co si pořídit

Co byste mi poradil za papuška, cenově dostupný, aby se dal ochočit a nedělal moc velký kravál - máme malé děti.Co andulky nebo papoušek senegalský - nevzznám se v tom?
Brigita Brigita 1 příspěvků
Já bych vám doporučil aymaru.Kdyžtak si přečtěte článek o aymarech v druzích.aymaru radši ručně dokrmenou.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Na ochočení kupte určitě ručně dokrmeného papouška jak radí Lukáš ale zda aymaru to nevím nevím. Klidný pták to sice je ale dalo by se říct, až moc. Má dost flegmatickou povahu a přiliš legrace s ním asi neužijete - můj názor, nikoliv osobní zkušenost.
Ve svém příspěvku zmiňujete andulku a senegalce. Mezi těmito druhy je dost rozdíl, v náročnosti i ceně. Proto napiš jakou částku si ochotna investovat za nákup papouška? (nezapomínat ani na klec a vybavení)
Papoušek senegalský by byl určitě vhodnější, dokonce ručně dokrmeného seženeš lépe než dokrmenou andulku. Cena je ale několikanásobně vyšší a nároky, hlavně na krmivo kde musí být spousta ovoce a zeleniny, jsou také větší.
Moc kraválu nenadělá ani jeden z těchto druhů, občas si samozřejmě zakřičí všichni ptáci.
Dobře zvaž, zda ti při starání se o malé děti zbyde dostatek času i na papouška.
zbynek zbynek autor webu 591 příspěvků
Do klece na ochoceni je nejlepsi andulka ci holoubek diamantovi take agapornisove jsou dobri!Nejlepsi je vsak zako ale ten stoji 10000-18000,-Kč
vilik vilik 3 příspěvků
Nechápu v čem je nejlepší žako? V jeho větší hlučnosti? Nebo kvůli labilnímu chování díky kterému se u nezkušeného, ale i zkušeného člověka může začít škubat? Nebo v jeho časové náročnosti?
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Pan Dvořák asi myslel v jeho schopnosti mluvit a napodobovat různé zvuky a předměty.Ale na to co píšete pane Hálo asi zapoměl.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
já osobně bych navrhoval aymarku.slyšel sem o nich hodně a samé dobré věci.je sice pravda že sou až moc klidní a dokážou nehnutě stát i 15 minut na stejném místě,ale naopak se dají perfektně ochočit.nejlepší by samozřejmě bylo ručně dokrmované mládě ale vzhledem k tomu že aymara není v ČR zase tak moc rozšířená,bude trošku těší ji sehnat.když se vám to ale podaří,nebudete litovat.přeju hodně štěstí v hledání a držím palce
Kenny Kenny 17 příspěvků
Ale no tak se tu nehádejte! Já už papoucha mám. Aymarka jsem viděla a je pravda, že 35 minut nehnutě seděl s hlavičkou na stranu a díval se. Pan chovatel Arnold říkal - on je to sice klidnej a tichej ptáček , ale skoro až blbec, s tím moc legrace neužijete. Andulku jsem chtěla taky, ale nakonec jsem se na první pohled zamilovala do mláděte aratinga jendaj- ručně dokrmený.Sice nevím zda to byla úplně dobrá volba, ale nedalo se odolat. Dává mi pusinky na povel, létá z ramene manžela na moje když zavoláme Báro, sedí mi na ruce když pracuji na PC. Zatím má zařízenou klec a tento týden se pustíme do "stavby" Stromu v dřevěném džberu, aby u nás byla nebo byl spokojený.Takže děkuji
neregistrovaný Brigita neregistrovaný
zdravíím...chtěla bych se zeptat zda je vhodný mníšek šedý..chtěla bych ho jako kamaráda,aby byl hravý a lehce se naučil mluvit..je tento druh vhodný..?A je finančně nebo jinak náročný..?A nevíte zda je po ČR rozšířený..?
neregistrovaný Taťjánka neregistrovaný
Taťjánko můžete ho mít a stojí 600-800 Kč přírodní zbarvení, modrý 3000-4000 Kč a můžete se na něj kouknou tady a přečíst si o něm http://papousci.chovzvirat.com/druhy/mnisek-sedy.html
Mil@n Mil@n 420 příspěvků
Dobrý den mám dotaz moc toužíme po papouškovi přemýšlela sem nejprve o senegalci ale nějak mě nezaujal barvou toužím po žakovi ale tolik peněz asi dohromady nedám ale pokouším se šetřit a ještě mám brzo narozeniny tak snad něco dostanu ale mohu mit i amazonana oranžovokřídlého vim je trošku hlučnější ale to asi skoro každý papoušek některý min jiný vic a chci se zeptat vim amazonana seženu i o 10 tisíc min libi se mě i zbarvenim mohu mit amazonana ručně dokrmeného a ještě ho asi měsíc budu muset dokrmovat podotýkám mám 3 děti ale oba 2 bud žaka nebo amazonana bych chtěla od malička
neregistrovaný Martina Votrubcová neregistrovaný

já chci anduláčka.malinkýho pro vnučku,která ho nemůže mít doma,mamka alergická na peří,dík

neregistrovaný babi neregistrovaný
Brigita: Co byste mi poradil za papuška, cenově dostupný, aby se dal ochočit a nedělal moc velký kravál - máme malé děti.Co andulky nebo papoušek senegalský - nevzznám se v tom?

Kakariki - menší papoušek ruzne barvy, není hlučný a je hrozne zvedavý, hravý.

  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 13 (celkem 13)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »