Aktuálně: 5 017 inzerátů173 571 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Nafuknuta sliepka

Michal (neregistrovaný) 23.03.2009, 07:07:56 xxx.xxx.79.161
Ahojte. Vcera som si vsimol ze jedna moja sliepka sa sprava cudne. Chodi pomalinky ako tucniak, chvost ma stiahnuty pod seba a je uplne nemotorna. Ked som si ju obzeral mam pocit ze ma brucho nafuknute ako balon. Jest jej chuti stale. Pozeral som jej na zadok ale zda sa mi v poriadku ziadne zranenia a tak isto ani na povrchu ziadne zranenia. Susedia mi vravia aby som ju zabil. Ja by som ju radsej vyliecil pokial sa to bude dat. Viete mi niekto poradit co jej moze byt?
Dakujem za kazdu dobru radu.
J.M. (neregistrovaný) 23.03.2009, 08:09:23 xxx.xxx.105.3
No, těžko říci. Ale jedna z možností je, že nemůže snést vajíčko. Dalo by se to zjistit "ohledáním" ; jde to i zvenku; je možné vzadu opatrně nahmatat tvrdé vajíčko uvnitř. Ale kdyby to bylo pravda, tak asi to moc léčit nejde. Leda snad, že by se to vejce v ní rozbilo = nějak opatrně by se narušila skořápka, ale pak by bylo veliké riziko, že jí ostré hrany skořápky poraní vejcovod a kloaku a že zahyne na infekci. Leda že by jí veterinář podal antibiotikum. Ale služba veterináře bude asi mnohem dražší, než 1 slípka.

Posílám Vám e.mail na MVDr. Juranovou z Veterinární fakulty v Brně, pokuste se jí zeptat:
juranovar@vfu.cz

Má průjem ? Jaké barvy ?
Michal (neregistrovaný) 23.03.2009, 10:08:51 xxx.xxx.79.161
Ohmatal som ju a aj dalsie dve sliepky pre porovnanie. Nenahmatal som ziaden tvrdy predmet ale zato ma cele brusko vypukle do stran a do predu na omak zdurene ako ked nafukne cloveka. Stalicu ma taku vodovu skoro ciru len trosku biele. Este som si vsimol ze stale mika hlavou ako by si chcela nieco striast dolu. Paratitov som neobjavil. Vzdy ked vojdem do kurnika tak je stale pri krmitku a sem tam dzobka potravu. Este skusim dat do vody roztopeny vitamin C na povzbudenie imunity a vraj je aj antistresovy.
Michal (neregistrovaný) 24.03.2009, 12:31:45 xxx.xxx.96.39
Tak sliepocka ma osud specateny. Pani doktorka mi odpisala ze to moze byt prasknute vajicko vo vnutry a tym spojeny zapal vnutornosti alebo druha moznost je rakovina. Obe je neliecitelne. Cez vikend som sliepkam zvedsil kurnik lebo k nim chcem dokupit dalsie + kacice. Jedna sliepka ked zlietala z hrady trochu tvrdie pristala a mam podozrenie ze je to tato chora. Je mozne ze pri tom naraze jej prasklo vajicko. Ked pridem z prace ukoncim jej trapenie :-(
J.M. (neregistrovaný) 24.03.2009, 20:52:57 xxx.xxx.105.3
Pane Michale, i toto se někdy stává. Já jsem kdysi za mlada také měla moc ráda své liliputky i velké slípky. Žádnou jsem nezabila. Jedna zahynula na mor, a ostatní stářím a mrazem.
E-mail na paní MVDr. Juranovou si někde napište do notýsku, abyste se jí zase mohl zeptat; ona je na slípky odbornice a na drobné chovatele je hodná a vstřícná. Jinak přeji, aby už Vaše slípky přistávaly z menší výšky nebo do měkkého. Zdraví Vám i Vašim slípkám
přeje J.Marková
Michal (neregistrovaný) 24.03.2009, 21:16:28 xxx.xxx.79.161
Dakujem pani Markova za ten email dufam vsak ze uz ho nebudem musiet vyuzit. Co sa tyka tej sliepocky tak este stale zije. Prisiel som domov z prace rozhodnuty ze to ukoncim ale na moje prekvapenie bola culejsia ako vcera. Dokonca aj chodza sa jej zlepsila a spat si lahla normalne ako predtym. Pockam do konca tyzdna ako sa to bude s nou vyvijat. Priznam sa ze so im do vody rozpustil 2x 250mg vitaminu C a rano som sliepocke dal stvrt tabletky ibuprofenu a vecer druhu stvrtku. Ak ma zapal ibuprofen posobi protizapalovo a ten vitamin C ukludnujuco. Ked som videl tu chut v jej ociach zit a ako sledovala ostatne sliepky vo vybehu nemal som srdce ju zabit. Ak ale uvidim ze svoj boj prehrava tak jej to ulahcim. To co sa jej stalo je moja vina lebo som ju vylozil na novu hradu a ona nemotorne zletela dolu a o necele dva dni ochorela.
J.Marková (neregistrovaný) 25.03.2009, 11:24:17 xxx.xxx.105.3
Pane Michale, držím palce, aby se Vám slepička uzdravila a souhlasím s Vaším rozhodnutím. A pokračujte v tom, co máte vyzkoušené a co pomáhá. ( Někdo také dává do vody, nebo zobáčku 1/2 tablety, živočišné uhlí nebo proti kokcidioze se dával do vody modrý cholezol a jiné).
Takových citlivých lidí, jako jste Vy, už je málo. Ty úrazy jsou u slepic nebezpečné. Je důležité jim v kurníku udělat všechno pohodlné (žebříčky, hřady, hnízda) a aby je nikdo nehonil. Slepička by měla mít co největší klid a pohodlí, aby nemusela ani mnoho chodit a hlavně aby nemusela létat a přistávat. Také aby neměla z ničeho neznámého strach, tedy aby měla i duševní pohodu.
Michal (neregistrovaný) 25.03.2009, 18:05:20 xxx.xxx.79.161
Tak sliepocku som nasiel po prichode domov mrtvu :(
Rano vizerala byt uz na tom lepsie. Dnes som sadil stromky tak som ju zakopal pod ceresnu. Horsie ze dalsia sliepka javi podobne symptomy. Drzi sa dalej od hejna, hlavu ma stiahnutu a ako keby sem tam zaspavala. Ked ju chcem chytit tak bezi ako diva, ta predtym chodila strasne pomalinky. Bojimsa aby neslo o nejaku nakazu. Pokial sa to zhorsi tak ju vezmem ku zverolekarovy nech urobi pitvu.
Bobešek (neregistrovaný) 25.03.2009, 21:16:31 xxx.xxx.78.196
Vaše diskuze tady byl román bohužel se smutným koncem. Kéž by tu takových zajímavých diskuzí bylo víc.
Jozef (neregistrovaný) 27.04.2015, 08:17:12 xxx.xxx.236.112

prečítal som si komentáre ohľadom chorej sliepky a mam pocit ,že mam podobný problem. Ja som bol núteny dve sliepky utratiť. Tiež boli malatne a zadok mali zvesený. Po otvoreni brušnej dutiny som narazil na večšie množstvo tekutiny . U prvej to bolo zafarbene do ružova a ta druha bola čirá. Môže sa konzumovať takato sliepka ? Tento problem s ochorením som pripisoval vašnivemu kohutovy ,že mohol sliepke spôsobyť vnutorne zranenie, ale nie som si celkom istý. Mohla by sliepka piť odstatu dažďovu vodu ? Môže z nej chytiť nejakeho parazita alebo infekciu ? Prosim o realnu odpoveď , nie dohady .

Ďakujem za odpoveď

J.M. (neregistrovaný) 27.04.2015, 17:04:22 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jozef z 27.04.2015, 08:17:12

Pane Jozefe, jste přesvědčen, že jste o nemocné slípce napsal dostatek veterinářem odborně ověřených a prokázaných informací tak, aby Vám někdo cizí mohl pomoci a dát Vám " reálnou odpověď a ne nějaké dohady " ?

Uvědomte si, že jsme tu na webu lidé, kteří jsme nikdy Vaši slípku neviděli, nepitvali ji, a převážně nejsme ani odborníci veterináři.

Jednoznačnou odpověď Vám může dát pouze veterinář po pitvě slepice a po laboratorním rozboru jejich orgánů a obsahu zažívacího traktu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.