Aktuálně: 5 039 inzerátů173 130 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů

ptačí chřipka

Oliverovi (neregistrovaný) 22.06.2007, 19:22:42 xxx.xxx.88.68
Tak už je to tady zase. Panika okolo ptačí chřipky. Před pár minutami jsem v televizních novinách shlédla záběry a přeběhl mi mráz po zádech. Jedné paní, která chovala svou korelu už 20 let, vtrhli do domu a násilím korelu usmrtili! Co to má proboha znamenat? Mají na to vůbec právo? Vždyť papoušci nejsou drůbež!
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 22.06.2007, 20:24:41 xxx.xxx.182.2
Správně by na to právo mít neměli protože není vydán rozkaz likvidovat papoušky ale jak říkate drůbež.Ale taky záleží na tom kde ta paní bydlí.KDyž bydlí právé v tom městě Tisov nebo tak nějak tak se ani moc nedivím že ji ju usmrtili protože chřipka se přenáží hlavně divokými ptáky a korela by se mohla lechce nakazit...
Tomáš
Tomáš (30 příspěvků) 23.06.2007, 14:46:25 xxx.xxx.58.55
Já bych je do domu nepustil a nedal bych ani slepici.Domácí drůbež tam likvidují a na místním rybníku tam vesele dovádí nedotknutelná rodinka labutí,která má na přenos chřipky určitě větší naději - k zamyšlení.
anonymní (neregistrovaný) 23.06.2007, 22:43:40 xxx.xxx.248.48
pokud mate papousky v uzavrenem prostoru, ktery je cely zakryty (napr.doma, nebo voliera je cela pod strechou), tak se ptaci chripky bat nemusite. Te pani tu korelu usmrtili omylem. sice se ji omluvili, ale to ji zivot nevrati. vzdyt papousek je clen rodiny
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 23.06.2007, 23:30:48 xxx.xxx.29.233
Dobrý večer, nevím proč lidi tolik panikaří! Je neomluvitelný zásah veterináře který usmrtil korelu. Osobně si myslím, že umírají neviná zvířata. Nejdříve by měli odborníci odebrat nějaké vzorky ze zvířat a dát je vyšetřit. Přál bych těm likvidátorům aby narazily na prudkého chovatele který by jim dal co proto. Chovatel se ze zvířaty velmi těžko loučí a během chvilky může začít od začátku. Úředníci si myslí, že když nechají vybít všechnu drůbež, že je po nákaze.. ale v přenosu může pokračovat třeba vrabec. Zamyslete se, chřipka postoupí a pak nebude nikdo v ČR chovat slepice ani jinou drůbež. Stickers
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.06.2007, 12:15:16 xxx.xxx.182.2
Jen at dojdou k nám já bych jim ukázal.Hnal bych je od tud sviňským krokem....Máte pravdu viděl jsem potom v novinách a změnil jsem názor.Já bych jim nedal ani pírko.Přesně tak mi mět ptáky nebudeme a jak vyhubí ty co létají volně?(vrabci, labutě atd....)jen at dojdou a uvidí.MYslím že bychom mohli udělat nějakou petici...nebo něco takového proti utrácení ptáků,drůbeže a všeho možného....
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 24.06.2007, 18:40:40 xxx.xxx.183.35
No až, tak jistý bych si nebyl. Možná teď děláš velké ramena, ale jakmile by byly u vás, tak by ses choval jinak.

Fakt je ten, že dle mého názoru tu korelu usmrtit neměli. Právo na to taky neměli a dle mého ta pani se klidně s nimi mohla i soudit. Rozhodně, jak zde někdo napsal pokud chováte ptáky doma, nebo v uzavřených místnostech obávat se nemusíte. Větší obavy by měli mít ti co mají ptáky venku a nemají zastřešeny voliéry. Jde především o migrující ptáky, kteří by mohli trusem přenést tento virus na vaše ptáky.
Tomáš
Tomáš (30 příspěvků) 24.06.2007, 21:24:33 xxx.xxx.58.55
Je k zamyšlení proč je kolem ptačí chřipky celosvětově takovej povyk?Vždyť doteď zemřelo na ni na celém světě všehovšudy 200 lidí,to je jak když plivne do rybníka.Na obyčejnou(lidskou) chřipku zemře lidí 1000x víc a to každej rok,a to i v ČR.Myslím si ,že je to jenom účelové strašení lidí,aby kupovali všemožné zásoby vesměs nepotřebné - hlavně ,že se pohne ekonomika.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 25.06.2007, 12:55:02 xxx.xxx.182.2
Nedělám velká ramena.Já jsem s těmi ptáky zžitý.V9m že jednou umřít musí ale at je to přirozenou smrtí.JDe to potom snáze přenést.Než aby mi ji zabili.A já nic neudělal jen nevině přihlížel..
maca1981
maca1981 (55 příspěvků) 25.06.2007, 15:45:20 xxx.xxx.157.121
Mám pro vás takovou malou skutečnost. Já bych neřekl, že když jsou exoti ve voliéře, která má zastřešení, že jsou v bezpečí. Jednou jsem pozoroval andulky jak si pochutnávají na zeleným a najednou se tam přiřítil nějakej "vrabec" a začal holdovat s nimi. Takže se klidně může stát, že te trus tam taky může nechat. A nákaza je tady. Já si ale z ptačí chřipky nic nedělám (už od samého začátku). Jenom takový můj postřech, že jenom zastřešení nemusí stačit, muselo by se zakrýt i pletivo něčím, ale v teplém počasí to není možné. Na závěr: žádný strach
Joan (neregistrovaný) 07.01.2017, 21:06:45 xxx.xxx.165.59
Odpověď na příspěvek uživatele Stickers z 23.06.2007, 23:30:48

Přesně moje řeč... nerozumím tomuto bezhlavému usmrcování zvířat... jsme chovatelé jak hrabavé i vodní drůbeže tak papoušků. Představa, že mi bezmyšlenkovitě sem vtrhnou a vyvraždí 30 slepis které jsou zasíťované, že se k nim nedostane ani vrabec... a budou mi chtít vyvraždit papoušky kteří jsou členy rodiny či chovné kusy... a jinde posbírají mrtvou labuť a zbytek potenciálně nemocných nechají jít je nepředstavitelný ...

Hisex (neregistrovaný) 08.03.2017, 18:20:09 xxx.xxx.19.233

Vážení chovatelé .

Jako bývalý velkochovatel nosnic (100 tis.) žasnu nad metodami veterinární služby ,tj.  způsobu jakým postupuje při řešení ptačí chřipky . Myslím , že by  neškodilo se trochu ohlédnout zpět do 90.let , kdy tady byla tzv. salmonelová hysterie (jistě živená soudruhy,konkurenty, na západ od našich hranic) , kdy se likvidovaly miliony ks drůbeže vodní i hrabavé . To vše opět pod "odborným" dohledem naší Veterinární služby , která se již tenkrát pasovala do role likvidátorů našeho zemědělství . Je mi stydno za ty , kteří se propůjčili k takové špíně . Salmonela , potažmo ptačí chřipka  byla je a bude nejen u nás , ale i všude jinde např.v Polsku, či v Maďarsku a jinde , kde se ani v minulosti ani v současnosti takto masivně chovy nevybíjeli a nevybíjejí . Žít a podnikat v zemi , kde iniciativní idiot mi najde před vraty uhynulého ptáka a utíká s ní na veterinární středisko , které poté působí spíše jako inkvizice , než jako rozumově  vybavená instituce , se nedá . Likvidace (jen podezřelých) chovů z tzv. preventivních důvodů je zločin a staví veterinární službu do role do které se Ti skuteční odborníci nikdy neměli nechat vmanipulovat.Cítím se všemi postiženými chovateli a doporučuji jim příště nevěřit všemu, co se kde píše a co se po nich chce.

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 09.03.2017, 11:58:08 xxx.xxx.17.216

Dobrý den.

 

Taktéž tuto situaci po važuji za absurdní a trystní. Beze sporu, chřipka je velmi nebezpečný a zákeřný soupeř. Ale to už od té doby co byl samotný virus chřipky objeven. Jenže jsme v České republice a tady se dělají věci na 1001%. Takže když EU řekne takhle, pokaždé a v každém odvětví se najde český blbec, který řekne to je málo, musíme přidat a uděláme to takhle !!! Přívlastek české republiky v chování ve smyslu "Papežtější než papež" bude celkem věrohodné.

Nicméně, krom chovu papoušků se také věnuji poměrně hodně rybaření. Jsem ze severní moravy z okolí kde máme spousty rybníků a přehrady. Celoročně pozoruji hejna migrujících ptáků, obvzlášť když přiletí několik stovek až tisícihlavé hejno kormoránů jsem rozzlostněný. Do loňska byl kormorán chráněn zákonem, páchá miliónové škody a není to náš pták. Vládě se po několika letech chránění podařilo je tady domestikovat a nyní když mají platit, zákon zrušili a rybáři dělejte jak umíte.

To samé myšlení nyní přiživuje ptačí chřipku. Jelikož jsem co by kamenem dohodil od hranic s Polskem, sleduji kolik volně žijících ptáků létá krajinami tam a zpět. U nás se likviduje po 100tisících a dělá se humbuk a u sousedů z PL ? Nic zvláštního, chovy pokračují a žádné vyvražďování se nekoná.

Tak jak napsal dřívější pisatel. Klasická chřipka ročně zabije 100tisíce lidí v Evropě, ta ptačí je kapkou v moři. Vzpomeňme jen nedávnou pracečí chřipku. "pár desítek - stovek lidí" a výsledek, miliardy za vakcíny proletěli komínem. Navíc u zemřelých na potvrzenou prasečí chřipku nikdo neřekl, že kdyby to byla klasická chřipka že by nezemřel. Zmedializovalo se to jen proto, protože to byl náhodou virus prasečí chřipky.

Vždy to fungovalo a všude, pokud v lidech zasejete strach lépe se utrácí a ve všech směrech.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.