Amazonek bělobřichý

Ahojte, minulý čtvrtek jsem si od chovatele dovezla malého amazonka bělobřichého, ještě tam jsem ho měla normálně na ruce, nechal se drbat za hlavou, nijak nevyváděl. Doma jsem ho dala do voliéry a "ruplo mu v kouli" .. nejen že na ruku nepřijde, ale hrozně vyvádí i když mu vyměňuju vodu, dávám baštu apod. Tak teď nevím, co s tím.. jediné, co je mi jasné, že ho budu znovu ochočovat.. jenže nevím jak.. někde slyším, že nenásilně, dávat ruku do klece, nabízet dobrůtky (teď před ní uhýbá, zapře se nohama o bidlo a zádama se tlačí do drátů), jinde slyším chytit ho do ruky a hladit a mazlit a utěšovat. Jenže já mám pocit, že když dám do klece ruku, tak se tam utříská.. SOS plíííz :-)
danda08 danda08 5 příspěvků
Prosim vás můžete napsat jaké má voliéra rozměry?Protože jsetli je moc veliká amzónek v ní zdivočel..KAždopádně to s tou rukou a pamlskama(lákánímú) zkoušejte.A před jeho očima to co mu nabízíte dávejte i jemu.Měl by se tak naučit brát tyto pamlsky od vás třeba jen přes pletivo a dále také z ruky.Ale to až časem...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
75*55*45 .. takže asi spíš klec než voliéra.. že by zdivočel tak rychle? ..
danda08 danda08 5 příspěvků
No ono stačí chvilka a je to.ale tak zkuste to stím pamlskem a uvidíte.z prvu mu zkuste nabídnout pamlsek přes pleivo ale držte ho ruce a také ho zkuste jíst to co mu dáváte at vás vidí...Bde to chtít napodobit.A mládě je ručně dokrmeno nebo pod rodiči?dle toho co ste napsal soudím že je ručně dokrmenný...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
ručně dokrmený, ještě u chovatele jsem ho měla na ruce .. cesta domů cca 50 minut a pak tohle :-( nemohla ho namíchnout třeba ta papírová krabice, do které mi ho chovatel "zabalil"?
danda08 danda08 5 příspěvků
to je možné ale je to málo pravdě podobné...jak říkáte je to ručně dokrmenný jedinec.zkuste to s těmi pamlsky a uvidíte.To by mělo zabrat...Potom zuste klacík do klec a aby si nanho sedl...vy lacík držtě a když už tam bude v pohodě sedatr zkuste ruku a nebo zksute amzónka vyděla ven z klece..
Luke112 Luke112 822 příspěvků
díky za odpovědi i rady, jsem z toho trošku smutná :-( času na ptáčka mám spousty, ale chvílemi mám pocit, že čím dýl sedím u té klece a mluvím na něj, že ho to otravuje a dráždí .. snad se to časem srovná ..
.. myslíte, že ho naučím i mluvit?
danda08 danda08 5 příspěvků
Jo.Pokud má talent tak tento druh se naučí nějké slovíčka.Nejlepší je nahrát nejaké slovíčko na kazetu a to pouštět furt dokola a dokola.Já sem jednou sedělu andulky a z ničeho sem na ni začal pískat asi 7 minut jednu a tu samou melodii dokola a dokola.a hned na poprvé andulka za pískala stejně.Musíte mu dát i chvíli vydechnout.Denně ho nechte asi tak 2 - 3 hodinky průběžně v klidu...at sï může odpočinout...Krmení dělejte v jednu a tu samou hodinu každý den..at si zvykne..
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Přeji vám mnoho ůspěchů....a určitě se zadří jednou se zadařit musí...kdyžtak mě průběžně informujte na mail..
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Ok, určitě dám vědět, jak to pokračuje. Ještě jednou díky a mějte se fajnky.
danda08 danda08 5 příspěvků
Vy taky naschle..
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Ahojte Lukáši,
tak jsem dnes nadšená, ať žije kouzelné hroznové víno!! Dnes jsem ho Konrádovi nabídka přes dráty, teda trvalo mu to hodně dlouho, než se odvážil si pro něj přijít, přitom na něm bylo vidět, jak moc rád by si ho dal.. nakonec to dokázal.. a potom už se nechat přes dráty i pohladit, podrbat, ochutnávat mi prsty, super!! Myslíte, že zítra můžu zkusit dát mu nějakou mňamku už z ruky přímo v kleci?
neregistrovaný dana66@seznam.cz neregistrovaný
Zdravím vás.No vidíte.Jo zkuse te to.Bude se bát ale možná vám hned na lahůdku skočí....a když vám na to neskočí hned stane se to časem...přeji vám monho dalších ůspěchů...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Jestli mu tu kazetu s nahrávkou budete pouštět celej den, tak vám z toho ten pták zmagoří...amazónek neni andulka!! Jsou to poměrně dost citlivý ptáci, takže ten transport to klidně mohl zavinit. Hlavně ho nepřetěžujte..teď bych to viděl tak na max. 2 hodinky denně bych byl u jeho klece a povídal s ním... ale pokud se vám ho podaří ochočit, tak amazónci bělobřiší patří mezi nejtalentovanější ptáky na ochočení...chce to jen čas a hlavně ptáka nepřetěžovat!!! pokud jste ho koupila minulý čtvrtek, tak je normální, že si pták zvyká na nové bydlení...
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Souhlasím s Lubošem. Je to dobrý akorát tak na zmagoření a nejen u amazonka, ale i u andulek a jiných ptáků. Zkuste si poslouchat vy nějakou stejnou stanici na rádiu. Určitě po týdnu vám začne být divné, že po 12 hodinách se na rádiu opakovali písničky 4X do kola a už vás to nebaví. Já osobně poslední dobou volím rádia, kde se spíše hovoří, protože tam je menší pravděpodobnost, že uslyšíte stejnou věc několikrát za sebou. Papoušek musí mít chuť se učit a vnímat. Je to stejné, jako u psů. Psa učíte aportovat a když už ho to nebaví musíte přestat jinak mu cvik akorát tak znechutíte.

A souhlasím s další Lubošovou věcí. Papoušek si musí zvyknout na nové prostředí. Trošičku se zamyslete a vžijte se do papouškovi situace. Je odloučen od člověka, který ho krmil a staral se o něj. Je v novém prostředí, nezná nové osoby, nezná nové prostředí, má novou klec, jinak uspořádané bidla, jinak uspořádané misky. Určitě má změnu i ve stravě a další spoustu jiných nových dráždivých podnětů. Chci říct, že každý člověk co si ode mě bral ochočeného papouška vždy po týdnu mi napsal, že je to skvělý mazel, že ze začátku byl trochu nesvůj a podobně. Je to logické, protože si papoušek zvyká na spousty nových podnětů.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
to s tou kazetou sem napsal, protože to tu všude všichni píšou.Já sobně taky nevidím důvod v tom proč by se měli papouškům pouštět na kazetě stejná slova.Ale všichni totu píší tak sem to napsal a myslel si že je to správné.ale jen protože to tu všichni píší.a sem rád že ste na tento dotaz přispěli i vy svými názory....
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Ahojte pánové,
moc díky za všechny vaše poznatky, rady a doporučení. Jsem naprostý amatér a začátečník, takže pro mě platí dvojnásob, že každá rada drahá. Včera se mi Konráda fakt podařilo "ukecat" na hroznové víno, dneska už se pozornosti a podrbání dožaduje, narozdíl od minulých dnů, kdy se zdržoval na vzdálenější straně klece, tak dnes už leze po přední straně a vesele si dává banány, pribinácka a podobné dobrůtky. Akorát schválně, co mi poradíte na jeho chování .. dávám už mu ruku do klece, druhou ho hladím.. a on mi do zobáku chytne prst té hladící ruky a začne sebou trhat, roztahuje křídla, ale držení zobákem je jemné, opatrné, nebolí. Skoro mi to připadá, že si chce ten prst schovat na později na hraní "a ty už z tý klece zmiz :-D" .. co to znamená?
A o kazeťáku se nehádejte, stejně žádnej nemám..
neregistrovaný dana66@seznam.cz neregistrovaný
Jak cloumá hlavou? Dolu a nahoru? Pokud ano, tak chce nakrmit.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Jestli jak ríká pan Hála chce nakrmit tak nezbývá(pokud nechcete partnerku) nechat se od něj krmit.vzal vás za svého nahrádního partnera...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Luke to bude ještě brzo. Podle mě je tak zvyknutý od majitele, že ho tak krmil dejme tomu stříkačkou, nebo prostě lžičkou a papoušek si takové krmení ještě spojuje s krmením od předchozího opatrovatele. Jinak se tomuto říká pumpování. Papoušek třepe hlavou nahoru a dolu a některé druhy při tom máchají křídly. Jinak tento jev se dá snadno vyvolat pokud si to někdo chce vyzkoušet. Všechny mláďata jsou takhle přizpůsobena, že když jim uchopíte zobák mezi ukazováček a palec přesně do míst, kde jsou koutky. Kde končí zobák a začíná kůže papouška. Tam je určitý bod, který vyvolává takové pumpování a žadonění o potravu.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 25)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »