krocani

Prosím, mohl by mi někdo poradit, kde bych našla nějaké www stránky zabývající se chovem a nemocemi krút? Děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
http://www.kchkp.estranky.cz/
Kittikit Kittikit 12 příspěvků
Včera se mi vylíhla 2 krutí kuřátka,dosud jsem odchovávala jen káčata a kuřata slípek. Je tu někdo ,kdo by se mnou rozdělil o svoje zkušenosti?
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Co potřebujete vědět? Odchovávejte jako slípky :-)
Kittikit Kittikit 12 příspěvků
Všichni mě straší, že mi to stejně pojde, tak hledám rádce,na kterého se mohu obrátit,až nastane problém.Zatím se mi zdá, že je to dobrý. Mám je v bedně v síni.Pod ně jsem dala ještě na dno bedny lepenku.Bedna je totiž na nožičkách.Pod lampou mají snad do40°C.ale bokem dál od lampy je 30 °C.Mám tam dvě kuřata araukán ,aby je učila zobat. Nevím jestli sama pijí, proto jsem jim 2x dala sama.Na krmení jsem nedostala u nás koupit spec. krmivo pro krůty,tak jím dávám K1 +strouhané vejce+nasekanou kopřivu a zatím jen na zem. Kuřata jsou starší mají dnes týden,ale mám jen ta dvě a tak bych je chtěla nechat dohromady trvale.Smím? Dělám jinak všechno dobře?
Budu moc ráda,když mě opravíte co dělám špatně.S pozdravem Karen
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Paní Karen krůtata i kuřátka máte moc krásné a moc vám fandím, aby ve zdraví vyrostli všichni čtyři. Mám krůty prvním rokem a po informacích se pídím stejně jako vy. Dvakrát se mi podařilo odchovat vlastní kuřátka a myslím si, že krmení a pití je u nich řízeno pudem sebezáchovy. S pozdravem Majda
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ahoj Majdo, já právě ze všech stran slyším ,že krůtata to jsou taková nesamostatná trdla. Nejen, že mají velké nároky na teplo,ale potřebují i učitele na to, aby začala samostatně zobat.Proto mi bylo doporučeno dát k ním kuře. Jenže mně to zrovna tak vyšlo,že se mi z 10 koupených araukáních vajec vylíhla je ta 2 kuřata a u krůtích taky. Dneska jsem viděla jedno krůtě se samostatně napít a druhé, že do debe nasoukalo kousek kopřivy.Tak doufám,že tuhle proceduru už zvládla.Na Rajčeti mám fotek víc http://karelex1.rajce.idnes.cz/
ahoj Karen
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Tak už mi zbývá jenom jedna krůtička.Ta druhá uhynula 7 den života. Ten den jsem jim čistila bednu v ketré je mám a dala jsem jim do míchanice ovesné vločky. Obě kuřata i krůťátka to baštila ale do rána jedno uhynulo. Mohlo by to být těmi vločkami? Víckrát jsem jim to nedala. Ale kuřata mají vždycky rádi strouhanou mrkev a tak jim to dávám taky .Ta jim chutná a to jediné kuře co mi zbývá ji taky vybírá.Ještě jsem se chtěla optat na něco. Jakmile jim začala růst pírka v křídlech ,konce křidélek se jaksi obrátily nebo možná spíš bych měla říct ,že se vytáčejí ven.To jsem u kuřat slepic nikdy neměla. Nevíte někdo čím to je?Nebo snad to u krůťat tak bývá. Na přiložené fotce je to trochu vidět. Je to focené při čistění do rána druhé kuře krůtěte uhynulo.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Tak tu jednu krůtičku jsem odchovala.Už měla 6 týdnů, a přez den chodí na zahradu do výběhu s kuřaty a kačenami.
Ale sem nikdo nepíše,tak nejspíš přestanu takyNa snímku má 1 měsíc a 8 dnů
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Paní Karen, nepřestávejte psát ! Ten váš příběh je zajímavý a obrázky krásné. Gratuluji Vám k odchovu krůtičky, i jedna je úspěch ! A je to na obrázku opravdu fešanda ! A ještě bude, protože ještě hodně poroste, takže se těším na další obrázky.

Nevím jak Vy, ale mně se občas ukáže na PC hláška (anglicky), jako že by na těchto stránkách měl být nějaký PC virus. To mne trochu znepokojuje, proto se sem trochu bojím chodit.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Zdravím, tak teda já psát budu,když to vůbec někdo čte.Mně se žádný anglický text neukazuje,tak nevím ,.Krůtě už chodí do zahradního výběhu.Na Rajčeti mám fotek spoustu.Odkaz je nahoře.Na téhle fotce je společně se dvěmi kuřaty s kterými vyrůstala. Jinak jsou v tomto výběhu starší kuřata a 8 posledních kačen.Ze dvora sem mohou přicházet i slípky.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Zdravím, tak já teda budu psát dál,když teď vím,že to někdo čte.Mně se žádný text psaný anglicky neukazuje,tak nevím.Na Rajčeti mám spoustu fotek,odkaz je nahoře.
Nyní již mám krůtě na zahradě ve výběhu společně se staršími kuřaty a posledními 8 kačenami.Ze dvora sem mohout procházet i slepice.Snášejí se dost dobře. Na tomhle snímku je společně se dvěma kuřaty co společně vyrůstaly.Stále se drží dost společně.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Tak to jsem zvorala, ,myslela jsem si že se to smazalo a zatím to mám teďka dvojmo.Krůtě už má 1a1/2 měsíce.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Paní Karen, díky za další komentář i obrázky. Lepší dva (:-), než žádný.
Vy to už asi víte, ale pro ostatní: i zvířátka, i kuřata, nebo králíček aj. si umí najít kamaráda jiného druhu. Tak se přátelí pes s kotětem, králíček s kůzletem, tak se do konce života bude Vaše krůtička kamarádit s kuřaty, se kterými vyrostla. Bude je považovat za svou rodinu.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
No, já líhnul už v prosinci, takže má krůťata už jsou poněkud větší :-)
  • Obrázek
Kittikit Kittikit 12 příspěvků
další
  • Obrázek
Kittikit Kittikit 12 příspěvků
a ještě jedna
  • Obrázek
Kittikit Kittikit 12 příspěvků
No sláva, že už nepíšu sama.Ty fotky jsou moc pěkný a povíte mi to hnědý to je jiný druh? A to je z jiného chovu nebo se to objevilo u těch černo-bílých? Já nemám žádnou zkušenost, tak se třeba ptám blbě.Ještě bych potřebovala vědět,v jakém věku se pozná pohlaví.CHtěla bych si tu moji jednu nechat k chovu a tak budu musetk kupovat protějšek.A ještě by mě zajímalo, jestli to moje kuře bude už do chovu příští rok nebo až další.Já znám jek zbarvení kterému říkali bronzová,ale ty na fotkách to nejsou ,že?! Jak se říká těm vašim? Jsou moc pěkné.Předem dík za informace.
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Většinu krůt máme černobílých, ten červený krocan je z jiného chovu, krůty k němu se nám nepodařilo sehnat. Krocánci se začnou "chochošit" poměrně brzy, někdy kolem 2-3 měsíce. Pokud datum na fotkách máte správně, tak, pokud by to byla krůta, vám začne snášet s největší pravděpodobností až na jaře příští rok. Pokud budete mít čas, podívejte se na http://www.sv-puten-perlhuhn.de/index.htm , jedná se o německé stránky, kde jsou krůty popsány lépe než na http://www.kchkp.estranky.cz/ . Ty tmavší jsou kříženci - domácí odchov, neboli kříženci černobílého krocana a divoce zbarvené krůty.
neregistrovaný Kittikit neregistrovaný
Jinak, pár našich malých krůťat je podobně zbarvená jako vaše, jsou to potomci toho červeného krocana a bílé krůty.
neregistrovaný Kittikit neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 154)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »