Aktuálně: 5 017 inzerátů173 559 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

krocani

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 12.08.2009, 21:16:35 xxx.xxx.165.35
Dobrý den, já mam krůty od minulého léta (černobílá standartní jako nahoře na obrázku), krocan se jmenuje Pepík a dokonce na to sliší, teda jen když mam pro něj mls. Letos se z prvního vrhu ze 13 vajec vylíhlo 11 krůťat nyní už jich je jen 7, a z druhého vrhu to stejné ale je jich všech 11, už jim je 6týdnů takže choděj venku s Pepíkem a prvnim vrhem a to mě na krůtách fascinuje že se mezi sebou neklovají jako třeba kachny nebo slepice, prostě 20 mušketýrů. Hodně štěstí z krůtama mam ze ze všech drůbeží nejradši.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 13.08.2009, 13:51:51 xxx.xxx.31.1
Zdravím, všechny!Potěšíla mě odezva a hned se zeptám.pane kittiki to máte líhnuté všechno pod krůtou ,nebo taky něco v líhni?A napsal jste mi že se pozná samec od samice mezi 2-3 měsícem.To tnamená že se začnou tvořit ty výrůstky na hlavě nebo nějak podle chování? To moje kuře je od dnešního dne už dohromady jen s kuřaty araukán v zahradním výběhu.V noci jsou ve dvorku pod střechou.jak vyrostlo s těmi 2 kuřaty,tak s těmi je kamarád,ale starších se stále bojí i když je dvakrát tak velké jako kuřata.
Mně se teda slepice neklovou a kačeny se klovaly jen dokud jsem chovala čínky .Později jsem měla pekingské a ty se už neštípaly.Dnešním dnem jsem zabila poslední kačenu .Na ty krůty jsem moc zvědavá už mám domluvené do chovu na příští rok k té mojí protějšek. A ještě jsem se chtěla zeptat je lepší mít 2 krocaní slípky nebo stačí jedna. A kolikrát za rok ta slípka tak nasedne.Jo a ještě něco.V jakém věku se hodí odchovy zabíjet.A je pravda že je to velký problém zvládnout zabít krocana?Tady na tomhle obrázku je dost dobře vidět hlava.Na co to asi vypadá,myslím jestli to bude spíš slípka nebo kohout?
Obrázek
Kittikit
Kittikit (12 příspěvků) 13.08.2009, 21:18:43 xxx.xxx.54.237
Doma máme ke krocanovi 4 krůty, ale měli jsme i 7 a krocan je stačil všechny pojímat. Malé krocánky jsme mezi ostatními poznali podle natřásání, jak to dělá dospělý krocan, roztáhne ocas a křídla klopí k zemi. Některá krůťata se líhla pod krůtou, některá v líhni. Krůty mi sedly většinou 2x do roka, poprvé snesly kolem 25 vajec, podruhé kolem 15. Na dvoře mi lítá všechno dohromady, slepice, kačeny, krůty i husy.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 05.09.2009, 00:14:28 xxx.xxx.31.1
Tak jsem si dnes donesla dvě krůťata stará přibližně 3 měsíce. Každá je jiný druh,ale jakého jsou pohlaví zase nevím,a tak budu dál čekat. S chovatelem mám dohodu, že mi jedno popřípadě vymění, abych měla samce a 2 holky.
Obrázek
baxi
baxi (82 příspěvků) 14.09.2009, 18:42:26 xxx.xxx.144.40
Martine nádhera!!!
Tady tenhle druh jsem zatim viděla jen na obrázku,
jsou moc pěkný .
nevíš kde by se dali pořídit,nebo jestil bych mohla na jaře od tebe koupit nějaké to vejce do líhně?dík za odpověď.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 14.09.2009, 20:28:17 xxx.xxx.31.1
Martine taky se mi moc líbí jsou nádherní a posílat vejce poštou se nemusíš bát.Já letos posílala poštou vejce slepičí -araukání. Normálně jsem použila proložky od kupovaných a porotože tato vejce byla malá ještě jsem je zapalila do ubrousků všechny proložky jsem skládala do papírových krabic proložila novinama a přelepila balíček izolepou. Takto jsem rozeslala kolem 100 vajec a žádné nepřišlo poškozené.
baxi
baxi (82 příspěvků) 14.09.2009, 21:35:02 xxx.xxx.144.40
Martine,děkuji za odpověď,
moc mě ty vejce krůt lákají,chtěla bych je vyzkoušet v líhní,
Karen,já si myslím že se na tu 2 ha zahradu ještě něco vejde.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.