Aktuálně: 5 174 inzerátů172 171 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

čmelíci

anonymní (neregistrovaný) 28.04.2009, 12:08:33 xxx.xxx.150.144
Mám takový dotaz.Můžou čmelíci poštípat i lidi?
Martina (neregistrovaný) 12.09.2009, 09:32:13 xxx.xxx.88.66
Mě čmelíci pěkně koušou. Když čistím kurník nebo sbírám vejce, jsem jimi celá obsypaná :-( Poraďte, co na ně použít? Jak na slepice tak kurník? Dřív se dávali naftalínová vejce, dělá se to ještě a je to účinné? Pište na martkaba@seznam.cz
oto (neregistrovaný) 12.09.2009, 12:51:39 xxx.xxx.119.136
Pani Markova keby vás poriadne štiplo neco ineho.nejaky chlap asi.
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 14.09.2009, 19:17:13 xxx.xxx.53.187
Dáváme slepicím pod slámu a do hnízda listy ořešáku, nebo se dají použít i jiné silně aromatické rostliny, stejnou metodu používají někteří ptáci, jinak slepice stříkám sprayem proti parazitům. Čmelíky už jsme skoro vymítily ale problémy dělaj ty černý slepičí blechy.
karel (neregistrovaný) 17.10.2009, 22:17:43 xxx.xxx.154.56
Zásah proti čmelíkům 1.postříkat klece naftou-normální vzduchovou pistolí na barvu,nízkým tlakem,nestříkat na slepice 2.rozvěsit po klecích drátem kousky asi 10x10 cm vlnitého kartonu-z krabic a po dvou dnech měnit. Efekt je v tom že čmelíci naftu nesnášej a vlezou si ráno právě do těch vlnek v papíru, které pak venku spálíme. Slepice smrdí od nafty jak se otírají o ty klece a čmelici už na ně zpátky večer nelezou tolik. Moc bio to sice nejni ale kdo to na vejcích pozná,že. Náklady minimální a do 3 týdnu jsme se jich zbavili, ted rozvěšujem jednou týdně a moc už jich neleze, do konce zástavu už se snad nerozmnožej .
Porta (neregistrovaný) 30.11.2009, 12:57:25 xxx.xxx.104.187
Jakou maji barvu ti čmelici?? a jakou maji barvu slepičí blechy? bo mě něco pokousalo a bylo to asik 1mm velke a černé a pokaždé to přitáhnu do baráku jak jdu pokluzat slepice... Tak doufám že mi někdo odpoví díky moc Porta
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 02.12.2009, 21:21:21 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, likvidace ektoparazitů u drůbeže je celkem snadná. Důkladně mechanicky vyčistit kurník . U veterináře zakoupit přípravek NEOSTOMOSAN nařadit 1:300 vše důkladně vystříkat, včetně napadené drůbeže(jen pozor na hlavu). V případě potřeby po 14 dnech zopakovat. Zdravím tragopan
Marie (neregistrovaný) 14.03.2010, 21:39:39 xxx.xxx.64.146
Čmelíci nebo drubeží blech to je jedno pokousali mě pokaždé když jsem se hrabala v hnízdě tak dlouho jsem vymíšlela jak na ně až jsem na to přišla hnízda i s podestýlkou posypu vápnem ale ne chlorovím ani obyčejným .Musí to být vápenec jemně mletý ten co se používá k dezinfekci rybníku sype se přímo do vody .Říkala jsem sy že když neublíží rybám nestane se nic i slepicím .Funguje to na 100% .Hnízda posypu i celí kurník na druhý den uše vyčistím potom jemně znova vše popráším tímto vápencem nastelu novou podestýlku a je hotovo nevím co to s těma potvurkama udělá ale jsou pryč .Je to ekologické a bezpečné DOPORUČUJI .Zdravím Marie
anonymní (neregistrovaný) 18.10.2010, 08:05:03 xxx.xxx.4.10
Marie na to kápla, takhle se to dělá i ve velkochovech. U těch ostatních způsobů -například nafty- bych měl vážné pochybnosti o kvalitě takto získaných vajec. A ještě jednu věc: čmelíci žijí v úkrytech (škvírách, dvojitých stěnách a pod.) a proto je boj proti nim obtížný. Navíc nevylézají všichni každý den, ale každý se jde "napít" asi jednou za deset dní. Problém je, když v kurníku nemáte nějakou dobu slepice a pak přivezete nové. To se jdou napást všichni najednou a jsou schopni slepice úplně vykrvit. Takže přeji hodně sil a trpělivosti .
Franta (neregistrovaný) 18.10.2010, 18:25:31 xxx.xxx.56.150
ja by to udelal napalmem....a je po čmelicich...
anonymní (neregistrovaný) 19.12.2010, 12:48:06 xxx.xxx.64.242
Zpravidla jde o čmelíka kuřího (Dermanyssus gallinae), což je malý roztoč (do 0,5 mm, po nasátí dvojnásobek), kterého nám do kurníku většinou zavlečou divocí ptáci, zejména vrabci a holubi. Ve dne jsou čmelíci zalezlí ve škvírách a skulinách, v noci lezou na slepice a sají jim krev. Jejich nebezpečnost spočívá hlavně v přenosu některých chorob, například salmonelózy, ale i samotné vysávání krve vede k hubnutí drůbeže, ke snížení produkce vajec a často dochází i k úhynům. Nepatrný cizopasník totiž spořádá opravdu hodně krve (poznáte to při větším zamoření i podle bledých hřebenů slepic) - ostatně - zkuste někdy čmelíky na nějaké plošce rozetřít a budete překvapeni, jak se ty světlé potvůrky rázem promění v sytě rudé čárky... Likvidace čmelíků není složitá - mně se osvědčuje už řadu let běžný Biolit na lezoucí nebo létající hmyz, který se prodává v každé drogerii. Tím je třeba důkladně vystříkat celý kurník, včetně skulin a spár, a večer je nutno postříkat i samotnou drůběž (prostředek jí při takové jednorázové akci neublíží). Protože i po zákroku zůstanou v kurníku přinejmenším nějaké larvy čmelíků, doporučuji celý postup zhruba po týdnu až čtrnácti dnech zopakovat. Jako prevence je nezbytné udržovat kurník v čistotě a snažit se co nejvíce omezit přístup divokých ptáků jak do kurníku, tak například ke krmítkům. Naši předkové s úspěchem využívali i přírodních prostředků, jež čmelíka odpuzují, a tak do kurníků dávali třeba listy ořechu, kapradí nebo tabáku a zabíraly i další aromatické rostlinky, jako je fenykl, kmín, mateřídouška, anýz, tymián či máta peprná.
Obrázek
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 19.12.2010, 14:54:36 xxx.xxx.10.4
NEOSTOMOSAN je skutečně jednička. Prodají Vám ho u každého veterináře, či veterinární lékárně. Je levný. Vyčistím kurník, vše vystříkám, včetně kukaní a večer i slepice na hřadě. Funguje na veškeré zevní parazity. Po 14 dnech to na radu veterináře opakuji. 2 x do roka. Můžete s ním postříkat i králikárnu, či jiné venkovní místo, kde je hodně much a jiného hmyzu. Používá se i ve velkochovech k likvidaci létajících potvor,včetně komárů.
katka (neregistrovaný) 17.01.2011, 16:59:10 xxx.xxx.164.94
zdravím... mám otázku, mohou čmelíky chytit i lidi? předej děkuju za odpověd :)
katka (neregistrovaný) 26.01.2011, 18:05:01 xxx.xxx.164.94
Zdravím vás... Mám takovej dotaz o čmelících na lidech... Když ty čmelíci na člověka vlezou, rozlezou se i v domě?? a užívějí se lidskou krví??? děkuju za odpověd...
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 18:21:33 xxx.xxx.56.215
Mila ma pravdu...ale ja mam lepši recept....ja na čmelikov použivam napalm...funguje to supr...neostane po nich ani kridelko...
Lada (neregistrovaný) 12.02.2011, 17:55:20 xxx.xxx.34.54
Dobrý den, prosíme o radu. Přes 50 roků jsme chovali slepice a nikdy se nám nestalo, že by měly ve větším množství čmelíky. V létě během několika dnů při vysokých teplotách nechtěli jít na řád. Při sběru vajec se nám drobní broučci objevili na rukách. Radili jsme se v drůbežárně s veterinářkou odkud jsme slepice koupili. Ihned jsme odstranili všechno dřevo, očistili stěny chloramínem a natřeli vápnem. Potom jsme dali udělat 2x deratizaci BYE MITEM, stejně se nezničili, ale nejhorší je, že se nám i při velké opatrnosti dostali až domů i po zlikvidování všech slepic. Veterinářka sice tvrdila, že vydrží bez potravy 6-8 měsíců a po lidské krvi uhynou, ale nám se často objeví a nepříjemně koušou. Nevíme jak se čmelíků zbavit a proto potřebujeme, aby nám někdo ze svých zkušeností poradil, za což předem děkujeme.
Robert Barański (neregistrovaný) 19.02.2011, 19:16:21 xxx.xxx.104.194
Budeme bojovat Dermanyssus gallinae na drůbežích farmách v Polsku po naší postřik je jednodušší pro asi 15 týdnů, protože není možné bojovat jen může snížit populacje.W Máte-li zájem, pište na e-maily vespa-der@go2.pl lib tel. +48 601 35 35 58

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.