Budka andulka a korela

Zdravím,
pročetla jsem celou horu příspěvků a chci se zeptat pro kontrolu:-))
Andulka by měla mít vel.budky: š 25/v 25/hl 15 ? A korela?
Moc se mi líbili kmenové budky, ale udělal by mi někdo i pro andulky a korely? Je to takové...mno...přírodní.
Ruza5 Ruza5 988 příspěvků
Růženo, nevím jak pro korelky, ale dle mého názoru je pro andulky lepší ta podlouhlá (horizontálně řešená) budka s důlkem mimo vlez aby samička neskákala přímo na mláďata. Ta kmenová je svislá. Alespoň to je můj názor.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
Pro andulky se možná hodí víc budka prkenná. Lépe se to čistí. Vzhledem k tomu, že andulky mají i velmi početné hnízdo mláďat je tam potřeba občas piliny vyměnit. U velkých papoušků při odchovu dvou nebo tří mláďat se hnízdo nechá tak až do vylétnutí mláďat ven. Ono také u velkých papoušků kromě kontroly a kroužkování není ani radno do hnízda strkat často nos. Korely nechovám, takže nevím.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Ještě k té budce Adf má pravdu, andulky do hnízda skočí, takže je potřeba hnízdní důlek mimo vlez. Velcí papoušci se většinou spouští po žebříčku, jen v případě poplachu také do budky naskáčí, ale to může mít za následek konec hnízdění. A pak samec když mladé krmí tak je krmí z bidýlka a mladí už vystrkují z budky hlavičky což u svislé budky by byly do poslední chvíle uvěznění dole v budce. Rozhodně kmenovou budku pro andulky nedoporučuji. V přírodě je to něco jiného tam si pták najde dutý strom s pozvolným vlezem, ale kdo vám takovou budku udělá? Včetně kontrolního otvoru.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Perfekt ,děkuji a ty rozměry pro ty andulky sedí? To jsem ale vůůůbec netušila, že andulky do budky skočí:-))
Mno,mám se ale hodně co učit.Také se mi líbila v zajímavých nápadech ta dvě prkna a mezi to šoupnout budky, zdá se to praktické.
Ještě co ta budka pro korely ,taky horizontální?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den
Potřebuji moc poradit mám andulky 1 samce a 3 samice spoleěně s korelami a andulky mě nechcou chodit do budky už nevím co mám dělat prosím o pomoc.Moc děkuji.
neregistrovaný Michal neregistrovaný
1 samce a 3 samice ? cháááááááááááááá, pořidte 2 samce, nejlepe 3 a 1 samici, kdyz bude chtit do budky 1 pujdou vsechny , kdyz jedna zacne snaset zacnou i ostatní,potrebujete nejakou ktera bude chtit (mladou )ty začatky
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
nahore byl prispevek z kmenovyma budkama soused letos kacel mohutnou tresen tak jsem se snim domluvil a vzaj jsem si kmen a silne haluze a kmenove budky maji u me uplne vsichni agapornisove zpevaci korely andulky a i zebricky kmenove budky se mi velice libiiiii jsou proste krasneee
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
budky dávám všem svislé, stalo se mi, že mi andulky z ležaté vyházeli mláďata, samozřejmě z vedlejšího hnízda, u vyšších to nejde. a vždy mějte ptáky v páru, maximálně může přebývat samec, nikdy ne samice, jinak z ní máte vražedkyni mláďat. chovejte víc párů pohromadě, hnízdění je jistější, ne dva, minimálně tři, ať se rozdělí jejich pozornost. Jsou to asi 30leté zkušenosti s chovem a takhle to skutečně funguje. Budky věšíme na stěny voliéry, vzadu jsou dvířka pro kontrolu, andulky jsou čuňata a budky mají vždy ukaděné.je třeba je často čistit,obzvlášť,když je mláďat víc,třeba pět.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 9 (celkem 9)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »