Aktuálně: 5 593 inzerátů168 299 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Amazonek bělobřichý

danda08
danda08 (5 příspěvků) 24.07.2007, 21:23:06 xxx.xxx.143.199
Ahojte, minulý čtvrtek jsem si od chovatele dovezla malého amazonka bělobřichého, ještě tam jsem ho měla normálně na ruce, nechal se drbat za hlavou, nijak nevyváděl. Doma jsem ho dala do voliéry a "ruplo mu v kouli" .. nejen že na ruku nepřijde, ale hrozně vyvádí i když mu vyměňuju vodu, dávám baštu apod. Tak teď nevím, co s tím.. jediné, co je mi jasné, že ho budu znovu ochočovat.. jenže nevím jak.. někde slyším, že nenásilně, dávat ruku do klece, nabízet dobrůtky (teď před ní uhýbá, zapře se nohama o bidlo a zádama se tlačí do drátů), jinde slyším chytit ho do ruky a hladit a mazlit a utěšovat. Jenže já mám pocit, že když dám do klece ruku, tak se tam utříská.. SOS plíííz :-)
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.07.2007, 22:18:43 xxx.xxx.182.2
Prosim vás můžete napsat jaké má voliéra rozměry?Protože jsetli je moc veliká amzónek v ní zdivočel..KAždopádně to s tou rukou a pamlskama(lákánímú) zkoušejte.A před jeho očima to co mu nabízíte dávejte i jemu.Měl by se tak naučit brát tyto pamlsky od vás třeba jen přes pletivo a dále také z ruky.Ale to až časem...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.07.2007, 22:31:22 xxx.xxx.182.2
No ono stačí chvilka a je to.ale tak zkuste to stím pamlskem a uvidíte.z prvu mu zkuste nabídnout pamlsek přes pleivo ale držte ho ruce a také ho zkuste jíst to co mu dáváte at vás vidí...Bde to chtít napodobit.A mládě je ručně dokrmeno nebo pod rodiči?dle toho co ste napsal soudím že je ručně dokrmenný...
danda08
danda08 (5 příspěvků) 24.07.2007, 22:34:28 xxx.xxx.143.199
ručně dokrmený, ještě u chovatele jsem ho měla na ruce .. cesta domů cca 50 minut a pak tohle :-( nemohla ho namíchnout třeba ta papírová krabice, do které mi ho chovatel "zabalil"?
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.07.2007, 22:40:11 xxx.xxx.182.2
to je možné ale je to málo pravdě podobné...jak říkáte je to ručně dokrmenný jedinec.zkuste to s těmi pamlsky a uvidíte.To by mělo zabrat...Potom zuste klacík do klec a aby si nanho sedl...vy lacík držtě a když už tam bude v pohodě sedatr zkuste ruku a nebo zksute amzónka vyděla ven z klece..
danda08
danda08 (5 příspěvků) 24.07.2007, 22:47:40 xxx.xxx.143.199
díky za odpovědi i rady, jsem z toho trošku smutná :-( času na ptáčka mám spousty, ale chvílemi mám pocit, že čím dýl sedím u té klece a mluvím na něj, že ho to otravuje a dráždí .. snad se to časem srovná ..
.. myslíte, že ho naučím i mluvit?
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.07.2007, 22:51:17 xxx.xxx.182.2
Jo.Pokud má talent tak tento druh se naučí nějké slovíčka.Nejlepší je nahrát nejaké slovíčko na kazetu a to pouštět furt dokola a dokola.Já sem jednou sedělu andulky a z ničeho sem na ni začal pískat asi 7 minut jednu a tu samou melodii dokola a dokola.a hned na poprvé andulka za pískala stejně.Musíte mu dát i chvíli vydechnout.Denně ho nechte asi tak 2 - 3 hodinky průběžně v klidu...at sï může odpočinout...Krmení dělejte v jednu a tu samou hodinu každý den..at si zvykne..
dana66@seznam.cz (neregistrovaný) 25.07.2007, 10:38:35 xxx.xxx.143.199
Ahojte Lukáši,
tak jsem dnes nadšená, ať žije kouzelné hroznové víno!! Dnes jsem ho Konrádovi nabídka přes dráty, teda trvalo mu to hodně dlouho, než se odvážil si pro něj přijít, přitom na něm bylo vidět, jak moc rád by si ho dal.. nakonec to dokázal.. a potom už se nechat přes dráty i pohladit, podrbat, ochutnávat mi prsty, super!! Myslíte, že zítra můžu zkusit dát mu nějakou mňamku už z ruky přímo v kleci?
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 25.07.2007, 16:07:29 xxx.xxx.182.2
Zdravím vás.No vidíte.Jo zkuse te to.Bude se bát ale možná vám hned na lahůdku skočí....a když vám na to neskočí hned stane se to časem...přeji vám monho dalších ůspěchů...
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 25.07.2007, 19:37:26 xxx.xxx.223.114
Jestli mu tu kazetu s nahrávkou budete pouštět celej den, tak vám z toho ten pták zmagoří...amazónek neni andulka!! Jsou to poměrně dost citlivý ptáci, takže ten transport to klidně mohl zavinit. Hlavně ho nepřetěžujte..teď bych to viděl tak na max. 2 hodinky denně bych byl u jeho klece a povídal s ním... ale pokud se vám ho podaří ochočit, tak amazónci bělobřiší patří mezi nejtalentovanější ptáky na ochočení...chce to jen čas a hlavně ptáka nepřetěžovat!!! pokud jste ho koupila minulý čtvrtek, tak je normální, že si pták zvyká na nové bydlení...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 25.07.2007, 22:04:24 xxx.xxx.183.35
Souhlasím s Lubošem. Je to dobrý akorát tak na zmagoření a nejen u amazonka, ale i u andulek a jiných ptáků. Zkuste si poslouchat vy nějakou stejnou stanici na rádiu. Určitě po týdnu vám začne být divné, že po 12 hodinách se na rádiu opakovali písničky 4X do kola a už vás to nebaví. Já osobně poslední dobou volím rádia, kde se spíše hovoří, protože tam je menší pravděpodobnost, že uslyšíte stejnou věc několikrát za sebou. Papoušek musí mít chuť se učit a vnímat. Je to stejné, jako u psů. Psa učíte aportovat a když už ho to nebaví musíte přestat jinak mu cvik akorát tak znechutíte.

A souhlasím s další Lubošovou věcí. Papoušek si musí zvyknout na nové prostředí. Trošičku se zamyslete a vžijte se do papouškovi situace. Je odloučen od člověka, který ho krmil a staral se o něj. Je v novém prostředí, nezná nové osoby, nezná nové prostředí, má novou klec, jinak uspořádané bidla, jinak uspořádané misky. Určitě má změnu i ve stravě a další spoustu jiných nových dráždivých podnětů. Chci říct, že každý člověk co si ode mě bral ochočeného papouška vždy po týdnu mi napsal, že je to skvělý mazel, že ze začátku byl trochu nesvůj a podobně. Je to logické, protože si papoušek zvyká na spousty nových podnětů.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 26.07.2007, 10:40:18 xxx.xxx.182.2
to s tou kazetou sem napsal, protože to tu všude všichni píšou.Já sobně taky nevidím důvod v tom proč by se měli papouškům pouštět na kazetě stejná slova.Ale všichni totu píší tak sem to napsal a myslel si že je to správné.ale jen protože to tu všichni píší.a sem rád že ste na tento dotaz přispěli i vy svými názory....
dana66@seznam.cz (neregistrovaný) 26.07.2007, 11:48:28 xxx.xxx.143.199
Ahojte pánové,
moc díky za všechny vaše poznatky, rady a doporučení. Jsem naprostý amatér a začátečník, takže pro mě platí dvojnásob, že každá rada drahá. Včera se mi Konráda fakt podařilo "ukecat" na hroznové víno, dneska už se pozornosti a podrbání dožaduje, narozdíl od minulých dnů, kdy se zdržoval na vzdálenější straně klece, tak dnes už leze po přední straně a vesele si dává banány, pribinácka a podobné dobrůtky. Akorát schválně, co mi poradíte na jeho chování .. dávám už mu ruku do klece, druhou ho hladím.. a on mi do zobáku chytne prst té hladící ruky a začne sebou trhat, roztahuje křídla, ale držení zobákem je jemné, opatrné, nebolí. Skoro mi to připadá, že si chce ten prst schovat na později na hraní "a ty už z tý klece zmiz :-D" .. co to znamená?
A o kazeťáku se nehádejte, stejně žádnej nemám..
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.07.2007, 15:05:34 xxx.xxx.183.35
Luke to bude ještě brzo. Podle mě je tak zvyknutý od majitele, že ho tak krmil dejme tomu stříkačkou, nebo prostě lžičkou a papoušek si takové krmení ještě spojuje s krmením od předchozího opatrovatele. Jinak se tomuto říká pumpování. Papoušek třepe hlavou nahoru a dolu a některé druhy při tom máchají křídly. Jinak tento jev se dá snadno vyvolat pokud si to někdo chce vyzkoušet. Všechny mláďata jsou takhle přizpůsobena, že když jim uchopíte zobák mezi ukazováček a palec přesně do míst, kde jsou koutky. Kde končí zobák a začíná kůže papouška. Tam je určitý bod, který vyvolává takové pumpování a žadonění o potravu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.