Aktuálně: 5 144 inzerátů172 495 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

plodožraví ptáci

Jiří navrátil (neregistrovaný) 09.04.2009, 22:55:36 xxx.xxx.159.146
Dobrý den,
rád bych se zeptal chovatelů plodožravých ptáků na podávání kupovaných zavařenin?Přes zimní období tyto zavařeniny nakupuji ,ale nevím zda to nemá nějaký negativní vliv(myslím slazené cukrem)Jedná se hlavně o třešně,višně,švestky,hrušky.Rád bych se nechal poučit čím krmí ostatní chovatelév době kdy je nedostatek čerstvého ovoce.Dají se sice koupit v marketu,ale někdy to nemá vůbec žádnou chuť.Abych nezapomněl chovám loskutáky posvátné střední forma.
bouda
bouda (77 příspěvků) 10.04.2009, 13:30:39 xxx.xxx.236.253
Dobrý den. Já osobně s podováním kompotů přiliš zkušeností nemám. Za celou dobu chovu jsem je prakticky nepoužil. Ovoce přes zimu kupuji čerstvé v hypermarketech, a také zkrmuji mnou zamražené ovoce a bobuloviny (třešně, borůvky, bezinky atd..). Ale vím i o chovatelích kteří občas zavařeniny zkrmují. Bura Adam
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 13.04.2009, 09:44:03 xxx.xxx.99.3
Zdravím,před časem jsem zavařoval sám jeřabiny a bezinky bez cukru pro timálie,loskutáky a sojkovce ale zmrazení je samozřejmě méně pracné a ptáci zmrazené lépe berou.Koupil jsem jednou zavařené jeřabiny a jak jsem je dal do klece tak jsem je vyndal,posléze jsem si přečetl že jsem koupil kompot pri diabetiky a tím pro mě kupování kompotů zkončilo a krmím pouze zmrazené
Jiří Navrátil (neregistrovaný) 13.04.2009, 12:31:17 xxx.xxx.159.146
Děkuji Vám za svoje názory,potřeboval jsem se poradit hlavně ohledně toho cukru.Ale jak píše Olda tak se nachystám spíše na to zamrazení.Problém to není a je to optavdu jednoduché.Jediný problém je kapacita mého mražáku neboť zamrazuji i mléčnou kukuřici a jeřabiny pro papouchy.Ještě byl využíl diskuze a chci se zeptat na podávání jeřabin pro loskutáky ?četl jsem ,že pro velký obsah vitamínu C se namá podávat?Jakou zkušenost máte vy?
Děkuji za předešlé odpovědi oběma přispěvovatelům a těším se na další diskuzi.Jirka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.