Aktuálně: 5 029 inzerátů173 658 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

čmelíci

Robert (neregistrovaný) 17.04.2011, 16:09:53 xxx.xxx.139.24
Dobrý den.Chtěl bych reagovat na článek paní Lady ze dne 12.02.2011. My jsme předloni také měli tyhle problémy se čmelíky-chovali jsme asi 20 slepiček,a když jsme koupili a přivezli 10 kuřiček,tak jsme z hrůzou zjistili, že s těma kuřičkama se nám do kurníku dostali i čmelíci.No to byla hrůza!!!Slepičky přestaly snášet,stále se jen oštipovaly a ošívaly,a jak jsme chtěli z hnízd vzít i to málo vajec,které tam bylo,tak nám ti čmelíci lezli po rukou,šimrali a štípali.Zkoušeli jsme všechno možné-slepičky jsme postříkali čmelíkostopem,kurník také a hned jsme ho i vybíílili.No,pomohlo to jen krátkodobě.Kdykoliv jsem čistil kurník,tak už i z té násady od hrabla mi do rukávu ty potvory lezly,šimraly a štípaly.Nemusím asi dodávat,že jsem se hned vyslík,veškeré prádlo hodil do pračky,kterou jsem ihned spustil a okamžitě se i vysprchoval. Moje maminka si pak vzpomněla na moji babičku,která na dětské vši,mravence v bytě a také na čmelíky používala obyčejný petrolej.Vyčistili jsme chlívek,důkladně ho vystříkali petrolejem včetně hnízd,hřadel a i náčiní,se kterým se pracovalo v kurníku. Slepičky jsme jednu po druhé vykoupali až po hlavičku v kýbli s vodou,do které jsme přidali ORTOSAN pro psy.Nemusím snad dodávat,že to bylo za teplého a slunného dne a slepíčky jsme nechali na sluníčku uschnout. To jsme udělali před rokem a od té doby máme svatý pokoj!!Jak jednoduché a účinné!!!!Zlatá babička!Jen at se ti čmelíci objeví znova!Zase s nimi zatočíme!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2011, 19:56:50 xxx.xxx.31.214
Stačí si přečíst vlákno této diskuse.
anonymní (neregistrovaný) 22.06.2011, 23:22:14 xxx.xxx.97.65
No jak začalo léto, tak jsem dycky koukala, jak se naučili vrabci lítat do výběhu ke slípkám a zobali zbytky z krmítka. No bohužel dnes jsem zbírala vejce a už jak sem na ně šahala, bylo mě divný na dotek, co je na těch vejcích za drobnej jakoby píseček. Na světle to byla hrůza, plný vejce malých drobných bílých potvor. To by mě zajímalo jak to že včera sem si toho nevšimla. No pro jistotu sem celý hnízdo postříkala Biolitem. Zírta to budu řešit podle vašich rad, nenávidím parazity...!!!
anonymní (neregistrovaný) 24.06.2011, 17:33:42 xxx.xxx.64.242
http://hradsky-sunk.sweb.cz/napajeckyd.htm
anonymní (neregistrovaný) 24.06.2011, 17:35:41 xxx.xxx.64.242
tohle jsem chtěl dát srr...http://www.veterinarnipece.cz/biokill-10.html
Tereza Domoráz (neregistrovaný) 31.08.2011, 20:32:30 xxx.xxx.92.235
Čmelíci jsou roztoči viditelní pouhým okem, ale většinou se skrývají v nejrůznějších škvírách a spárách v kurníku. Aktivní jsou zejména v noci a v letních měsících, kdy se dostávají na kůži slepic a sají jejich krev. Jsou to okroví zploštělí živočichové ai 1 mm velcí, a takto nenasátí jsou jako slupinka. Ne tak po nasátí krve, kdy se značně zvětší do kulata a zrudnou od prosvítající krve. Nejlépe je to vidět večer na bílých slepicích, kdy čmelíci atakují spící drůbež.
Obrázek
Čenda Čmelík (neregistrovaný) 31.08.2011, 20:34:08 xxx.xxx.92.235
Čmelíci jsou roztoči viditelní pouhým okem, ale většinou se skrývají v nejrůznějších škvírách a spárách v kurníku. Aktivní jsou zejména v noci a v letních měsících, kdy se dostávají na kůži slepic a sají jejich krev. Jsou to okroví zploštělí živočichové ai 1 mm velcí, a takto nenasátí jsou jako slupinka. Ne tak po nasátí krve, kdy se značně zvětší do kulata a zrudnou od prosvítající krve. Nejlépe je to vidět večer na bílých slepicích, kdy čmelíci atakují spící drůbež.
Obrázek
D.J. (neregistrovaný) 06.12.2011, 08:36:07 xxx.xxx.5.32
Zdravím, mám takovej delikátní problém. Přinesla jsem si z praxe od slepic čmelíky. Jelikož jsem na bytě, kde není pračka, nechala jsem všechny věci, ve kterých jsem tam byla v igelitovým pytli a oni se ty potvory stejně dostaly ven. Horší je, že jsem usínala a něco po mě lezlo, kouknu a on to čmelík, takže se nám rozlezli zřejmě po ložnici. Co šlo jsem naházela do vany a všechno se utopilo, ale bojím se, že jsou zalezlí všude možně. Nemáte radu čím vystříkat ložnici, aby to nebylo škodlivé, a člověk s tím mohl přijít normálně do kontaktu? Musím vystříkat celou válendu, matrace z toho totiž nejde sundat a nějakým způdobem vyprat. Díky
anonymní (neregistrovaný) 06.12.2011, 15:16:57 xxx.xxx.64.242
věci nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu a světle(balkon atd.)živí se krví a nemají rádi světlo a průvan
D.J. (neregistrovaný) 06.12.2011, 15:40:16 xxx.xxx.36.129
No to jsem sice udělala, ale máme je v pokoji, na postelích, v koberci a protože zrovna nemáme vysavač, tak se bojim, že se to bude množit. Větráme tam už asi 2 hodiny, ale nevim, jestli to pomůže
D.J. (neregistrovaný) 06.12.2011, 15:41:39 xxx.xxx.36.129
PS: Jsme v bytě 2+kk a jsme 3, je docela obtížné se namačkat do jedný místnosti, když se potřebujem třeba učit.. :(
Anuradna (neregistrovaný) 21.12.2011, 19:42:41 xxx.xxx.82.254
http://www.iframix.cz/index.php?action=10101&id_menu=20&reset_paging=1& Doporučuji zejména M-MITE. Posílají i malá balení. A hygienu a uklízet! Jinak je to navždy. Samospasitelný prostředek jak se čmelíka zbavit prostě NEEXISTUJE!
Mili Sim (neregistrovaný) 21.03.2012, 13:49:43 xxx.xxx.174.37
Dobrý den, právě jsem se vrátila do paní doktorky kde jsem byla se svou dvouletou dcerou, měla na zádech ošklivé pupínky a verdikt byl, že je poštípaná od nějakého parazita. Jasně, že od čmelíků, máme slepice! To odpovídá na otázku, zda mohou čmelíci poštípat i lidi :-( Mohou a vypadá to hrozně a ještě hůř to svědí. Přečetla jsem si všechny komentáře a jdu bojovat s tímto ohavným hmyzem. Děkuji Vám za vaše návody!!!!
F.Němec (neregistrovaný) 26.08.2012, 16:13:30 xxx.xxx.201.252
Je zde všude řečeno jen o postřiku kurníků a samotné drůbeže, ale nikde neni řečeno zda ihned po vystříkání kurníku je možné drůbež tam opět usadit, nebo jak dlouho musí být buď uzavřena nebo větrána než se opět drůbež nastěhuje. Děkuji za odpověď.
ceger (neregistrovaný) 07.09.2012, 14:49:50 xxx.xxx.98.17
Mám dotaz, kde tento vápenec na hubení čmelíků koupím a hlavně jak je označen
jariel231 (neregistrovaný) 10.09.2012, 21:37:47 xxx.xxx.146.203
Máme kurník zděný se dřevěnným stropem. Když se rozmnožili čmelíci tak jsem vyčistil kurník. Na dno hnízd jsem dal zvětralé vápno nebo hydrát. Zem a vodorovné plochy jsem posypal taktéž. Na podlahu sypu hobliny.Do hnízd dávám slámu. Nyní takto dělám preventivně a nevím co to čmelíci jsou.
Lukas (neregistrovaný) 28.10.2012, 12:56:55 xxx.xxx.160.52
Zdravim vsechny,mel bych dotaz pro zkusene chovatele papousku,dostala se ke me informace ze papousci muzou chytit blechy....konkretne roseli moc tomu nemuzu uverit myslite ze je to mozne?diky za odpoved.
bak
bak (1 příspěvků) 28.10.2012, 13:23:43 xxx.xxx.160.52
Zdravim vsechny,mel bych dotaz pro zkusene chovatele papousku,dostala se ke mne informace ze papousci muzou dostat blechy...konkretne roseli moc tomu nemuzu uveritje to mozne?chovu zdar.
anonymní (neregistrovaný) 27.08.2013, 14:58:31 xxx.xxx.168.107
...tak si do "vyhledávače" zadejte : Papoušek má blechy. ... a uvidíte, co Vám "Děd vševěd Internet" (-:) odpoví.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.