Aktuálně: 5 032 inzerátů173 671 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Montana Cages

anonymní (neregistrovaný) 20.06.2009, 13:41:32 xxx.xxx.224.12
Máte někdo zkušenosti s těmito klecemi? Jaká je kvalita a stojí to za to ji koupit?
Orina (neregistrovaný) 20.06.2009, 13:51:35 xxx.xxx.96.182
Zkušenost s klecí nemám, ale zdá se mi do pokoje trochu humpolácká, je to takové monstrum. Ani nevím jak je těžká. Ty prachy bych za to nedala.
Sylva (neregistrovaný) 23.06.2009, 13:28:20 xxx.xxx.93.156
Je vcelku rychle sestavená, dobře se udržuje. ceny a rozměry najdete na stránkách www.zoo-exjezdik.com. Máme klec hacienda pro větší papoušky. Je na kolečkách, váží cca 75-80 kg, ale dobře se s ní pohybuje. Hodí se spíše do větších prostor. Kvalita zpracování je dobrá. Záleží na Vás, pro jaké papušky ji chcete pořídit. My v ní máme žaka. Má dostatek místa i na hračky, čtyři misky na krmení, které se dají otevírat z venčí a na vrchních bidlech jsou ještě dvě misky. Zavírání misek i dvířek je šikovné, že to sám neotevře. My jsme klec vybírali hlavně podle vnitřích rozměrů, aby měl papoušek dost prostoru a mohl si protáhnout křídla a lozit po kleci, když nejsme doma a nemůže být venku. Nám se investice vyplatila.
Lubomír (neregistrovaný) 07.08.2012, 12:45:37 xxx.xxx.249.176
No je velmi těžké koupi kvalitu klece pro papošky.Koupil jsem v prosinci 2010 rohovou voliéreu typ 509 z Brna od firmy Kings Cages. . .vybral jsem ji tam ,protože mají patent na atest barvy,kvality kovu,plno certifikátu v zahraničí.Koupil jsem tedy železnou klec v nástřiku.Po pár měsících nastala koroze jak v pekáči dole na trus tak spodek kde jsou spoje na místech začal reznout vyloženě opadávat kusy rezu.Zadal jsem věc do reklamace kde mě bylo řečeno že jsem to buď myl chemikáliema,nebo nemyl vůbec a nechtějí reklamaci uznat.Tak čekám ještě pár dnů a už to mám od profiku zkontrolováno a bude se to dávat soudnímu znalci a zároveň to nechám zmedializovat na nějaké TV pořadu a zanesu to jako vadu a zároveň do různých exoti časopisu napíšu,myslím,že klec za 20 600 Kč zhruba po 15 měsících není možné ,aby tohle mohla udělat .. .ale je na to atest a jsou známí ,tak ,že to jen pro zajímavot. . .jsem ochoten doložit i fotografie a telefonní číslo v případě rady.. . . .
Obrázek
Peter (neregistrovaný) 07.08.2012, 13:33:06 xxx.xxx.0.106
hmmm, a ja som práve chcel kúpiť pre žaka ( prípadne časom aj dvoch) niektorú z klietok Kings Cages alebo Montanu. Tie ceny KC sú dosť vysoké a že začala rezavieť ma teda zaskočilo, Montany mi tiež pripadajú ako monstrum :-) . Aké iné klietky by ste mi poradili?
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2012, 14:05:01 xxx.xxx.68.194
Řekl bych že je to měděná antika. Vše je jen o materiálu a povrchové úpravě . Zkušební vzorky se dělají na kvalitním materiálu , pak je to ošetřeno předúpravou(otryskání ,odmaštění , osušení) aby nástřik držel a nakonec nástřik práškovou barvou a vypálení v peci . Pak jdou vzorky do zkušebny kde se máčí v solné komoře . A na tyto vzorky se získane atest se kterým pak výobce mává . Ale seriová výroba je pak úplně oněčem jiném . V rámci šetření se to pak šulí kde se dá . Zmiňovaná klec zřejmě nebyla otryskána a neprošla pořádně předúpravou . načež se po nějaké době žačne tvořit rez a barva se olupuje . Pak prosím sdělte jetli jsem se nemýlil .
Lubomír (neregistrovaný) 07.08.2012, 14:07:28 xxx.xxx.249.176
no věřím,že to dají do stavu používání ,ale nevěřím nikomu a stále pokukuju,mám právě dva žaky a tak potřebují pořádný dům. . .slyšel jsem ,že v Německu ,ale ještě neznám značku a ni výrobce. . .všichni se jen vytahujou jak jsou nejlepší,ale mám letité zkušenosti s papouchama a tak hledám něco opravdu kvalitního. . . Montanu nezznám,ale Kings Cages je kritizuje na svých stránkách,což značí samo o sobě .. . .asi bych napsal do Montana a chtěl certifikát nebo patent atest nevím co na kov ,barvu. . . .
Lubomír (neregistrovaný) 07.08.2012, 14:17:13 xxx.xxx.249.176
děkuji za názor,tohle přesně tvrdil známej ne jeden vlastně nejedn co se zabívá slitinama kovem atd. nechám to posoudit znaleckým posdkem protože logicky když má člověk takové nadstandardní papoušky ví ,že nemůže ničím mýt klec .. . zhruba po roce to začalo a nen najednom místě je to úplně šílené,ale nedám jim příležitost .. .bohužel češi jsou zvyklí vše zaplatit a nechat si hodně věcí líbit a já to mám úplně obráceně. . . .děkuji za Váš názor. .. .
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2012, 19:16:54 xxx.xxx.78.58
Já klec z Brna vracela. Něco tak hrozného jako byl vršek klece -Napoleonův vrch, jsem ještě neviděla. Dráty vystupovaly i o 1 a půl cm nad další. Arogance spolumajitelky firmy taky dobrá. Po tahanicích nakonec vrátili peníze i s dopravou ke mně i zpět. Pak té jsem koupila Montanu a jsem spokojena.
Lubomír (neregistrovaný) 07.08.2012, 19:49:26 xxx.xxx.212.153
tak to rád slyším ,mám ten samý pocit ani my nezavolali,jen mě viní z poškození,ale logicky bych byl blázen,když klec potřebuji pro takové papouchy ,abych ji poškozoval,ta arogance sedí,má to už v rukou právník ,tak ,že ne ne hlavně ,že jsou nejlepší!!!A mají na všecho paten a certifikát!!!Posílám část spodního dílu k nahlédnutí!!!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2012, 21:00:45 xxx.xxx.52.68
Není lepší nechat si klec udělat? Vždyť už existuje v ČR dost firem co dělají klece prefektní.
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 09:36:44 xxx.xxx.249.176
to je pravda,ale každý nějak začíná a protože jsem chtěl kvallitu ,tak jsem našel Kings Cages co se tím zabívá a má na všechno atest nebo certifikát.. .dávám tady naschvál fotky a lidi mi píšou i na mail a dávají velmi dobré rady co a jak. . . .pokud by šlo napiš te mi prosím jaká je dobrá firma co dělá klece,rád dostanu kvalitní typ. . . .
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 09:39:20 xxx.xxx.249.176
ještě ukázkanklece po pár měsících a to mi napsali ,že je to moje chyba,že jsem ji špatně užíval a,že udělají vstřícný krok ať si ji nechám někde opískovat a dovezu do Brna,že mi ji za 4 000 Kč nastříkají .. . .a to je stále v záruce. . .mám ten to dopis samozřejmě k nahlédnutí pokud někdo bude mít stejný pocit názor radu. . . .
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 14:47:30 xxx.xxx.30.34
S rezavějící klecí jsem se potýkal taky. Další problém většiny klecí je bezpečnost.S tou korozí to je ale těžké ona totiž asi neexistuje barva kterou by papouši z drátů postupně nesundali zvláště ti větší.Ono stačí aby v místě styku dvou ploch kde vznikne tření se narušil povrch. Jediné řešení je nerez.
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 15:03:32 xxx.xxx.249.176
děkuji za rady,to co je,ale na kleci za rez není od okousávání papoušku,je to špatně udělaná předpříprava voliéry než se stříká barvou. . . .
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 17:07:30 xxx.xxx.30.34
ano to je a já to nechci vyvracet já jen chtěl říct že u tohoto zařízení pokud bude použita barva ať sebelepší nebude nikdy výdrž 100%, ale po určité době dojde k porušení povrchu a následnému rezavění. Klec je třeba čistit takže se sem tam nějakému škrábanci nevyhnete. takže i když si pořídíte novou klec která nebude zmetek již z výroby dojde u ní po určité době k rezavění.
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 17:45:14 xxx.xxx.249.176
určitě s tím souhlasím,ale myslím si ,že po zhruba 15 měsících to je docela špatný za 20 600 Kč,- už jsem mluvil s plno lidma a měli i ten samej problém ,ale já čekám na vyřízení reklamace a v případě to přenechávám soudnímu znalci a budu muset zakoupit něco jiného ,ale děkuji za názor. . . .
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 19:07:58 xxx.xxx.30.34
Ano s tím souhlasím za tu cenu to mělo vydržet déle. Já tento problém vyřešil stavbou vol. z nerezi je to netoxické a téměř věčné.
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 19:47:11 xxx.xxx.212.153
a mohl by jste mi dát typ na tu nerez klec. . . .až se tohle pořeší?Viděl jsem od Kings Cages okolo 50 000 Kč a to mi přijde docela dost,ale když mám tuhle od nich tak bych se docela i bál,tak,že jestli dáte typ??Děkuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.