Aktuálně: 5 019 inzerátů173 602 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Podvod nebo moje blbost?

Brigita (neregistrovaný) 27.07.2007, 21:32:46 xxx.xxx.216.203
Chci se zeptat, zda mám nějakou šanci řešit nastalou situaci. Dnes jsem koupila aratingu jendaj ve zverimexu ČB. Jako naprostý laik jsem byla okouzlena ručně krmenými mláďaty a po chvíli váhání a domluvě s manželem jsme ho koupili. Pán nám prodal všechny potřebné věci a odjeli jsme. Doma jsem se podívala na Vaše stránky a byl to šok. Cena byla mnohonásobně vyšší než u Vás v charakteristice a další informace, že se jedná o velmi hlučného ptáka, který je potřeba žít ve voliéře. Chtěla jsem hlavně tiššího ptáka a samozřejmě chovaný v kleci a občas proletět. Začal lítat a dcera se strašně bojí a pláče, když ji chce sedat na hlavu. Cítím se trochu podvedena Dnes jsme celý den jezdili po chvatelích v okolí a co člověk, to naprosto jiná informace. Někdo radí roselu, jiný papouška nádherného, někdo aymara, jiný absolutně zavrhne. Kde má laik poznat pravdu? Mám doma papouška, kterého jsem asi nechtěla a nevím co stím? Poradíte mi někdo?
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 27.07.2007, 22:16:07 xxx.xxx.223.114
Neberte si to osobně, ale já bych to spíš viděl na tu blbost, zdá se mi, že jste jednala dost ukvapeně, nejdřív si vždycky musíte o papouchovi něco zjistit a pak kupovat, ale to teď nemá cenu řešit, aratinga jendaj není úplně marný papoušek na ochočení, hlučný je to je pravda, uvidíte tak za týden až 14 dní až si u vás trochu zvykne, teď ho hlavně moc nestresujte, nepouštějte z klece a nechcte ho v klidu, nejlepší bude když u něj párkrát denně posedíte u klece aby si zvykl...Pokud je opravdu ručně dokrmenný a ve zverimexu nepobyl moc dlouho, tak by neměl být problém ptáka ochočit, jinak ceně se nemůžete divit, ve zverimexu mají všechno 2x tolik drahé...průběžně informujte tady na fóru a uvidíme co s tim... jinak rosela a pap. nádherný na ochočení zrovna nejvhodnější ptáci nejsou a to většinou ani pokud jsou ručně dokrmení...
Brigita (neregistrovaný) 27.07.2007, 22:34:56 xxx.xxx.216.203
Ochočený asi bude, vzlétá z klece a pořád za mnou, sedí mi nahlavě, kouše vlasy, ucho a šimrá, natáhnu ruku a už je na ní. Kdybych neviděla tu cenu u chovatelů a že je hlučný a nevhodný do klece, tak bych byla v pohodě. Dávala jsem mu nějakou kašičku ze stříkačky a asi to bude moje 3. dítě. Ale jsem naštvaná na tu víc jak 2násobnou cenu. A to mi nabízí chovatel tady odtud to samé za 3000. 5 ti měsíční aratinga - ochočený. Ale myslím, že by mi toho mého asi už zpět nevzali? I když to trochu beru jako klamání - ta hlučnost a klec. Může být tedy doma v kleci?
dana66@seznam.cz (neregistrovaný) 28.07.2007, 09:51:36 xxx.xxx.143.199
to Brigita : a opravdu je tak hlučný? já si před týdnem pořídila amazonka bělibřichého, který má být také hodně hlučný .. a krom překřikování R. Wagnera a vysavače ho skoro není slyšet.. ale držím palce a nesmutněte .. v životě všichni naděláme spoustu kopanců :-)
Brigita (neregistrovaný) 28.07.2007, 10:46:13 xxx.xxx.6.157
Zatím jsem ho za ty 2 dny vůbec neslyšela. Tak nevím. Mluvila jsem s paní, která se ho po 2 měsících zbavila, že už to nebylo možné vydržet. Tak zatím uvidíme. Díky
Zdeny (neregistrovaný) 28.07.2007, 10:49:40 xxx.xxx.228.154
Ano, byla to přinejmenším unáhlenost takhle koupit papouška. Ale zdá se, že je opravdu ručně dokrmen a zvyklý na kontakt s lidmi. Při dobrém zacházení bude žít i více jak 20 let, takže si s ním užijete mnoho radosti. Krmit ho kašičkou už myslím nemá smysl. Chtělo by mu nabídnout zrní, ovoce, mrkev, piškot atd. Jestli nemáš zkušenosti s chovem nějakého papoucha, kup si literaturu. A s tím křikem, aratingové patří mezi hlučné papoušky. Ovšem jednotlivě chovaní jedinci nebývají tak hluční jako ptáci chovaní ve voliérách, kde se navzájem překřikují.Aby papouch nesedal při přiletění na hlavu, je třeba ho naučit sedat na ruku a to tak, že ji zpočátku dávej výš, protože ptáci sedají rádi na nejvyšší místo. Postupně by měl bez problému létat na rameno. Pokud máš nějaké konkrétní dotazy, klidně je sem napiš. Zatím přeji hodně radosti s novým společníkem.
Brigita (neregistrovaný) 28.07.2007, 15:04:19 xxx.xxx.6.157
Děkuji za rady, Dneska jsem mu dala jablko, mrkev a piškoty, tak to jedl a na večer mám namočené zrní pro střední papoušky. Dostal i větvičku jabloně a okusuje ji. Mám klec 50x 40x70. to zatím stačí? Nahoře ji má otevřenou a tam bydílko. Občas ho musím zavřít, když se malá začne bát jeho přeletů. Ale zatím se hlasově vůbec neprojevuje. Tak místo modré andulky máme tohle nadělení.Manžel říkal když už pták,tak něco pořádného :-) Naučí se mluvit? Díky za odpověď
Kenny (neregistrovaný) 28.07.2007, 17:20:14 xxx.xxx.210.6
A jak je ten váš poklad starý?Jestli je opravdu dokrmovaný tak by se mohl naučitmluvit ale chce to hodně se mu věnovat a hlavně mít trpělivost.přeju hodně štěstí a dejte vědet jak to s nim vypadá páč už taky delší dobu uvažuju o koupi aratingy.
Zdeny (neregistrovaný) 28.07.2007, 17:24:03 xxx.xxx.228.154
Ovoce a mrkev dávám nakrájené na kousky, velké zhruba jak hroznové víno, aby si je ptáci pěkně mohli držet v nožičce. Z mrkve lze zkrmovat i nať, jako z petržele. Větvičky na okus jsou dobré i z vrby(ne smuteční) a mohou být i smrkové či borové. Ptákům to prospěje a ještě se tím zabaví. Ručně dokrmení papoušci většinou nejsou tak uřvaní jako divocí ve voliéře. Kdyby si křikem chtěl něco vynucovat, stačí klec přikrýt hadrem a ztichne. Klec sice moc velká není, ale když má prolet tak to vydrží. Nejlepší je ji umístit zhruba ve výšce očí, klec daná nízko může ptáky stresovat. Schopnost papoušků napodobovat řeč je velmi individuální. Jestli je to mládě, mohl by. Musí se mu nějaké krátké slovo neustále opakovat. Také napodobují různé zvuky, které často slyší ve svém okolí. Myslím že to bude dobrý společník, hlavně když neštípe. A jak říká manžel- kyž ptáka tak pořádnýho
anonymní (neregistrovaný) 28.07.2007, 20:13:40 xxx.xxx.6.157
Tak posílám pár fotek. Je to fakt mládě, když už to bylo za tak šílený prachy?
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
28.07.2007, 21:09:30 xxx.xxx.111.1
Mladej pták je to určitě, i na hlavě má dost zelené barvy, která je u mláďat. Až bude starší hezky se vybarví hlava do sytě žluta.
Zdeny (neregistrovaný) 28.07.2007, 21:47:13 xxx.xxx.228.154
Když strpí tak malé děti je to dobrý. Na mládě to vypadá ale nevidím kroužek, tam je vyražen rok(07). Nedávejte mu nic co je k jídlu pro lidi. Myslím tím kořeněné, slané atd. On by to klidně bral, ale je to pro něj velice nevhodné až nebezpečné. Raději kousek ovoce, zeleného krmení, někdy půlku vlašského ořechu a tak. Nakličovat zrní je pro něj celkem zbytečné. Jestli je tam někde na poli kukuřice a má klasy mléčné (nedozrálé), je dobré jimi krmit. Dají se snadno zamrazit a zkrmovat pak v zimě. Pro jednoho ptáčka by toho nebylo tolik potřeba. Nakrájet klas na kousky a zamrazit. Před krmením musí být ale rozmražený. Přeji hezkou noc.
Brigita (neregistrovaný) 28.07.2007, 21:58:05 xxx.xxx.6.157
Bára žádný kroužek nemá?? To má mít a co s tím teď dělat? Syn jí dává jablíčko, jídlo pro lidi vůbec. Máme ještě jorkšíra, ovčáka a jezevčíka a všichni dostávají jen jídlo vhodné pro ně. Pravda kočky jsou trochu mlsné, taklže občas něco dostanou. A potom ještě 2 potkanice taky jen granule a zeleninu. My máme takovou malou zoo, ale u papoušků jsem ještě začátečník. Co byste mi doporučili za literaturu, aby to nebyla jen komerční záležitost, ale pravdivé rady? Díky moc.
Zdeny (neregistrovaný) 28.07.2007, 22:21:27 xxx.xxx.228.154
Kroužky se dávají mláďatům ve věku 10-14 dní. Je na něm vyražen rok, CZ a číslo kroužku. Když ho nemá, tak prostě chovatel nekroužkuje. Kvalitní kniha- Proč můj PAPOUŠEK....?, od Rosemary Low, cena asi 160 kč.
Lenka (neregistrovaný) 17.07.2008, 12:55:36 xxx.xxx.155.71
Dobrý den před 2 a půl roky jsme sipořídily aratingu jendaj aniž bychom měli nějaké skušenosti s papoušky.Vždy jsem měla doma jen psa a po přestěhování k příteli máme málo místa tak jsme usoudili že si pořídíme papouška.bylo to v době kdy byla v ČR ptačí chřipka.Objeli jsme spouszů zvěrimexu ale nikde neměli ani korelu nakonec jsme sehnali přes internet aratingu jendaj tak sme si na internetu o ní něco přečetli a hned sme volali chovateli a jeli si pro néj hned ten den v neděli ještě jsme scháněli klec,žrádlo.Když jsmeč si ho přivedli domu a dali do klee bmoc se nám líbyl a byl zaražený.Trvalo to asi 2 dny a pak se začel projenonat.Každě ráno v 6:30 začal řvát mohli sme ho přikrejt a stejně potom se už naučil nekřičet dokuď někdo zaním nepříjde.Teď už si to bez něj nedokážu ani představit a je strašně bombovej pomalu začíná mluvit ale moc se mu nechce umí místo toho jiné věci chodí na záchod rád se snáma sprchuje ve sprše a strašně rát je s klecí venku je tam skoro celí den a upozerňuje jen když je poblíž někdo cizí.Klec má malou chovatel nás upozornil na to že když bude od začátku mít velkou klec nebude mít potřebu výlézat ven.Zezačátku jsme se báli dávat mu nějaké věci k jídlu co nemá ale po 2 a půl roku víme že má strašně rát německý sýr salámy tatranky a včechno si nosí do klece a před jídlem si to všechno musí omýt v mystičce.Jo a aratingy se nedožívají 20 to se dožívají korely.Aratinga je psaná 40 let takže si užijete.Náš Honza strašně rát hraje na schovku.Já si vlezu pod peřinu a na jednommístě udělám malou dirku dovnitř a volám Honzo,Honzo a sliším jak obýhá a hledá tu dirku a když jí najde strašně rychle vleze dovnitř.Je to takovej poklad uvidíte samy že si na něj zvyknete.A aby to nebylo málo po roce jsme si stejně toho psa pořídily a vycházej spolu docela dobře.Nashledanou Lenka
Obrázek
cone (neregistrovaný) 17.07.2008, 13:13:08 xxx.xxx.85.196
Lenko, salámy a tatranka patří mezi to nejhorší, co může váš aratinga dostat k jídlu, i když to asi nabízíte jako pamlsek. S touto výživou vidím nereálných i těch 20 let života, změňte krmení jen na to, co papoušci mají přjímat, t.j. ovoce, zelenina a různé druhy zrní, eventuelně piškoty, kolečka suchého rohlíku , granule pro papoušky a nějaké větve na okusování. Zdravím Cone

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.