nemocné slepice

Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 01.03.2016, 22:11:27

Děkuji za odpověď. Jsou to asi parazité. Krmím směsí a ještě přidávam vitaminy a sušené kopřivy.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.03.2016, 19:13:18

POZOR: Pokud krmíte přesně podle návodu "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu", tak už k ní ŽÁDNÉ DALŠÍ VITAMÍNY ani minerální látky NEPŘIDÁVEJTE. "Kompletní krmná směs pro nosnice v drobnochovu" už obsahuje všechny potřebné živiny, všechny potřebné vitamíny a všechny minerální a biologicky prospěšné látky. Proto se ta krmná směs jmenuje "kompletní". Nadměrnou konzumací některých vitaminů nebo některých minerálních látek si mohou nosnice poškodit zdraví.  Říká se tomu PŘEDÁVKOVÁNÍ. I sušené kopřivy můžete trochu ubrat ... už brzy bude zelená travička. Nebo můžete místo kopřiv dočasně přidávat trochu naklíčené pšenice (nesmí být zaplísněná !)

Chovu zdar!

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, jedna slepička má oteklý zadek, posedává, popochází , není noc aktivní, ale zobne žrádlo a pije. Můžete poradit?

neregistrovaný neleora neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele neleora z 15.05.2016, 10:02:09

Nevím. Možná by poradil veterinář, ale cena jeho služby včetně cesty se slepičkou k němu, by asi překročila cenu té nemocné slípky.

Pravděpodobnost uzdravení je asi malá.

Pokud má průjem, mohli byste jí zkusit koupit a podávat lék proti salmonelóze a kokcidiostatikum. Snad  by neuškodilo jí dát do zobáku malou kuličku z rozmačkaného česneku v másle (tak asi 1/4 čajové lžičky) po tři dny večer každý den.

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, mám 4 slepice které jsou vpořádku a nesou statečně vajíčka. Krmím je směsí pro nosnice, pšenicí a pasou se na trávě. Jedna slípka začala kulhat jako když jí bolí noha a druhý den už se nepostavila na nohy vůbec. Jinak žere, ale musím jí k jídlu odnést.Prosím o radu. Děkuji

neregistrovaný Bohu neregistrovaný

Dobrý den, mám 4 slepice které jsou vpořádku a nesou statečně vajíčka. Krmím je směsí pro nosnice, pšenicí a pasou se na trávě. Jedna slípka začala kulhat jako když jí bolí noha a druhý den už se nepostavila na nohy vůbec. Jinak žere, ale musím jí k jídlu odnést.Prosím o radu. Děkuji

neregistrovaný Bohu neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Bohu z 20.08.2016, 19:25:23

Diagnóza nejasná, musel by ji vidět veterinář.

Možnosti:

 1. Poraněná a pak zhnisana nášlapná plocha běhákui zespodu. Veterinář by musel absces otevřít, vyčistit, ošetřit antibiotiky, zavázat, převazovat, uzdravení možné.
 2. Nedostatek minerálních látek v kostech. Přidejte do krmné dávky drcené skořápky.
 3. Uraz: vykloubený nebo zlomený běhák. Prognóza uzdravení malá.

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

dobrý den, mám 7 slepic a málo vajíček. 2nebo 3 denně. Někdy 1 a stále častěji se objevují vajíčka jenom v bláně. Krmím krmnou směsí pro nosnice, dáváme pšenici,vařené brambory, pečivo  a zelené krmení. Může mi někdo poradit jaká je příčina , že vajíčka nemají skořápku a ještě je jich tak málo.

děkuji

neregistrovaný M.M neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele M.M z 02.09.2016, 19:23:40

Pro M.M:  Dobrý večer.

Možné příčiny (sama budete vědět, jestli ano, nebo ne) :

 1. Vaše nosnice jsou už "staré", to znamená, že mají věk 3 roky a více.
 2. Krmné směsi "pro nosnice" podáváte malý podíl z celkové krmné dávky, nebo krmná směs je stará s prošlou záruční dobou. Pšenice je mořená.
 3. Slepice mají žízeń a trpí současnými vedry (vysokými denními teplotami).
 4. Slepice mají malý prostor na hřadování a s hřadů padají a zraňují se.
 5. Vaše nosnice jsou nemocné.

Doporučení:

ad 1) Kupte si nové kuřice nosných hybridů nejlépe TETRY (červené s bílými ocasnímy pery). Staré nosnice zlikvidujte.

ad 2) Kupte novou "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" čerstvou v záruční době a tou směsí krmte raději SAMOTNOU podle návodu. NEPŘIDÁVEJTE ŽÁDNÉ PEČIVO, ani brambory. (Brambory jsou krmivo s vysokým obsahem energie, které v létě nemá opodstatnění). Brambory téměř neobsahují žádné bílkoviny ani minerální látky potřebné pro tvorbu vajec.  Kupte novou bezvadnou prvotřídní pšenici NEMOŘENOU. (Mořená pšenice je pro slepice jedovatá.) Nepřekrmujte slepice sekanou trávou ze sekačky; je to převážně vláknina, se kterou si slepice plní trávicí soustavu a v důsledku toho přijímají méně výživově bohaté krmné směsi.  

ad 3) Pokuste se zastínit slepicím výběh. Vícekrát denně jim vyměňujte a doplňujte čerstvou studenou pitnou vodu.Přivezte jim čistý hrubší říční  křemičitý písek a pod kurníkem jim ho nasypte do popeliště; budou se moci v něm zchladit a pozřít drobné kamínky, které nutně potřebují do žaludku pro správné trávení.

ad 4) Doplňte hřady tak, aby hřadové tyče celkem měly nejméně  délku 7 x 30 cm = 210 cm. ( tedy např. 2 x 120 cm, nebo 3 x 90 cm, nebo 4 x 60 cm). Větrací okénko (v létě uzavřené hustým pletivem) musí slepicím večer poskytovat dostatek světla, aby viděly na hřady , aby si bez padání mohly na hřady pohodlně vaskočit. Počet hnízd doplňte na nejméně TŘI.

ad 5) Zbavte slepice vnějších parazitů  (léčivými spreji) a případných nemocí. Diagnózu nemocí Vám (většinou z trusu slepic) určí veterinář, který předepíše i léky a poradí jak léčit. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobry den.prosim vas o pomoc.mam ochočene slepičky a jedna z nich je nemocna.byla předtim hodne živa,dobře jedla apd.,ale ted nejevi zajem,je pomala,vylekana,dnes rano trochu dobla do krmeni,ale ani nepije.mam obavy z toho jestli nema nejaky nador na hlavičce,protože starši slepice ji hodne dobala do hlavy,když jsme ji přivezli domu.julinka ma 2 roky a korzar-černa starši 3 a dela to pořad.julinka to všechno přežila,ale ted se neco projevilo a nevim co.jsem z toho špatna,protože jsou to moje zlatička.ma nejaky smysl ji vzit k veterinaři.udelam cokoliv abych ji zachranila.moc dekuji za nejakou odezvu.

neregistrovaný dasha197 neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele dasha197 z 10.09.2016, 07:52:23

Pro dasha197:

 1. Do zítřka dejte nemocnou slepičku Jůlinku do bedýnky zvlášť od ostatních, aby ji žádná jiná slepice nemohla klovat. Bedýnku s nemocnou slípkou dejte do stínu do chodby nebo do sklepa. Do bedýnky jí dejte těžkou (králičí) misku s vodou, nebo dvojitou misku s vodou a s pšenicí.
 2. Pokuste se opatrně kapátkem slípce do zobáku několikrát nakapat studenou čistou pitnou vodu.
 3. Zítra hned ráno (pokud bude ještě žít), tak ji dovezte k veterináři, aby zjistil, co jí je, předepsal léky a postup léčení. Řekněte mu, že bez protestů zaplatíte jeho službu, že Vám záleží na tom, aby slípku vyléčil. Počítejte s tím, že možná celková suma Vaší platby veterináři bude několikrát vyšší, než cena nemocné slípky.

Přeji uzdravení Jůlinky.  P.S.: I slepice jsou tvoři smrtelní, jako my.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

dnes jsem zabila brojlera u prsniho masu měl sitě zeleny maso co je přičinou

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

dnes jsem zabila brojlera u prsniho masu měl sitě zeleny maso co je přičinou

neregistrovaný vera.rymplerova@sezn neregistrovaný

dnes jsem zabila brojlera u prsniho masu měl sitě zeleny maso co je přičinou

neregistrovaný vera.rymplerova@sezn neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele vera.rymplerova@sezn z 13.07.2017, 22:19:43

Váš dotaz je nesrozumitelný.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobry den,mam 4 slepicky ISA BROWN, 2,5 roku, jedna z nich ma holy krk a skoro ctvrt  telicka. ostatni jsou v poradku. slepice se neperou a neklovaji se,ta postizena byla vzdy nejnejcilejsi,vsude prvni. Slepicka stale zere, je celkem v pohode, beha, ale bojim se zimy, aby me nenastydla. zerou psenici, pecivo, kukurici, zelene z kapusty, zeli, pampelisek, travy, ...prosim, poradite? dekuji. lea

neregistrovaný lea neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele lea z 30.09.2017, 18:43:37

Dosavadní složení krmné dávky není plnohodnotné.

 1. Kupte svým slepicím "Kompletní krmnou směs pro nosnice v dobnochovu" a krmte ji samotnou dle návodu. Směs musí být v bezvadném stavu a v záruční době.
 2. Zkontrolujte, zda Vaše slepice nemají ektoparazity; pokud ano, kupte sprej proti ektoparazitům a slepice jím dle návodu ektoparazitů zbavte.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 37 (celkem 37)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »