Aktuálně: 5 567 inzerátů168 414 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů

krocani

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 24.09.2009, 19:43:03 xxx.xxx.53.187
Jesti máte krůtu, tak ji nechte ty vajíčka vysedět, krůty jsou doopravdy spolehlivé a o krůtata se dlouho starají, že by nechtěly vajíčka vysedět to se mi ještě nestalo. I když to byla prvnička.
Eva Obůrková (neregistrovaný) 24.11.2009, 13:21:11 xxx.xxx.123.35
Dobrý den, pro kamaráda, který se zabývá výrobou různých suvenýrů s indiánskou tematikou, hledám zdroj krocaního peří... nejlépe z divokých krocanů. Existuje někdo, kdo se jejich chovem zabývá a kdo by mohl toto peří poskytnout?
Jsem pouhý zprostředkovatel, o drůbeži toho vím pramálo a o krůtách a krocanech téměř nic... netuším, zda je peří vzácné nebo ne... jen to zkrátka zkouším :o)
Petr (neregistrovaný) 27.11.2009, 16:51:10 xxx.xxx.174.86
Přeji dobrý den. Věnuji se lukostřelbě a pro výrobu šípů je zapotřebí peří. Od svých kamarádů jsem zjistil, že nejlepší je krocaní peří. Tímto bych vás chtěl tedy požádat ty zvás, kteří chovají krocany a husy jestli bi mi mohly poskytnout peří (letky), při zpracovávání drůbeže na maso (zabíjení za účelem snězení). Jednalo by se o nečištěné peř, nespařené horkou vodou. Jsem student a koupě připraveného peří přes internet by mně vyšlo poměrně draho, proto sháním chovatele, kteří by byli ochotni posílat peří poštou s tím, že bych platil všechny náklady. Případné odpovědi na tuto prosbu lze posílat i na email: chano@seznam.cz nebo na ICQ: 565575121 . Předem děkuji všem Petr.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 02.12.2009, 13:49:18 xxx.xxx.31.1
Tak mně se ty krůty jaksi nedaří. Jak už jsem dříve psala, měla jsem jedno vlastní odchované krůtě, o kterém jsem si dolouho myslela, že to bude slepička. K němu jsem si přinesla 2 další,černou a bronzovou s tím ,že když to nebude párek,vymění mi jednu tak aby to byl. Měla jsem je doma asi 3 týdny, když se to moje kuře začalo taky čepýřit a stavět ocasní pera. Je tohle spolehlivý ukazatel ,že je to kohout???To moje bylo vylíhlé 20.6. a ty dvě cizí mají být asi o měsíc starší. Zrovna nemám foťák v provozu tak nemám čerstvou fotku, ale ten co je na fotce co přiložím je ten co jsem jej vyměnila za slepici.Jeho chovatel pohlaví určoval podle velikosti laloku pod krkem a mně přijde u všech tří stejný. Ta co jsem si jí donesla jako slepičku před 14 dny se u mne trochu vykrmila, lalok jí už taky červená, ovšem ocasní pera jsem ji stavět neviděla.Jinak mi přijdou všechna 3 stejná. Tak pořád nevím jak na tom jsem .
Obrázek
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 02.12.2009, 14:59:38 xxx.xxx.53.187
Čepíří se obvykle jen krocani, vyjímka nastává v nebezpečí a při obraně mláďat ale krůty nesvěšují křídla a neumí postavit tatrč tak jako krocan. Z vlastí zkušenosti vím tohle- od známých jsem dostal krocana a krůtu(byly hodně mladí) a ten krocánek nějak s pohlavními znaky zakrněl tak jsem dostal ještě jednoho krocana protože ten původni vypadal opravdu na krůtu, ten druhý měl mnohem výraznější lalok, bradavičky atd. a ten druhý ho najednou dohnal. Jestli se tohle nestalo i u vás, měla jste původně krocana pak jste dostala ty 2, určitě je jeden z nich krocan a ten původní měl potřebu se vyvynout aby mohl později v dospělosti konkurovat tomu druhému krocanovi.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 02.12.2009, 15:36:25 xxx.xxx.31.1
Tp by tak mohlo být, původní krůtě bylo jediné na dvoře a vyrůstalo se dvěma kuřaty .Víc krůt doma nebylo.Nevím co to je tatrč? Nebo tak se říká těm ocasním perům?Každopádně mám zase dva kohouty, a jedno co má být holka to ještě nemám na fotce,snad zítra jestli už bude foťák z opravny hotový.
Tady je odkaz na ta krůťatahttp://karelex1.rajce.idnes.cz/13_spolecny_odchov_krutat_a_araukan/
J.M. (neregistrovaný) 05.12.2009, 12:53:22 xxx.xxx.105.3
Dobrý den. Několikrát zde zazněl dotaz, jak poznat pohlaví nedospělých ktůt. Kdysi dávno jsem překládala článek z angličtiny z časopisu Poultry Science na toto téma. Pamatuji si, že tam byly fotografie krůtičky samečka a krůtičky samičky rozlišené podle svazku štětin na prsou (a tuším i podle kresby peří , ale to si už nepamatuji). Samec prý má tu štětku na prsou nějak dříve a mnohem větší, než slepice. Ale podrobnosti si už nepamatuji, bylo to před 35 ti lety. To čepejření se domnívám také, že je charakteristické pro krocánky samce, ještě docela malé.
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 05.12.2009, 21:10:34 xxx.xxx.53.187
nejlepší je si k nim sednout a pozorovat je takhle to dělám já, takle staří krocani jak je máte vy by už se mohli pokoušet o hudruvání je to jen takové krátké "kll", u černobílích krůt se to dá poznat podle kresby-krůtičkám se na prsou neoběvujé černé peří ale u těhle doopravdy nevim to bych je musel nějakou dobu chovat
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 05.12.2009, 23:57:30 xxx.xxx.31.1
To já pořád řeším jak poznat jestli je to holka nebo kluk.Podle tý štětky to teda u mne nejde. Ty nemají žádnou štětku ani dospělí co už odchovávali letos kuřata ji nemají. Když jsem k němu šla naposledy je vyměnit tak jsem se schválně dívala. Hudrování -jo to jsem slyšela.Myslím že i ten můj už hudroval. Jistě je kohout ten černý a ten menší-můj.Ta další má být holka .Je stejně stará a od stejného chovalele jako ten černý.Nestaví ocas ani jsem ji neslyšela hudrovat,jen ta hlava mi připadá stejná.Tak v nejlepším případě mám dva samce a jednu holku. NO budu muset černýho zabít. Škoda.Ta napravo má být holka
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 07.12.2009, 12:52:41 xxx.xxx.105.3
Posílám vyjádření pana Tahadlo ze ZOD Brniště:

Dobrý den

Rozlišit pohlaví u mladých krůt není jednoduché, tzv. sexování krůt provádí pracovníci z Asie již v líhni a na rozpoznávání pohlaví u těchto 1. denních krůťátek se učí cca 3 roky, pak jsou vyškoleni na oddělování pohlaví na cca 95 – 97%.

Přesně specifikovat znaky k rozpoznání pohlaví je složité, každý chovatel se díky své praxi v chovu krůt naučí bezpečně rozpoznat krůty od krocanů a to již ve stáří cca 5-6ti týdnů stáří krůt.

Základním rozdílem mezi krůtama a krocanama je to, že krůty mají úzké nohy, menší hlavu, na krku mají jemnější vrásčitost a při manipulaci s nimi jsou více pískavé, krocani jsou jakoby v pískotu hrubší.

Spolehlivě poznat zda se jedná o krůtu nebo krocana se dá cca v 8-10. týdnu stáří krůt kde jsou zmiňované rozdíli patrné i když nemáte možnost porovnání krůty s krocanem.



S pozdravem Martin Tahadlo

Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 07.12.2009, 13:11:06 xxx.xxx.31.1
Děkuji všem co se snažili mně pomoct a něco naučit. Tak podle noh rozdíl moc nevidí,ale ta vrázčitost je skutečně u té co má být holka menší. Přitom ta holky je o měsíc starší nežli kohout z mého chovu. Tak snad už mám spoň tu jednu jistou.
Ještě jednou dík. Karen
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 08.12.2009, 19:38:11 xxx.xxx.32.89
paní Marková, mohla by jste mi prosím poradit jak nějak určit pohlaví u perliček, podle znaků na hlavě je to velmi těžké, jinak se to dá poznat podle hmotnosti ale to se při koupi perliček nedá taky moc poznat poznat, 100% to poznám podle zvuků ale to nemůžu někde na výstavě uplatnit, mam zatim 5 mladých perlic, 3 vypadají na kohouty a 2 na slepičky, potřebuji koupit slípky aby se perličáci nemuseli zabít.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.