krocani

Achjo... Když my teprv s chovem začínáme a chybí nám zkušenosti. Krocan zasedl sám od sebe. Krůta se k tomu neměla. Tak já nevím... :o(
neregistrovaný Helena Hlaváčková neregistrovaný
Já je mám také prvním rokem.Řídím se tak nějak selským rozumem.Takže když mi první krůta zasedla na hnízdo na střeše krůtníku,večer když už byla skoro tma,vzal manžel krůtu z hnízda a já rychle přemístila všechna vejce dolů do krůtníku do připraveného hnízda a manžel tam potom krůtu usadil(držel jí celou dobu aby se nevyplašila)sice tam chvíli stála,ale brzo zase zasedla.( nyní už vyseděla mladé)a druhá krůta tam po dvou dnech zase pokračovala ve snášce.Po zasednutí jsme celý proces opakovali,stejně jako u první krůty.Příští týden by se měla líhnout druhá kuřata.Krocan od té doby co krůty začaly snášet,už nahoru na střechu nechodil a držel se na zemi.Nyní co jsou krůty oddělené,už krocan zase střechu obývá.Myslím si,že pokud krocan na vejcích sedí,krůta si ho neodváží z vajec vyhnat nevím,jestli jsou samci od přírody naprogramovaní tak,aby vydrželi sedět potřebnou dobu.Každopádně krůta nemá možnost si přirozeně prožít proces snášky-zasednutí a vysezení mladých,včetně první komunikace s mladýma a naučení jak a čím se mají nakrmit.Pokud nemáte líheň,zbývá to buď s krocanem risknout,nebo ho vyhnat a dát tak možnost krůtě se projevit v přirozeném chování-může zasednout během pár hodin,nebo také vůbec.Obojí je dost nejistý výsledek.Určitě bych ale příště krocanovi zabránila na vejce sednout.A pokud krůta po snášce do určitých dní nezasedne a nebude už ani snášet,je Vám k ničemu-nezachoval se u ní pud sezení-"kvočny"takže byste stejně museli pořídit novou krůtu(pokud si na líhnutí nekoupíte umělou líheň)
neregistrovaný Lenka neregistrovaný
Děkuji za názory a rady. :o) Krocan zasedl první a teď už sedí i krůta. Docela jsem koukala, když jsem zjistila, že si vejce rozdělili. A krocan schovává krůtě hlavu pod křídlo, když chce spát. Moc hezký obrázek. :o) Tak jsme se rozhodli to riskonout. Uvidíme, co z toho vzejde. Druhou krůtu časem přikoupíme. V líhni máme momentálně bažanty. Už se moc těším na výsledek! :o)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jedna moje krůta vyseděla pár svojích vajec a 9 slepičích,druhá krůta bohužel vyseděla jen 4krůťata a dvě do týdne uhynula,zbylá 2krůťata jsou jen o 14dní starší než mladé od první krůty.Chci se zeptat jestli když bych ty 2starší krůťata přidala do hejna mezi těch 15kuřat,jestli by je krůta poznala a nezabila by je a jestli krůty nesou 1x nebo 2x do roka?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak se podařilo! :o) Krůta napůl s krocanem vyseděla. Sice jen dvě ale jsou! :o) A musím napsat, že krocan je hlídá snad víc, než krůta. Když jsme krůtu a krocana pořizovali, pán nám říkal, že sedí 2x do roka. Tak doufám, že je to pravda. ;o)
neregistrovaný Helena Hlaváčková neregistrovaný
Dobrý večer já mám taky tu černou krutu a ne líná se o ně postarat co mám dělat už mám 20vajec a ona nesedne 733223546
neregistrovaný Milerová Naděžda neregistrovaný
Jenom poznámka pro začínající chovatele: Určitě si už před vylíhnutím krůťat kupte Kompletní krmnou směs pro nejmenší krůťata a tou krmnou speciální směsí je krmte. POZOR: Vařenými slepičími vejci je možné malá krůťata předávkovat; veterinář říkal, že pokud jsou malá krůťata krmena převážně vařenými vejci, tak mohou uhynout na nadnormálně vysoké dávky bílkovin z těch vajec.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
dobrý den můžete mi prosím někdo poradit jak se dá učit pohlavý u bronzových a černých krůt? jsou 5 měsíců staré děkuji za vaši odpověď michal
neregistrovaný michal neregistrovaný
Pohlaví u krůt lze určit podle střapcovitého peří na prsou. Krocan má mnohem věší ten střapec než krůta. Některá krůta střapec ani nemá.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, prosím o pomoc. Krocan si začal na prsou vytrhávat peřı. Už bude skoro holý Co to může být ? Má u sebe 2 krůty a s nima žadný problém.Děkuji za radu.
neregistrovaný Soňa neregistrovaný
Dobrý den, máme krocana 3 měsice starého. Nežere a je strašně hubeny. Jenom leží. Co se děje? Děkuji za odpověď.
neregistrovaný Michaela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 27.08.2015, 09:16:11

To snad pozná pouze veterinář specialista na drůbež. Nemoc ? Jaká ? Parazité ? Jací ? Jaké léčení? Ale prognóza není dobrá ! 

Snad byste do krocana mohli dostat alespoň uvařenou ovesnou kaši a vodu ? Tedy nakrmit ho podáním do zobáku (jako husu). Ale nevím, zda to pomůže. Můžete přidat nějaké antibiotikum, kokcidiostatikum (pokud má průjem) ? Může mít i tuberkulózu (?), možností je více.  Ale možná, že už je po něm.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dodrej vecir potřebují poradit mám třech černých mladých moraku a naráz ji opuchlo půl hlavy nevím svého noze někdo poradit děkuji

.

 

 

neregistrovaný Vít neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Karen Válková z 29.11.2010, 13:56:52

Dobrý den, možná je již odkaz neaktuální. Každopádně rád bych také zkusil chov krůt a dvě slepice bych si rád  z vašeho chovu zakoupil. Mám zkušenosti asi 5let s výkrmem krůt, ale to jsou hybridní plemena nevhodné k rozmnožování. Čtu že jste z Ivančic, já ze Střelic. Vejce mi sice snášela jedna slepice, ale ty já vařím a přidávám do kopřiv a brambor, chutná jim to. Telefon na mě je 606073608, zavolal bych ale nemám číslo ani email. 

neregistrovaný jiří neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 141 - 154 (celkem 154)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »