Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Slepice zanasi

anonymní (neregistrovaný) 26.06.2007, 09:49:26 xxx.xxx.209.180
Ahoj,
muzete mi nekdo poradit,kdyz slepice snasi vejce vsude jinde,jen ne kam maji? Hnizda i s podkladky maji,ale ignoruji je.
Jak je to naucit?
J. (neregistrovaný) 28.06.2007, 22:45:53 xxx.xxx.15.34
Je to jednoduché, slepice se musí zavřít do zmenšeného výběhu, kde nemají jinou možnost než snést tam, kde mají. Po tom co snesou všechny, je můžete vypustit jako obvykle "ven". Neuškodí ovšem, když je několikrát nevypustíte ven vůbec, pokud jedna nesnese. Slepice při svém omezeném intelektu si velice rychle dají dohromady, že když snesou vejce, smějí ven.
Za ubytování a stravu se platí, slepice nemaje peníze musí platit vejci.
Obyčejně stačí týden až dva tohoto "vězení".
Záležet ovšem bude také na stáří slepic a jak dlouho již zanášejí.
Marián Franko (neregistrovaný) 30.06.2007, 10:16:04 xxx.xxx.161.248
Někdy slepice odmítají snášet v budnících když jsou plné parazitů.
J.Marková (neregistrovaný) 21.05.2008, 16:13:35 xxx.xxx.105.3
Slepice zanáší tehdy, když se jí ve hnízdě nelíbí. Příčiny mohou být různé: málo nebo vůbec nepodestláno, podestýlka špinavá nebo pichlavá, již zmíněné zamoření čmelíky, příliš světla, mnoho slepic a jen jedno hnízdo (je třeba připravit slepicím odhadem tolik hnízd, kolik je poloviční počet snášejících nosnic), ve hnízdě není podkladek (nejlépe porcelánový), ve hnízdě lehává kočka nebo se tam honí myši a jiné příčiny. Musíte se snažit, aby byl pro slepice pobyt ve hnízdě co nejpříjemnější, aby během snášení nebyly ničím rušeny, aby si tam mohly chvíli posedět. Hnízdo také musí být trochu vidět, aby je slepice našly.
hanys (neregistrovaný) 25.05.2008, 13:43:52 xxx.xxx.4.122
mám takový dotaz, mám nedočkavé děti a chodí vybírat vajíčka. Oni když vidí že už je tam vajíčko, nikdo jim nevysvětlí, že slepička teprve vstává a nosí mi ho ještě teplé. Nevadí, že to slepice vidí, že jim ta vajíčka někdo bere?Myslím, jestli potom nehledají místo kam ho schovat? děkuji za odpověď
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2008, 14:45:55 xxx.xxx.111.1
Ne to vubec nevadí, slepicím je to jedno a příjdou na stejné hnízdo i příště.
Kurník (neregistrovaný) 23.06.2008, 21:39:10 xxx.xxx.24.125
Na zanášení slepic platí jednoduchý trik. Nechávat vždy v místě kam mají slepice snášet 1 vejce. Slepice ho vidí a jde tam snést další.
adela (neregistrovaný) 07.09.2017, 09:50:03 xxx.xxx.85.137

Dobrý den, chci se zeptat. už tři dny mi slepice nesnesly žadné vajíčko,ale včera jsem našla jedno vajíčko v balíku sena. Jindy chodili snašet do kurníku a ted mi zacali zanášet. Kde je prosím problém? Děkuji za odpověd.

J.M. (neregistrovaný) 07.09.2017, 11:01:14 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele adela z 07.09.2017, 09:50:03

Možná příčina: Ve hnízdě se něco změnilo, např. tam začly běhat myši nebo potkani, máte více slepic (přikoupila jste mladé kuřice), v hnízdě jsou parazité. Možné řešení: Přidejte další hnízdo, vyměňte ve hnízdech podestýlku (čistou ovesnou nebo ječnou slámu), zlikvidujte parazity ve hnízdech i na slepicích, zlikvidujte myši a potkany, vyžeňte z hnízd kočky, ráno zavřete do hnízda nosnice, které mají snést vajíčko, a pusťe je teprve pak, až vejce snesou, přidejte do každého hnízda jeden podkladek, a pod. Pročtěte si návrhy k tomuto tématu napsané shora.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.