Aktuálně: 5 175 inzerátů172 198 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Kakariki - diskuse

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 20.07.2007, 19:38:45 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Protože jsem zjistil, že hodně návštěvníků těchto stránek chová, nebo by se rádo dozvědělo o kakaricích, tak jsem se rozhodl založit tuto diskusi pro všechny a tak vás prosím. Pište sem cokoliv co vás napadne.

Nedávno jsme se tu bavili, že kakarici v létě nějak špatně hnízdí. Chtěl bych se vám pochlubit. Jeden pár mi zahnízdil. Teď napíši jak to vše probíhalo.
Kakariki jsem měl v menší kleci k vůli nedostatku místa a krmení dostávali jen suchou směs zrnin pro střední papoušky a obden dostávali jen směs pro andulky. Po čase jsem je přemístil do prostornější klece, kde jsem jim umístil budku vyrobenou z nočního stolku. V této kleci mi do 14 dnů zahnízdili a to jsem je neviděl ani pářit, takže možná nemám ještě vyhráno, krmit se ale krmili. Po přemístění do nové klece dostávali papoušci naklíčené zrniny a obden ve směsi dostávali naklíčené fazolky mungo a čočku. To vše jsem vždy posypal vaječnou míchanicí. v posledních dnech používám kupovanou. Vedle v misce dostává každý pár čtvrtku jablka, rozkrájené na menší kousky, piškoty, ale jen v menším množství. Zjistil jsem, že všechny páry kakariků piškoty nemají v takové oblibě a tak podávám jen půlku piškota a to přelomenou na dva díly. Dále dostávají 3 květy afrikánů. Zajímavé je, že například senegalcům podávám jen dva květy a to jsou to afričtí papoušci, kteří se těmito květy normálně živí i v přírodě. Dále dostánou občas mrkev další den dostanou místo mrkve něco jiného, jako třeba kukuřici v mléčném stavu. Jeden celý týden dostávali meruňky na kterých si hodně pochutnávají. Takhle krmím v posledních dnech a musím říci že strava se každý dnem trochu liší. Každý druhý den dostávají lucerku (jetelinu) Zde přikládám nějaké fotky a doufám, že se i vy zapojíte ať, už s dotazy, nebo zajímavými postřehy.
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 22.07.2007, 21:17:09 xxx.xxx.183.35
Dneska mi začala lozit do budky samička z jiného páru. Samec je potomkem právě popisovaného páru a už jsem zde někde vkládal jeho fotky. Na tento pár jsem hodně zvědavej. Jsou pěkně strakatí a samec má více světlejší zelený nádech.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 24.07.2007, 20:54:40 xxx.xxx.183.35
Takže dnešním dnem se mi ta pára i krmila, tak uvidíme. Jinak samice z prvního páru sedí na 4 vejcích a z toho jsou zatím 4 oplozena.

Zapojte se i vy do diskuse
Tobias (neregistrovaný) 26.07.2007, 13:12:49 xxx.xxx.64.118
no já se na chov kakariku teprve připravuji takže nevím jaké o bude ale snad to není těžký jako na chov. No uvidíme jak to dopadne. Snad dobře. Případné moje zážitky budu hlásit zde.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.07.2007, 15:07:31 xxx.xxx.183.35
Samozřejmě piš co tě zajímá i klidně zážitky. Na chov nejsou nároční, ale na život ve voliéře ano. Jde o to, že jsou hodně citlivý a nesvědomitým chovatelům často hynou z různých důvodů, jako například vyčerpání samice, vyčerpání samce, špatné podmínky, nevhodná strava, hygiena atd.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 26.07.2007, 16:47:06 xxx.xxx.182.2
Mám dotaz.Když sem se rozhodoval co si pořídím přemýšlel sem o kakaricích.ale známý mě varoval že si je pořizovat nemám.Prej vůbec neposedijů a jsou enustále v pohybu - je to pravda?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.07.2007, 18:02:09 xxx.xxx.183.35
Jak se to vezme. Tito ptáci neustále něco dělají. Pořád vymýšlí nějaké vylomeniny, pořád něco zkoumají. Jsou strašně zvědaví a dost často se stane, že ti začnou přijímat potravu přes pletivo. Když krmím, tak se všichni kakarici nahrnou k pletivu a pozorují co jim dávám za dobroty do misek. Často se koupou, takže je spatříš v plné kráse, jak jsou ve vodě a čvachtají se. Podle mě je to mnohem lepší než když ptáci sedí celý den bez hnutí na bidle.
PZ (neregistrovaný) 27.07.2007, 21:33:36 xxx.xxx.224.61
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jestli je možné chovat více párů pohromadě a nebo je nutné je chovat po párech ? A je možné je chovat i s jinými druhy papoušků třeba korely a andulky ?
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 27.07.2007, 22:38:21 xxx.xxx.182.2
Nejsem na to moc odborník ale co vím tak by se měli chovat po párech.A s jinými papoušky by se tky chovat neměli.Kakarici jsou hrozně zvědaví a lozí cizím do budky.Tam většinou snůku rozbijí nebo něco...
míša
míša (1 příspěvků) 28.07.2007, 17:20:19 xxx.xxx.130.142
DOBRÝ DEN ,
někde jsem se dočetla že by neměli jíst moc slunečnice jenže nám kromě jablek a slunečnice nic nežere jaké mate zkušenosti s krmením vy děkuji za odpověď
Kenny
Kenny (17 příspěvků) 28.07.2007, 17:34:57 xxx.xxx.210.6
nazdárek.já sem zastáncem toho,že mám každý pár ptáků v jiné kleci.jo a taky sem se chtel zeptat,jeden známý mi říkal,že sou kakariky na chov lepší než korely.myslíte že je to pravda?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.07.2007, 15:01:19 xxx.xxx.183.35
Pro PZ - dobrý den v mimo hnízdním období je můžete chovat bez budek pohromadě a i pohromadě s jinými druhy, ale když jde o hnízdění, tak samostatně, ale v zahraničí občas chovají kakariki více párů pohromadě, ale to musí být osvědčení ptáci u kterých máte jistotu, že se nebudou napadat a budou mít dost prostoru.

Pro Míšu: Rozhodně slunečnicí nekrmit ! Jen třeba v naklíčeném stavu. Začněte krmit jinými zrninami a postupně dávky slunečnice omezujte. Ze začátku vyhodíte spoustu zrní, ale později si na ostatní zrniny zvyknou. U mě jedí skoro všechno. Piškotům moc nedají, ale třeba květy afrikánu, jablka, hrušky, švestky, senegalské proso v klasech a spoustu dalšího.

Pro Kennyho: Lepší než korely? Jak v čem. Pokud jde chovateli jen aby odchoval co nejvíce mladých tak ano. Kakarici jsou schopni vyvést za jeden rok 22 mladých to jsou 4 hnízdění, ale pokud jde o složitost chovu, tak korely jsou na to lepší. Kakarici často hynou na vyčerpáni, kvůli špatnému krmení, hygieně a dalším věcem, takže při chovu kakariku dbám hodně na jejich zdraví a kondici. Jsem radši když vyvedou jen 2 snůšky s menším počtem mladých, protože pak i mláďata jsou větší co do postavy a jsou vitálnější.
maca1981
maca1981 (55 příspěvků) 30.07.2007, 21:16:44 xxx.xxx.223.185
Mě taky žerou pouze slunečnici, občas oves. Zkoušel jsem je přenaučit na jinou stravu (celý měsíc jsem to zkoušel), ale prostě vyžili z trochy slunečnice, jablka, zeleného a ostatního se ani nedotkli. Už jsem na to rezignoval a krmím slunečnicí, zelené a jablko apod. Proso vůbec a oves nic moc. Já co jsem si koupil kakariky od chovatele, tak ten krmí pouze slunečnicí a ovocem a žijou taky.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 31.07.2007, 13:15:01 xxx.xxx.183.35
Ještě mě napadlo směs zrní míchat do vaječných mixovaných míchanic.

Mě se včera konečně pářila další pára, jak jsem o ni psal. Pokusil jsem e je vyfotit při páření, ale vyfotil jsem jednu fotku a zřejmě se asi nepovedla ještě nebyl čas se na ni podívat.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.08.2007, 20:30:39 xxx.xxx.183.35
Výhodnější je chodit do práce. Pokud přemýšlíš jen o zisku, tak raději nepořizuj nic. Chov ptactva je především koníček. Jinak ptáci se chovají. Pěstovat můžeš například kytky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.