prosím o určení druhu papouška

Dobrý den, můžete mi poradit co je to za papouška? Chovatel trvrdí že je to kříženec mezi pap zpěvavým a rozelou? Je to vůbec možné papoušky takto křížit? Nevím a tak prosím o radu. díky H.B.
  • Obrázek
mafffia mafffia 36 příspěvků
dobrý den
kříženec to je určitě, určitě tam je papoušek zpěvavý, ale co dál, netuším, rozhodně to není čistá forma, tak ho nepoužívat dál do chovu.
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Má papouška jako domácího mazlíka tak se do chovu nedostane. Bohužel papoušek při ochočování moc nespolupracuje :-( ale to se poddá. H.B.
mafffia mafffia 36 příspěvků
i když je to kříženec stále je to papoušek z austrálie a ty se kromě korely a andulky na ochočení vůbec nehodí, potřebují velké klece a jejich povaha je poměrně bázlivá, nikdy ho neochočíte tak jako andulku, o mnoho více se hodí na ochočení papoušci z afriky a jižní ameriky, agapornisové, pyrury,papoušíčci a tak dále z nich uděláte perfektní mazly. ale papoušci ve stylu rozely, zpěvavého, mnohobarvého a tak dále, vždy si zachovají určitou bojácnost
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Zdravím, zpěváku je to tedy dost podobné. V ochočování musíte být trpělivý, snad se vám aspoň trochu ochočí a nebude bojácný, ono i záleží na tom jak je starý. Přesně jak píše Luboš, tyhle papoušci ikdyž se prodávají dost ve zverimexech nejsou vůbec vhodnými mazlíky, potřebují prostor a žít v párech, jsou to voliérový ptáci.
Možná mi to tak jen připadá, ale bidýlka vypadají dost úzká, lepší jsou silná - tak aby se pták nedotýkal při obejmutí drápky, pak přerůstají. V krmítku jde vidět jen slunečnice. Je lepší když je poměr slunečnice okolo 5% /olejnatá semena max. 10%/, pak ptáci tuční a vznikají zdravotní problémy, zvláště v kleci nemá moc pohyb tak to nevylítá.
EV
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Rozely se taky prostě ochočit nedají, pokud jsou starší, jedině, že byste opravdu každý den seděl tři hodiny u klece a přemlouval jí. Ale to taky muze vyustit do toho, ze bude mít z vás stresy a pokaždý, když se přiblížíte, začne bláznit. Bohužel i ve zverimexu jsou schopný vám doporučit dvouletou rozelu jako mazla a že jí do několika týdnů zvládnete..blbost. Luboš má opravdu pravdu, jedině andulky a korely..a nejlepe afrika. Jedinou ochočenou roselu jsem viděl z ručního odchovu..a i tak se jí spousta věcí nelíbí a prostě to neni ono. Bidýlko je opravdu tenké, pokud máte možnost,stačí uříznout větev třeba z ovocného stromu, protože až drápky přerostou, budete ho muset chytit..a pokud neni ochočenej, z vlastní zkušenosti vim, že vám to nezapomene..stres z odchytu a vaší ruky se potom velice těžko přemáhá, pokud vubec. Hodně štěstí.
Ladan Ladan 123 příspěvků
děkuji za odpovědi. Připomínky vyřídím a snad se jimi bude řídit.

mějte se H.B.
mafffia mafffia 36 příspěvků
zbarveni ma jako muj mnohobarvy, akorat neni tak pestry. chovam ho doma, denne ho poustim, strasne rad lita a krasne zpiva. ale je pravda ze je trochu plachy, z ruky si zradlo vezme, ale na ruce zatim nepostoji.
neregistrovaný valisa neregistrovaný
Ono to chce strašně času a trpělivosti. Mě senegalský papoušek z odchytu po sedmi letech přijde občas pro něco dobrého, ale jen si to vezme tak s tím šupajdí pryč. Zato ale jak se říká ,že papoušci musí být jen dokrmení aby se mazlili, tak další senegalec odchovaný rodiči vleze i pod svetr.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
jenže senegalec není australský papoušek navíc ani senegalce neochočíte tak perfektně jako ručně dokrmenýho
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
no určitě by tam trošku rozdíl byl, ale alexové se trošku povahou podobají pyrurám, a ty se dobře ochočují, myslím že by se vypilovali nějaké detaili a vše by šlo o něco rychleji.
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
je to kříženec mnohobarvého nejspíš roselou žlutobřichou nebo jinou roselou ale nejspíš ta žlutobřichá. dejte sem další fotky k lepšímu určení.
bohum7 bohum7 55 příspěvků
ještě k tomu křížení... já bych řek , že to je zpěvák a rozela slámožlutá! 100%
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
dobrý den to já spíše sohlasím na 100% s Michalem ,protože ta tmavá záda nemá rosela slámožlutá !ale možné to samozdřejmě je.
papy papy 447 příspěvků
Měl jsem papouška horského,který mluvil a sedal mi na ramena,i na ruku.Takže nevím proč Luboš píše,že australští papoušci se na ochočení nehodí.Petr
2191968 2191968 214 příspěvků
pokud se opravdu tak choval byla to opravdu veliká vzácnost, papoušci z austrálie se opravdu jako mazlíčci hodí o mnoho méně něž papoušci afriky a jižní ameriky, kteří jsou iteligentnější a jejich povaha je úplně jiná, vezměte na měsíc rozelu a pyruru a zkuste je ochočit pyrura bude mnohem více spolupracovat a bude klidněhší, bohužel i ručně dokrmené rozely trpí značnou bázlivostí, zkoušel jsem je také dokrmit
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
chovatel co má kříženečka o kterém se tu bavíme nehází flintu do žita. Pokusí se ho ochočit alespoň tak aby šel na ruku a neplašil se. Myslím, že se mu to s dávkou trpělivosti podaří. Tak mu držme palce H.B.

děkuji všem za odpovědi
mafffia mafffia 36 příspěvků

Chtěla bych říct, že i papoušek mnohobarvý se ochočit dá, i když je to těžší.  Máme takového doma. Odchovaný ve voliéře, tři dny létal s rodiči než jsme ho koupili, takže úplně samostatný nebyl. Dokrmovali jsme ho napřed nedobrovolně, za dva dny už začal žebrat a spolupracovat. Je to hrozný mazel, který se nechá škrapkat až do usnutí, naprosto krotký. Pokud je venku z klece tak nejčastěji sedí manželovi na rameni nebo na hrudi a nechá se hladit. Měli jsme k němu i samičku. Ta byla vylétla z hnízda ve voliéře asi čtrnáct dní, takže už byla samostatná a krmit se nenechala. Proseděla jsem u ní u klece celé hodiny, dokonce jsem si vzala volno, mluvila na ni a podávala jsem jí krmení na prstě přez mříž klece aby se nebála. Pak si zvykla a šla i na ruku. V ochočování nám pomohl i ten první papoušek, protože když viděla, že mi sedí na rameni, tak hned přiletěla a sedla vedle něho s nadějí že něco dobrého dostane. Jen hladit se nenechala. Bohužel po roce najednou nečekaně uhynula. To je úskalí papoušků v bytě.  Asi něco sezobla co neměla.  Papoušci jsou chytří a chtějí se kamarádit. Chce to klid, citlivý přístup a vytrvalost. 

neregistrovaný Olga neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 18 (celkem 18)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »