Aktuálně: 5 142 inzerátů172 454 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Vejce bez skorapky

J.Marková (neregistrovaný) 20.06.2009, 13:26:32 xxx.xxx.105.3
Slepice snáší vejce s měkkou skořápkou nebo bez skořápky pouze v bláně zpravidla proto, protože mají v krmné dávce nedostatek minerálních látek, obzvláště vápníku.
Proto přidejte do míchanice převařené sušené drcené skořápky. Nejlépa kupte a přidávejte do míchanice specielně pro drobnochov slepic určený minerálně vitaminozní doplněk např. Biomin natur, Optimin, Plastin aj. Vybrat a objednat si na dobírku můžete krmné doplňky (i jiné potřeby) např. na adrese:
http://hradsky-sunk.sweb.cz/index.htm

Ale může být i příčinou úraz nebo nemoc. Slepice zatím nezabíjejte. Doporučuji slepice nehonit, nenutit je dělat "sportovní výkony", jako lezení po žebříku, vyskakování a padání z hřadu apod. Dát jim hrubší písek a přidat do míchanice např. tvaroh, vařené mleté hovězí maso, podmáslí, syrovátku ( i sušenou), případně do vody preventivně přidejte nějaké kokcidiostatikum, obzvláště chováte-li na dvoře také králíky.


Jack458
Jack458 (3 příspěvků) 21.06.2009, 13:18:28 xxx.xxx.243.142
Zkusim jim vapnik dodat navic snad to pomuze. Psenici skoro nezerou ale davam jim kopletni smes pro nosnice nevim kolik by melo byt g na kus ale dostavaji v prumeru pres leto pres 50g. Skorapky maji obcas v michanici jinak je maji v hromadce vedle psenice.
Vybeh maji asi 4x4 metry kde maji popeliste a obcas je postime po zahrade, nemame jina zvirata.

J.Marková (neregistrovaný) 22.06.2009, 15:25:33 xxx.xxx.105.3
Pokud dostávají pouze Kompletní krmnou směs pro nosnice, tak by jí měly zkonzumovat přibližně 100 g až 120 gramů každá slepice každý den. Pak by s ní přijaly i dostatek minerálií denně. Pouze 50 g/kus/den Kompletní krmné směsi je málo, jak co se týče ostatních živin, tak hlavně těch minerálií.

Závěr: Krmnou dávku je nutné posílit, dát jim více nažrat. Pokud nemůžete z finančních důvodů přidat více kompletní směsi, je třeba přidat do míchanice vařených brambor se šrotem ten minerální doplněk asi v 50 % předepsané denní dávky (zbývajících 50 % mají v té Kompletní krmné směsi). Také se jim snažte pravidelně narýt žížaly, a třeba ten tvaroh. Prodává se i levné hovězí maso ( pro psy), které jim můžete uvařit a namlít.
Můžete mi další dotazy napsat na můj e-mail.
Purchartová (neregistrovaný) 05.07.2009, 08:05:12 xxx.xxx.158.238
Dobrý den.
Mám takový problém ,který mě trápí už od velikonoc.CHovám slepice Hisex,mám je oblíbené pro velkou snášku.Jsou staré v těchto dnech 2 roky.Ale od té doby co popisuji slepice snáší 2 vejce do týdne a to jich mám 5.Prostor na chov je dost velký,pouštím je napást,krmím míchanici z brambor se směsí pro nosnice a pšenici.Vypadají zdravě,červené hřebínky,jsou čilé.Jaká může být příčina problému.Děkuji za odpověd.
Michal (neregistrovaný) 05.07.2009, 09:08:36 xxx.xxx.79.166
Jeden z problemov moze byt ten ze su obezne vtedy znasaju menej vajec. Druha moznost je ze uz su vynosene. To znamena ze im dochadzaju zasoby vajicok co by zodpovedalo aj tomu veku 2 roky. Hisex je totiz hybrid urceny na znasku a to az priemerne 355 vajec rocne co je uctihodny vykon.
Purchartová (neregistrovaný) 05.07.2009, 21:33:47 xxx.xxx.158.238
Děkuji za odpověd.Tento druh slepic chovám už pár let a ty 3 roky snášeli běžně dost vajec.Obézní taky nejsou.Váhám zda je zrušit a koupit nový,ale je mi jich líto,jsou plné života a hezkého vzhledu.
Michal (neregistrovaný) 06.07.2009, 07:27:29 xxx.xxx.113.36
Ja ich mam tiez doma. Maju cca 6 mesiacov.Nepaci sa mi len ze lietaju ako holuby. Aj som im pristrihol jedno kridlo ale aj tak niektore nemaju problem vyletiet do dvojmetrovej vysky. Niekde som cital ze sliepky sa daju znovunastartovat tak ze sa zavru na par dni do chladnej miestnosti cca 10 stupnou a ze po tyzdny by sa mali zrevitalizovat. Nikdy som to neskusal a v domacich podmienkach cez leto je to skor nerealne. Este by som skusil asi original zmesku pre nosnice. Mozno im pomoze zmena stravy.
Michal (neregistrovaný) 06.07.2009, 09:52:53 xxx.xxx.113.36
Bieli Hisex hybrid urceny na znasku ale zial aj na lietanie :( ale nastastie zdrzuju sa len vo vybehu :)
milan35 (neregistrovaný) 08.02.2013, 13:32:46 xxx.xxx.136.65
vejce bez skořápky ustaly poté, co jsme začali přidávat do míchanice více kuchyňské soli. Asi po dvou dnech konec bezskořápkových vajec, které dříve slepice rozmačkaly a sklobaly. Přidáním soli se asi tvoří více žaludeční kyseliny, která rozpouští skořápky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.