Aktuálně: 5 088 inzerátů172 512 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Co si máme pořídit ??

siesta
siesta (7 příspěvků) 18.07.2007, 23:06:53 xxx.xxx.60.143
Samozřejmě, že nějaké zkušenosti s ochočením plachých zvířat už máme. Je to myslím dost podobné, at´se jednalo o andulku, křečka nebo morče. Trvá nějakou dobu, než si vezmou jídlo rovnou z ruky, ale pak mám skoro vyhráno. Poslední andulák se nechal ochočit už
dost starý, nebyl zrovna mazel, ale na ruku se nechal brát a vydržel dlouhou dobu sedět mi na rameni a povídat i když jsem zrovna neseděla v klidu a uklízela jsem, nebo žehlila....
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 10:03:46 xxx.xxx.182.2
Je to na vás jestli si pořídíte plachého ptáka nebo ručně dokrmeného...Ale myslím že aymara se dá snadno ochočit i plachí ale je to na vás...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.07.2007, 18:13:35 xxx.xxx.183.35
Pro pisatelku. Víte co znamená ochočený papoušek? Papoušek ze sebou nechá dělat cokoliv, hladit se, sedí na ramení, nechá si dát pusinku a podobně to co popisuje tady mladý chovatel je blbost nic o tom neví a tak trochu tady víří vodu. Aymara i jakýkoliv jiný papoušek hodně vlastností převezme od rodičů, takže pokud jsou rodiče vůči vám hodně plaší, tak nepočítejte zázraky. Pták od rodičů převezme rodičovské pudy a další chování co je ptákům příbuzné. Pokud mládě nebude v blízkém kontaktu s lidmi bude z lidí mít strašný strach a podobně. Už jsem odchoval a dokrmil spoustu ptáků, takže vám to říkám z osobní zkušenosti. Raději si připlaťte za ochočeného papouška než sázet peníze do loterie. Nikdy nevíte zda ptáka ochočíte zda má nějaké psychické problémy, které se můžou projevit čímkoliv. Třeba i kontrolou hnízda z vrchní části budky v tomto případě papoušek má občas panickou hrůzu z ruky a podobně. Při ručním dokrmovaní chovatel papouška odebere z hnízda v době, kdy papoušek ještě nezískal tolik podnětů od rodičů. Papoušek si v době dokrmování zvyká na člověka jako na partnera, kamaráda, nebo dokonce nepřijme ptáky jako svůj druh, ale příjme lidi, jako svůj druh a proto se k lidem chová, úplně jinak než pták odchovaný pod rodiči.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.