Aktuálně: 5 137 inzerátů172 264 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

nemocné slepice

minichovatel
minichovatel (2 příspěvků) 27.05.2009, 17:36:57 xxx.xxx.141.226
Prosím o radu zkušenější chovatele. Chovám jen 11 slepiček na snůšku. V poslední době jim začalo vypadávat peří napřed na krku, pak na hlavě, nad ocasem. Kůži mají strupovitou, rudou. Nevím co to je. Zrovna jsem přikoupil mladé slípky na snůšku za 750kč a bojím se o ně. Šíří se to asi vzduchem. Soused to má také. Předem moc díky za rady.
J.Marková (neregistrovaný) 30.05.2009, 23:22:11 xxx.xxx.105.3
Nezměte jednu nemocnou slepici k veterináři. Pravděpodobně příčinou budou parazité. Ať Vám veterinář předepíše lék.
minichovatel
minichovatel (2 příspěvků) 31.05.2009, 18:48:10 xxx.xxx.141.226
Moc dík za odp. Nové slepičky jsem radši přemístil ke tchánovi do jiné vesnice, aby byli v bezpečí. Na internetu jsem se dočetl, že se nemoce poznají na snůšce-nenesou a na vnitřnostech. Slípky opravdu moc nenesou. Po zabití 2 kousků, byla jedna v pořádku, druhá měla játra jako bláto a vnitřnosti samou uzlinu...
Ondrej (neregistrovaný) 15.04.2010, 09:45:20 xxx.xxx.71.56
Ondrej, Kladensko. Poradi nekdo co mam delat ye slepickou, ktera furt sedi bez pohibu , neprojevi yadny zajem o jidlo a ma trus tekute a vyzelenely? Predem dekuji
J.M. (neregistrovaný) 15.04.2010, 23:23:16 xxx.xxx.105.3
Asi má salmonelózu nebo kokcidiózu. Asi pojde. jediná možnost podat jí kokcidiostatikum např. cholezol nebo lék proti salmonelóze. Ale příčinou může být i jiná infekce. Zkuste (máteůli doma) nějaké nedoužívané antibiotikum, tak jí ho zkuste dávat třeba 1/4 tabletky 2 x denně a uvidíte.
d.fojtik214
d.fojtik214 (86 příspěvků) 16.04.2010, 15:04:51 xxx.xxx.38.92
jedna moje slepice sedí pořát bez pohybu a má vodoví trus a nereaguje na podměty.má vztrhané peří na zádech nevite co ní ?jedna mi už na tohle zdechla
poradte děkuji
podobní jak u pana ondřeje
P. Horák (neregistrovaný) 10.10.2010, 14:21:36 xxx.xxx.5.141
Dobrý den mám dotaž mám pár slepic na vajíčka .jednou za měsíc jedna slepice chcípne nevím si s tím rady z 6ks už jsou jen 3ks . hřebínky mají nažloutlé před tím než uhynou .
Dagmar Zaludová (neregistrovaný) 22.11.2013, 10:44:12 xxx.xxx.214.103
Dobrý den, koupila jsem si slepičky z velkochovu, jedna měla oteklé oko, boule se jí stále zvětšovala, tak jsme ji utratili. Nyní po 2 měsících se to samé objevilo u další slepičky / ta byla z našeho chovu/. Prosím sdělte mi, zda se nejedná o nějaké infekční onemocnění. Díky a zdravím.
Wandys1 (neregistrovaný) 22.11.2013, 16:01:51 xxx.xxx.10.4
Primitivní, ale dobré řešení. Jak se blbě podívá,chová nebo vypadá-okamžitě vyřadit!!!
Luboš (neregistrovaný) 27.06.2014, 15:46:16 xxx.xxx.253.76

Mám slepici, která nezevírá zobák. Má problémy se žrádlem. Na pohled není nic patrné. Dík za radu.

J.M. (neregistrovaný) 27.06.2014, 21:39:19 xxx.xxx.168.107

... Takhle na dálku se těžko radí. Boule poblíž oka by mohl být hnisavý absces vzniklý z infekční rýmy. Liliputku s podobným abscesem mi zoperoval otec (doktor mediciny) a tím ji vyléčil. Průjmy mohou být různého původu: kokcidie, salmonely, bakterie; přesně to určí rozborem trusu pod mikroskopem pouze veterinář, a jedině ten předepíše správný lék, který může nemoc vyléčit a slepice zachránit. Velkou chybu drobnochovatelé dělají, že si buď sami pod kvočnou líhnou a odchovávají kuřata, která pak nejsou očkována proti nemocem, jako kuřice koupené z velkochovu. A ta pod kvočnou odchovaná kuřata pak později nemají protilátky proti těžkým nemocem, na které v dospělosti hynou. Také infekce od nemocných lidí (z kuchyňských zbytků), od hlodavců a volně létajícího ptactva, hubí slepice drobnochovatelů. Většina drobnochovatelů téměř nic neví o zoohygieně, o chorobách, a o prevenci chorob drůbeže a pak se ptá zde, a domnívá se, že toto forum jim slepice vyléčí. Ono totiž i chovat nosnice je věda; chovatel si musí i něco nastudovat, a nestačí slípkám jen hodit brambory od oběda a nechat je pít vodu z louže nebo z potoka.

J.M. (neregistrovaný) 27.06.2014, 21:51:47 xxx.xxx.168.107

Pro Luboše: Jak Vám lze poradit na dálku, když ani Vy sám v krku slepice nic nevidíte ? Pokud opakovaně slepice natahuje krk nahoru,  otvírá zobák a lapá po dechu, může to být mor slepic. Je to těžká nemoc podobná lidskému záškrtu, kterou způsobují i podobní původci. V hrtanu slepice se tvoří pablány, které ucpávají průchod vzduchu do průdušnice, až způsobí udušení nemocné slípky. Vím o případu, kdy několik takto nemocných slepic bylo vyléčeno po podávání léku proti lidskému záškrtu.

vera.cejka (neregistrovaný) 01.10.2014, 18:07:03 xxx.xxx.29.137
minichovatel: Moc dík za odp. Nové slepičky jsem radši přemístil ke tchánovi do jiné vesnice, aby byli v bezpečí. Na internetu jsem se dočetl, že se nemoce poznají na snůšce-nenesou a na vnitřnostech. Slípky opravdu moc nenesou. Po zabití 2 kousků, byla jedna v pořádku, druhá měla játra jako bláto a vnitřnosti samou uzlinu...

kuřice vydává štěkavý hlas,jakoby měla něco v krku,trvá to už týden,může mi někdo poradit,co to je?

joe sniper (neregistrovaný) 24.10.2014, 23:22:50 xxx.xxx.159.239

Dobrý den,chtěl bych se zeptat před dvěma měsíci jsem si koupil pár slípek v Ředhošti.Teď cca týden mám tři slípky které mají zavřené jedno oko a když jsem jim oko otevřel teče jim z nich bílá voda,ztrácí peří ale nevím jestli to peří není díky zimě a přepeření.Jednu slípku mám taky ktererá špatně dýchá,chroptí a nepřijímá potravu,díval jsem se jí do krku ale nic jsem neviděl.Poradíte mi někdo co to může být?Děkuji Joe

dasha (neregistrovaný) 30.08.2015, 11:42:22 xxx.xxx.52.63

Dobry den.Chtela jsem se zeptat.Mame dve slepicky cervenku a cernosku.Jsou velmi vzacne,obe jsou ochocene a hodne.Moje cervenka je nemocna a ja nevim co ji je.Chodi pomalu,skoro neji,ale pije vodu a skube hodne hlavou.mamka rika,ze ma asi neco ze spodkem,jelikoz vajicko je jen v blane,ted uz nenese vubec.Trus je takovy bilozlutozeleny.Snazila jsem se najit nejakou odpoved z prispevku,mozna viroza uvnitr zaludku opravdu nevim.Mame ji moc radi a nechceme o ni prijit.Poradte prosim.D.

J.M. (neregistrovaný) 30.08.2015, 11:49:55 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele dasha z 30.08.2015, 11:42:22

Může to být i drůbeží mor, pablány v krku, příbuznost nemoci s lidským záškrtem a je ho možné i vyléčit lékem proti lidskému záškrtu. Může to být i něco jiného. Pokud Vám na slepici hodně záleží, ihned s ní běžte k veterináři se specializací na drůbež, jedině veterinář může určit přesnou diagnózu  a předepsat lék, který by mohl slepici vyléčit.  Ale celá tato akce s veterinářem a léčením pro Vás bude několikanásobně finančně dražší, než hodnota samotné slepice. Pokud budete váhat a čekat, slepice určitě uhyne; bez potravy nemá šanci přežít.

dasha (neregistrovaný) 30.08.2015, 13:31:35 xxx.xxx.52.63
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 30.08.2015, 11:49:55

Moc dekuji za Vas cas a odpoved.

Plíšek (neregistrovaný) 01.03.2016, 16:14:03 xxx.xxx.219.13

Dobrý den. Mám deset slepic,jedna má ve vajíčku krev. Čím to je, a dá se to léčit?

Několik slepic má holé krky i po těle. Poraďte prosí

J.M. (neregistrovaný) 01.03.2016, 22:11:27 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Plíšek z 01.03.2016, 16:14:03

  1. Drobná kapka krve ve vajíčku (které bylo snešené vcelku bez porušené skořápky) nevadí. Pravděpodobně se to během doby upraví.
  2. Ztráta peří může mít normální fyziologický důvod, tedy pelichání, které asi po měsíci ustane a peří doroste. Pravé přechodné pelichání nastává jedenkrát za rok obvykle napodzim.
  3. Pokud slepice mají holé krky i oblasti kůže na jiných místech těla dlouhodobě a mimo podzimní pelichání, tak je důvod asi jiný, např. parazité (čmelík, perožrout aj.). Je nutné celý kurník vymýt horkou vodou případně vyplynovat, pak důkladně vyvětrat a vysušit. Slepice donést veterináři, ten určí parazita a předepíše proti němu lék.
  4. Dalším důvodem ztráty peří může být nedostatek některých živin v krmné dávce. Řešení: Ukončete dosavadní způsob krmení systémem "Co dům dal" a nosnicím kupte  "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" a touto krmnou směsí samotnou začněte dle návodu nosnice krmit.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.