Andulky "nelítací"

Ahoj, teta vyhrála v tombole ne plese dvě mladé andulky. Nechtěla je, tak jsme je vzali k našim dvěma andulkám. Až v naší velké kleci jsme si všimli, že jedna vůbec nelétá. Myslím, že má Francouzské pelichání. Četla jsem, že to postihuje mladé andulky a je to asi způsobeno nějakým virem. Mám se bát, že o peří přijdou i ostatní andulky? Naši dva původní ptáci jsou jsou staří rok a půl. Díky za odpověď.
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Pokud neplánujete odchovy, tak to nevadí.
A jinak - pěkná cena :-))
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jojo. Asi se moc do chovu nehodila, tak musela opustit hnízdo jiným způsoběm :-) Mají ale krásnou olivovou barvu, jsou miloučká a veselá :-)
Odchov jsme plánovali u těch původních... Byli sice sexuálně aktivní, ale ne a ne zahnízdit. Druhou dvojici jsme přibrali s tím, že by je mohli povzbudit v hnízdění...
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
no, jestli ma polyomavirozu nebo cirkovirozu, tak jste si zavlekli domu peknej problem. karantena se nedrzi jen tak z dlouhe chvile, ze?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak vám gratujuju k přírůstku. Můžete to vyhodit všechno.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A jak se "vyhazuje taková andulka, pane neregistrovaný???
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Zdeňko, nevěšte hlavu, pokud jde o francouzské pelichání, je to špatné, neměli byste nechat už žádné andulky hnízdit, ani ty vaše, a mít je v volierce bez budky jentak pro potěchu, peříčka třeba i dorostou zpátky. Ale nad mladými byste plakala :-( ! Dobře je prohlédněte, pokud jim viditelně nechybí peří na křídlech či na ocásku, nemusí jít o nemoc, třeba jen byli zavřené v malém prostůrku, nebo jim chybí vitamíny. Ani levné andulky se prostě NEVYHAZUJÍ, jsou to živí tvorové, a pokud nechováte jiné druhy nebo hejno odchovávajících andulek, kterým by jejich přítomnost ublížila, klidně se z nich můžete ještě dlouhé roky těšit :-). Přeji hodně štěstí, s pozdravem Petra
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Petro, děkuji za odpověď. Trochu jsem se lekla, se jich opravdu budu muset zbavit. Jsou veselí a rodast nám dělají. Do rozmnožování se samozřejmně nepustím. Jen je mi jich líto, že se nemohou proletět. Chybí jim krajní letky na křídlech. Asi by mi pomohla rada odborného papouščího veterináře. Nemáte někdo kontakt na někoho z Prahy nebo středočeského kraje? Díky.
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Přesně tak, nechápu proč každý hned děsí nějakou níkazou a bůhvíčím. To že nemí pera nebo nelítá ani nic neznamená, nemusí jít ani o fr. pelichání, ale předpoklad tam bohužel je, proto je lepší se vyhnou nadobro odchovům a těšit se jen z jejich přitomnosti. Pro chovatele je toto pohrova, pro vás se neději nic zásadního.
Nelamte už si s tím hlavu, stalo se, a vy osttní chytrolíni trochu s radama brzděte.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Bohužel toto se stává tím, když se chce chovatel zbavit nemocného nebo vadného kusu. Četla jsem zde dotaz jak krmit andulky a pisatel hned v úvodu píše, že když není vpořádku, tedy jí dá do výkupu. Co se pak stane? Koupí si jí nějaký začátečník, který si s ní poškodí chov z neznalosti a nemoc se rozšiřuje dál. Asi si andulky necháte, ale je spousta lidí, kteří než by drželi vadné ptáky dají je do výkupu a pak nástává stále se opakující kolotoč, hlavně pro začátečníky.
Orina Orina 227 příspěvků
Pokud chybí pera tak mohou sami dorůst. Odborník je MVDr Grymová, ale tady nestačí aby na andulku mrkla, dělají se testy, není to bohužel úplně levné, ale budete vědět s ším máte tu čest.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Moc děkuji za radu, určitě nepošlu neocné ptáky do světa. Zkusím u veterináře zjistit, co s nimi je a pak se uvidí.
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
praha - mvdr. necasova
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Děkuji za kontakt na pražskou veterinářku. Určitě ji navštívím.
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 14 (celkem 14)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »