Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Kakariki - diskuse

Tobias (neregistrovaný) 01.08.2007, 20:42:27 xxx.xxx.64.118
No tak to byste se nesměl menovat Hicks aby jste si nerépl já sem nemyslel jejich zisk ale jen pro jejich náročnost nevěděl sem jaký je rozdíl mezi kakarikáčema a alexandrama asi tak si to príště rozmyšlete co napíšete
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.08.2007, 21:13:23 xxx.xxx.183.35
Já se taky nejmenuji Hicks to je jen přezdívka na internetu. A vím moc dobře co píši. Jaký je to rozdíl asi jako rozdíl mezi jezevčíkem a Německým ovčákem. V článcích jsem poskytl myslím, že dost informací o kakaricích a podle mě tu najdeš i informace o alexandrovi malém, tak nevidím důvod, proč si to nepřečteš tam. Jaký chceš znát rozdíl. Kakariki pochází z Nového Zelandu zatímco Alexandr malý pochází z Asie. Pak je tam velikostní rozdíl, stravovací rozdíl, Alexandři malý hnízdí 1X a jen výjimečně 2x v roce a to především v zimním období a pak ojediněle v letním období, kdežto kakarici hnízdí skoro po celý rok. Co ještě chceš vědět?!? Toto všechno se dočteš na těchto stránkách.
Tobias (neregistrovaný) 02.08.2007, 12:36:57 xxx.xxx.64.118
Děkuji za informace ty jsem dříve také nevěděl opravdu děkuji.
Přeji hodně štěstí v chovu kakariku a všeho co ještě máte.
Lada
Lada (16 příspěvků) 02.08.2007, 17:55:41 xxx.xxx.113.181
Já jsem o chovu kakaricich také hodně přemýšlela.
Zatím jsem se nerozhodla,jestli si mam koupit raději ty zelenkave,nebo ty žluté.Tak jsem se chtela zeptat,jestli je v nich nejaky rozdil?
A taky jsem slyšela,že potřebji volieru,porostlou malymy keřiky,je to pravda?
To už by byl pro mě asi problém.
Tobias (neregistrovaný) 02.08.2007, 20:09:46 xxx.xxx.64.118
No dáse říct že v nich téměř žádný rozdíl není akorát že zelenkaví kakaráči jsou přírodní a žlutí jsou už mají sobě mutaci. A jestli mají mít keříky to si myslím že zas až tak nepotebují a jestli je seženete budeto jen pro jejich dobro. S pozdravem Tobias
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 03.08.2007, 13:27:04 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Já je chovám v klecovém boxu, který je na fotografii. Klec musí mít minimální délku 100-120 cm. 120cm je naprosto ideální délka. Kakarici se především pohybují po zemi, takže výška moc velká nemusí být. Rozdíl mezi zeleným-přírodně zbarveným ptákem a žlutým, neboli pastelovým ptákem je dost velký. Přírodní ptáci bývají většinou větší a proto přírodní ptáci předávají svou velikost na své potomky. Hned vysvětlím. Když dáte zeleného na žlutého, tak budou odchovy robustnější. Víte v dnešní době se chovatelé zajímají především o žlutou mutaci, protože je cenově na výši. Dříve byli časy kdy žlutá mutace stála 500 Kč ještě někteří chovatelé za tuto cenu prodávají. Co tím chci říct. Za účelem zisku mnoho chovatelů začalo pořizovat žluté ptáky a jejich cena šla hodně dolu a někteří je musí prodávat za 350 Kč, aby je vůbec prodali. Když přijdete na burzu, tak skoro vůbec nevidíte ČISTĚ přírodního ptáka. Všude vidíte všelijaké straky a žluté ptáky. Proč jsem zdůraznil slovo čistě? To znamená, že chovatel páruje přírodního x přírodního ptáka a jejich potomci jsou pak čistě přírodní a nepředávají v genech žádnou jinou mutaci. Já osobně bych doporučil buďto pořídit žlutý x žlutý a nebo zelený x zelený. Už jednou jsem válčil s myšlenkou, že si pořídím menší chovnou skupinku čistě přírodních kakariků, protože to přírodní zbarvení mě neustále více okouzluje.

Zde najdete snad všechny potřebné informace.
http://papousci.chovzvirat.com/clanky/kakariki---kompletni-popis.html
Obrázek
Tobias (neregistrovaný) 04.08.2007, 08:19:30 xxx.xxx.64.118
Dobrý den už jsem si pořídil párek kakariku jsou opravdu moc pěkní a ne nadarmo jsem se o nich zde dočetl že to jsou ptáci kteří jsou neustále v pohybu vše mi ihned ve voliéře prozkoumali prostě to jsou skvělí ptáci se kterýma je hodně legrace a zábavy. Přemyšlím že si koupím ještě jeden párek.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.08.2007, 12:35:18 xxx.xxx.183.35
Gratuluji k novým svěřencům.

Já se musím pochlubit, že přes noc mi snesla další pára vajíčko. Takže dnes večer by se měli líhnout mláďata od první páry a u druhé páry probíhá snůška.
neregistrovaný (neregistrovaný) 05.08.2007, 19:42:09 xxx.xxx.64.118
myslíte že mohou kakarici zahnízdit už ve 4 měsících za odpověd předem děkuji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 06.08.2007, 12:08:04 xxx.xxx.183.35
No protože nemám prázdniny, jako někteří a musím chodit do práce a stíhat mnoho dalších věci, tak nemám tolik času vysedávat za PC a okamžitě reagovat na příspěvky.

Co se týká k dotazu.
Ano kakarici jsou schopni zahnízdit, už ve 4 měsících, ale velice to oslabuje samici a je možné, že v prvním roce zahyne pokud nezahyne rovnou při hnízdění. Pokud nezahyne v průběhu jednoho roku, tak se ji stejně zkrátí věková hranice a zahyne mnohem dříve než když ji necháte zahnízdit později.

Kakarici by měli hnízdit ne dříve než po dosažení jednoho roku.
mah
mah (188 příspěvků) 06.08.2007, 21:38:25 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, vím že to sem zase až tak nepatří a možná by to stálo za novou diskusi, ale prohlížím si tak fotku vašeho boxu pro kakariky a nikde nevidím šuplík?? Jak tyto klece čistíte?? Když už sem u toho je velký rozdíl, když už si budu dělat vlastní chovné boxy, když v nich budu mít místo plechových pozinků dřevěné potažené linem??
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 07.08.2007, 14:05:23 xxx.xxx.183.35
No šuplík na těchto boxech není. Není tam až zase tak potřeba. Všimněte si, že dvířka jsou poměrně velká a jsou umístěny v prostředku. Když čistím klec, tak se můžu pohybovat po celém vnitřku boxu. Musíte také vědět, že čistit kakarikům do detailu box je zbytečné, dávat jim do boxu noviny je taky zbytečné. Vždy čistím boxy u kakariků a občas tam něco zůstane je to taková rychlovka. Protože kakarici hned na druhý den mají v kleci nový bordel, noviny jsou všechny rozškubané, nebo různě přeházené. Pokud budete chovat v uzavřených prostorech tak není potřeba dělat šuplík. Ptáci vám nikam ven neuletí maximálně do místnosti kde je chytíte lapače.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.08.2007, 19:44:48 xxx.xxx.183.35
Takže včera se líhnuli mláďata a dneska jsem pořídil fotky, takže na fotce jsou dvoudenní mláďata. Líhnula se zároveň, protože samice zasedá až na druhé vajíčko.
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.08.2007, 19:46:54 xxx.xxx.183.35
Zde přikládám fotku z budky dalšího páru. V deníku jsem ho popsal jako pár č.2. Samec z tohoto páru je můj vlastní odchov a potomek od páru č.1, který jsem zde přiložil na fotkách, který má momentálně mláďata.
Obrázek
Tobias (neregistrovaný) 10.08.2007, 20:11:20 xxx.xxx.64.118
Velice mě chov tohoto ptáka ohromil už mám jeden párek a druhý bude co nevidět no a příští rok budou možná mládata.
Tobias (neregistrovaný) 13.08.2007, 13:30:32 xxx.xxx.64.118
dobrý den někde sem se dočetl že se mohou kakarikum dávat drny trávy jestli je to pravda tak mi prosím napište v jakém poměru nabo jak jim ho mám podávat za odpovědi předem děkuji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.08.2007, 17:49:19 xxx.xxx.183.35
Ne, že můžou, ale musí. Pokud chováte kakariki v kleci, nebo voliéře, kde nemají žádný přístup k trávě a k zemině, tak jim je musíte podávat. Kakarici si ze zeminy a kořínků berou určité látky, které potřebují ke svému zdárnému životu. Jak ho podávat? Prostě vykopněte Drny trávy, kde bude tráva, hlína i kořínky a takhle ho dejte kakarikům do klece. Už se mě ptali lidé a co když je zima a je sníh? No drn trávy ponechávám v kleci hodně dlouhou dobu i když už je uschlý, tak i suché kořínky kakarici neustále ukusují a zeminu rozhrabávají.

Na fotce je dnešní fotka od druhého páru.
Obrázek
mah
mah (188 příspěvků) 13.08.2007, 18:22:16 xxx.xxx.146.245
V sekci druhy je u kakariky napsána průměrná snůška 5-9 vajec. Zajímalo by mne kolik je to přesněji. 4 vejce jsou obrovský rozdíl. Některé druhy ani tak velkou snůšku nemají jak je velký ten rozdíl. Proto se chci zeptat kolik je to tedy přesněji(6-7??).Děkuji
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.08.2007, 18:51:11 xxx.xxx.183.35
Nevím jak nejlépe to napsat, aby jste to dobře pochopil. U kakariků se může stát, že snesou i 9 vajec 3 chovatelé mi potvrdili odchov za rok 22 a 20 mladých což vlastně jsou 4 hnízdění, nebo 3 hnízda s větším počtem mladých. Není to u nich nic neobvyklého. Ale napsal bych to asi takhle. Samice vám snese 3x po 9 mladých za sebou a uhyne do dvou možná do čtyř let, nebo taky ještě tentýž rok zahyne. Samice co vám bude snášet po 4-5 vajíčkách vám v chovu vydrží mnohem déle a když si vezmete, že vám bude odchovávat třeba 6 let, tak je to pořád lepší než kdyby se dožila jen 4 let. Samozřejmě ta co bude odchovávat méně mladých má větší šanci dožití svého průměrného věku. A další věc, která stojí za zmínku je ta, že když ptáci vyvedou mladé, tak první mláďata jsou vždy větší a mohutnější, protože jsou krmena jako první a jsou krmena vždycky více, protože na poslední mláďata nezbývá tolik krmiva. Proto já raději odchovám 4 robustní a kvalitní kusy než, abych odchoval 7 chcípáčky a ještě k tomu ohrozil samici i samce. Ano i samce můžete vystavit úhynu. Pokud samec bude krmit celý rok, tak vysoký počet mladých, tak se může přihodit, že uhyne to se právě stalo chovateli co bydlí na proti mě. Samec sice vyvedl 3 hnízda s velkým počtem mladých, ale pak padnul, protože pořád musel krmit samici, aby ona mohla nakrmit tolik mladých. Když mi kakarici zahnízdí jsem rád, když snesou raději ty 4-5 vajíček, protože s klidným svědomím je můžu nechat ještě tentýž rok zahnízdit a mám větší jistotu, že mi samice nepadne.

Jak asi víte tak kakarici jsou docela nároční na přežití a proto by se měli dodržovat určité zásady, jako je právě například nechat je zahnízdit po dosažení jednoho roku, nechat je vyvést menší počet snůšek a podobně. Pak je větší pravděpodobnost, že se u vás dožijí pěkného počtu let.
Tomas (neregistrovaný) 13.08.2007, 20:34:14 xxx.xxx.64.118
jak toho mám ale dosáhnout aby měli jen 4-5 vajíček to se přece nedá ovlivnit se to přece nedá jednu snužku mohou mít třeba 4-5 vajíček a v druhé třeba 7-8. Jestli se to teda dá nějakým zpusobem ovlivnit tak mi tdy napište jak. Děkuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.