čmelíci

Na čmelíky dopororučuji Milben od firmy Lihneme.cz

neregistrovaný Tom neregistrovaný

Vykašlete se na chemii ,  kurník ( včetně hnízd) po  vyčištění důkladně vysypte mletým vápencem . Je nejen ekologický , ale i ekonomický . Nefunguje  sice hned - to ani ta chemie ,  zato dlouhodobě . Neostomosan jsem použila i neředěný a " mršky " běhaly dál . 

neregistrovaný Šárka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Šárka z 03.04.2018, 15:12:46

Odkazy na prostředky proti čmelíkům:

https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/hubeni-cmeliku/c-1856/

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

V poslední době jsem řešil mohutnou invazi čmelíků v kurníku. Bylo to totální zamoření, když jsem se opřel o stěnu kurníku, měl jsem jich rázem na ruce snad sto. Účinek drahých chemických přípravků byl téměř nulový. Poté jsem vystříkal kurník silným koncentrátem chloraminu a došlo k částečnému omezení. Pokračoval jsem radikálním vyházením všeho nepořádku z kurníku a ponechání jen holých zdí (kurník je cihlový) a bidla s hnízdem, následné postříkání téměř stoprocentním savem a výsledek byl, že po týdnu tam byli zas. Problém jsem vyřešil, jak už tady kdosi psal, ohněm. Vyhodil jsem staré bidlo i hnízdo prožrané od červotočů - čmelíci se v těch dírkách ukrývají. Opálil stěny hořákem (silikonový olej ve spreji je jak plamenomet) a lihová louč. Nové bidlo udělal tak, aby se dalo snadno vyndat ven a opalovat - čmelíci se zdržují zespoda. Stejně tak hnízdo. V prvních dnech boje musíte opalovat nacucané čmelíky každé 2 až 3 dny. Nesmíte hlavně překročit interval týden, protože by se vylíhla nová generace. V noci se na slepicích čmelíci střídají, nacucaní slézají naklást vajíčka a nově vylíhlí nastupují na slepice. Takto s nimi musíte bojovat po dobu, dokud je nezredukujete na únosnou úroveň, nebo nevyhubíte úplně. Samozřejmostí je zhotovení popeliště, v mém případě sypu uhelný popel, slepice se potom na noc napopelí - nechají si popel v peří. Čili tak k taktice boje, když vám čmelík vyhlásí válku. Hodně trpělivosti a zdaru

neregistrovaný Bříza neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 64 (celkem 64)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »