.1.246
jezdíme jednou až 2x do roka na preventivní prohlídku a na rozbor trusu. První návštěva byla kůli pomoci s odstavem.
anonymní (neregistrovaný) 10.02.2012, 23:07:43 xxx.xxx.33.126
Vy jste chovatel nebo jste papouška koupil? A pokud koupil, proč neřešíte dotazy s chovatelem? Co může vědět veterinář o papouškovi. Jen lékařské záležitosti, ale chovatelské řeší chovatel daleko lépe.
woody (neregistrovaný) 11.02.2012, 03:09:30 xxx.xxx.1.246
No protože náš papoušek pochází více méně od překupníka nikolv přímo od chovatele. A proč máme papouška od překupníka a né od chovatele? A pořád dokola.. Řešila se tu klec,tak se vraťme k tomu to tématu jelikož s pořízením našeho papouška to bylo složité:)
RADOBY RADCI :DDDDDDDDD (neregistrovaný) 22.08.2014, 12:28:46 xxx.xxx.221.1
Odpověď na příspěvek uživatele kadukaj z 23.02.2011, 21:29:53

ARA PRED NEKOLIKA LETY DOSTAL SVOBODU V LETANI OD JEDNOHO NEJMENOVANEHO CHOVATELE. TZV. "VOLNÝ LET" A I KDYZ TYTO VZKAZY JSOU STARE,TAK V DOBE,KDY JSTE JE PSALI UZ TATO NOVINKA BYLA V CR.ALE VY VITE VSECHNO NEJLEPE,JAKO CHUJON nickem KADUKAJ,KTERY je borec na konec :D pokud ptakovi poskytnete min.2x1x2(vyska) tak lze chovat v byte,ale musi se s arou chodit pravidelne letat ven na pole/louku,venovat se mu tak 2h denne i vice...A neni pravda,ze pise kadukaj,ze sousedi vas pozenou.Jde hlavne o pristup k arovi a jak si ho nechate cit.prilnout k sobe.Nekteri lide jsou v obdobi mladete ary  denne skoro porad,pac se ho nemuzou nabzazit,pak casem nadseni pomine a papousek bude stradat a zacne kricet .Byt zde panem,urcite bych nechodil pro rady sem na net a ptat se zde tech radoby zkusenych chovatelu,ale primo napsal chovateli aru a navstivit ho.Videt vse na vlastni oci a ne,aby tady nekdo zacal placat,ze ara neni do bytu.

Anonymní (neregistrovaný) 15.05.2016, 18:53:17 xxx.xxx.244.196
Odpověď na příspěvek uživatele RADOBY RADCI :DDDDDDDDD z 22.08.2014, 12:28:46

Nejsem zkušený chovatel, ale plánuji pořídit si aru hyacintového. Chovám andulky a voliéra o velikosti 120x50x120 mi přijde i pro ně malá. Chtěla jsem je venčit na kšírách, ale nejsou ochočené. Jsem tedy spíše zastáncem že u velkých i malých papoušků je vhodné a důležité chodit s nimi na procházky. Jeden pán u nás ve městě chodí venčit araraunu na louku kde normálně venčíme psy. Vždy mu tam postaví bidýlko a nechá ho létat. Nějak takhle si představuji naše procházky se psem a s arou. A na sousedy kašlu. Bydlíme sice v domě, ale v řadovce a sousedi nám nemají co vyčítat když jejich pes věčně štěká a sousedka dělá každému naschvály :D


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.