Aktuálně: 5 599 inzerátů168 334 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

plody přírody pro slepice?

anonymní (neregistrovaný) 08.07.2009, 11:17:19 xxx.xxx.6.158
Zajímalo by mě, jestli taky dáváte slepicím plody z přírody? šípky, bez, hloh atd. každý mi řiká že pro slepice to je škoda. Já ale chovám jen několik hedvábniček na okrasu, takže je také podle toho krmim. Taky milují třešně a rybíz, letos toho máme hrozně moc tak jim to dávám. Nebo myslíte, že jim to třeba může uškodit? Děkuji.
Michal (neregistrovaný) 08.07.2009, 13:39:27 xxx.xxx.113.36
Ja davam sliepkam obcas jahofy ked vidim ze su obzrate slimakmi alebo ked som kopal nove zemiaky a obcas som nejaky poskodil tak som im ho hodil. Pokial to tym sliepkam chuti nech si daju ved co by im robile zle to by hadam nezrali :) Kacicu som dokonca prichytil ako obhryza zemiakove listy, to uz som ju hnal prec lebo to je jedovate a bal som sa aby nezdochla.
J.Marková (neregistrovaný) 08.07.2009, 17:45:33 xxx.xxx.105.3
Běžné zdravé ovoce by jim uškodit nemělo. Pouze syrové brambory obsahují jed solanin, a proto by se pro slepice měly brambory před zkrmováním uvařit.

Hloh a černý bez jsou léčivky, mají určité léčivé účinky, jejich zkrmování by mělo být opatrné, v malých dávkách. Jednou mi bylo špatně ze zavařených bezinek a z bezové šťávy.
Wera
Wera (9 příspěvků) 09.07.2009, 00:12:05 xxx.xxx.100.133
Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo nevíte něco o slepicích,které snáší namodralá vajíčka a kde by se daly sehnat.
Viděl jsem vajíčka na burze v Hodoníně,ale to už je dýl.Nevím jestli tam pan Ing.měl i slepice,ale už cestou domů jsem věděl,že jsem udělal velkou chybu,že jsem se s ním nedomluvil,popř.zrovna nějakou nekoupil.Na burze v Týništi ani v Přerově kam jezdíme,jsem je neviděl.Poradíte mi někdo???
Děkuji.
J.Marková (neregistrovaný) 09.07.2009, 23:44:56 xxx.xxx.105.3
Ohledně araukan se podívejte např. na odkazy:

http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3986&r=6
http://www.hydina.szm.sk/araucany.html
http://www.chovsedlak.estranky.cz/clanky/zdrobnela-araukana--zwerg-araucana/z_araukana---zwerg-araucana
anonymní (neregistrovaný) 12.07.2009, 21:27:34 xxx.xxx.218.137
surove zemiaky solanin neobsahuju.obsahuju ho iba ich klicky a zelena supka.ta vznikne,ked je zemiak vystaveny slnku.keby surove zemiaky obsahovali ten jed,uz som davno na pravde bozej:D
Michal (neregistrovaný) 13.07.2009, 07:06:08 xxx.xxx.113.36
Presne tak je to s tymi zemiakmi. Inak este taka pikoska. Husi a kacice som nechal volne past sa po zahrade. Zeleninovej hriadke sa zatial vyhybaju ale vsimol som si ze obcas zozeru vnat so zemiakov. Najskor som sa bal a odhanal som ich ale potom si vravim ze sak same vedia ci je prene dobre a cuduj sa svete su stale ciperne :-D Asi je to tym ze vsetko zelene cez ne rychlo prebehne a ten jed sa nestiha dostat do tela.
Saša (neregistrovaný) 22.05.2021, 08:23:59 xxx.xxx.76.42
Krásný den, chtěla bych požádat o zkušenosti chovatelů slepic. Já je chovám rok, a nevím si rady se slepicí, která je neskutečně dominantní. Mám je ráda všechny, jen teď mi jedna z devíti začla kulhat, napadá na jednu nohu, hrabat nemůže, do kurníku a z kurníku jí pomáhám, ale pořád snáší a má velký apetit. Jen fakt nechápu chování ostatních slepic???..ona jim nic nedělá a ony jí napadají, všimla jsem si, že ta dominantka to začla a ostatní se pomalu začly přidávat. Musela jsem je rozdělit, pajdavá je sama, ale moc se jí to nelíbí, nechce se vyčleňovat ze skupiny, proto jsem jí pootevřela vrátka aby mohla za ostatníma a hlavně teda snášet, jsou všechny 1 rok staré a snášejí na 100%, což je fakt nechopitelné, říkám jim ať si odpočinou, že nepotřebuji denně tolik vajec. Hledala jsem rady všude možně, ale nikdo snad nemá takovou zkušenost. Prosím tady všechny

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.