Aktuálně: 5 174 inzerátů172 183 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

křik andulky

Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 07.08.2007, 14:52:33 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, máme doma asi 14dní andulku - samičku. Máme ji od chovatele -má to být mládě. Udivuje nás její hlasový projev - nedá se to nazvat jinak než vřeštění. Chvilku píská jak to dělají andulky ale po té to proloží takovým hrdelním vřískotem.Je to až nepříjemné. Sousedé už začínají klepat na zeď :-( Předtím jsme měli andulku - samečka, ten jen krásně prozpěvoval, žádný vřískot nevyluzoval. Má s tímto někdo nějakou zkušenost, popř. radu?
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2007, 15:09:30 xxx.xxx.106.238
nevím,jestli vám poradím.moje andulka taky občas takhle vřeští...myslím,že si tím vyžaduje pozornost.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 07.08.2007, 17:34:24 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Každý pták se chová jinak. V tomto vám asi nikdo neporadí. Andulky jsou prostě ukřičené a histerické. Mnoho chovatelů je nedoporučuje právě kvůli neustálému štěbetění a křiku.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 07.08.2007, 21:34:37 xxx.xxx.182.2
No já sem to i četl a vypozoroval na svých andulkách, že takhle křičí hlavně když jsou nespokojené.S čímkoliv.Jak tento křik slyším du jim nabídnout něco dobrého ze zahrádky nebo snažím přijít co jí není po vůli.Většinou to zachvíli přejde protože přijdu na to co se jí nelíbí.Ale to máte slyšet v noci když začnou andulky hystericky poletovat po voliéře protože jedna spadla.Je to hrůza trvá to 5 min.Ale je to hrozný.Mám strach aby nedoletěli sousedi.Zatím je to dobré.Přeji mnoho ůspěchů...
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 08.08.2007, 20:04:36 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, děkuju všem za názory. No, myslím, že nespokojeností to nebude. Klec má velkou, co se týče stravy tak papká všecko zrní, které ji tam dáme. Pampelišky a zelené vůbec - odmítá. Navíc se jí opravdu věnujeme - každý den ji zvykáme na ruku, mluvíme na ni a už se nechá i podrbat na břišku. Když si prozpěvuje, je to paráda, ale jak začne vřeštit - je to hrůza. Už jsem přemýšlela o "reklamaci" - vyměnit ji zase za samečka :-) Ale zas už ji tu máme 14dní, tak je mi líto ji vracet a brát si nového jedince. Ještě asi počkáme.
Kiara11
Kiara11 (15 příspěvků) 08.08.2007, 21:14:20 xxx.xxx.106.238
snad byste nechtěla hned vyměňovat každou andulku,která zakřičí.určitě to není tím,že je to samička-záleží na povaze andulky-každá andulka je osobnost.nevím sice,co jí může vadit,ale myslím že stačí maličkost.moje andulka taky najednou začne zničeho nic křičet a já nevím proč.tak na ní mluvím a pak přestane=)
konema
konema (33 příspěvků) 09.08.2007, 13:04:40 xxx.xxx.58.108
Všechny andulky křičí, moje ale pokaždé začnou pokud vidí nebo slyší nějakého ptáka v okolí. Nebo si mě zavolají (křikem) pokud mají práznou misku s krmením nebo mají na něco chuť.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 09.08.2007, 16:29:16 xxx.xxx.182.2
Pro Jitku:To s tím vyměněním by ste chodila ptáky reklamovat skoro furt.Je jedno co máte za pohlaví nebo tak každý ptá ksi sem tam zakřičí.A když si nějakého paouška chcete pořídit tak to musíte tolerovat.vyměněním byste nic nezpravila.Stejně by nová andulka začala zase křičet.A další nová taktéž.Opakovalo by se to furt dokola.Takže si andulku nechte.Nemá to cenu ju vyměnovat.Jen by ste musela furt znova a znova od začátku mnoho andulek ochočovat..!!!!!!!
mah
mah (188 příspěvků) 13.08.2007, 00:54:18 xxx.xxx.146.245
No, mne k tomuto něco napadlo. Andule mám já i muj kamoš a já k tomu agoše. Když si ode mne bral andulu tak mi asi po týdnu řekl že ta andule křičí ´´jak agoš´´.Tím myslel, že oproti štěbetání a občasnému křiku to byl vážně silný skřekot a celkově byl její projev silnější... Možná by to bylo způsobeno i tímto.
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 14.08.2007, 17:43:46 xxx.xxx.203.224
Dobrý den všem! Pro Lukáše: není pravda, že všechny andulky vydávají takový skřekot. Sameček předtím nic takového nevydával, teta má také andulku a nic. Prostě zpíval, a i když nahlas a někdy hodně, žádný takový neposlouchatelný hlasový projev :-) nevydával. Je to fakt hrůza. Sousedi už i bouchali na zeď.
Pro Adama: tohle mě nenapadlo-je fakt, že chovatel od kterého samičku máme, chová ve voliéře i agoše. No, uvidíme, doma je už 3týden, ale pořád stejné :-)
A tohle je náš Pipinek :-)
Obrázek
Marie (neregistrovaný) 16.08.2007, 13:37:10 xxx.xxx.48.224
Zkuste jí pokaždé když začne tak hodně vřeštět zakrýt tmavou látkou tak na 10min .
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 26.08.2007, 19:20:48 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, kupovali jsme ji přímo my. Ale už je to podstatně lepší. Andulka se naučila říkat "Pipi" a od té doby žádné skřeky. Nevím, zda to s tím nějak souviselo - myslím s mluvením - ale každopádně je teď "klid" :-) Teď ji učíme nové slovo: "ahoj", tak jsme zvědaví.
Pro Marii: to je pravda, to zabírá, ale nezdálo se mi to řešení.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.08.2007, 20:50:55 xxx.xxx.183.35
Udělala si dobře. Když papouška zakryješ, tak všechen ten prach uvnitř klece vdechuje a to je špatný.
Čím více bude umět slovíček tím více je bude nahrazovat místo křiku.
anonymní (neregistrovaný) 09.09.2007, 22:58:14 xxx.xxx.48.224
Proti prachu jednoduchá a výkonná rada kvalitní čistička vzduchu s ionizátorem a je po prachu v celé místnosti.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 10.09.2007, 14:28:17 xxx.xxx.182.2
Pro Jitku:Každá andulka takehle umí křičet ale jen některá tak křií na hlas..některá andulka takto nekřičí ale věřte ž to umí...záleží na tom jak která andulka..
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 02.10.2007, 18:51:21 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, tak Pipinek už umí slova: Pipi, Pipinku, Ahoj, fešák a píská melodii,kterou na něj pískám:-) Akorát nám jde asi do puberty :-) Začal krmit konvici, ve které se vidí a nás taky sem tam obdaří zrníčkem. Jen začal jaksi "divočet" - je víc agresivní a štípe, sem se snaží klovnouti i do oka, když nám visí na hlavě. Doufám, že ho to přejde stejně jak ho přešlo skřehotání. Teď mě klove do ruky, když držím myš nebo píšu na klávesnici. Máte s tím nějakou zkušenost? Děkuji.
lucka (neregistrovaný) 31.10.2007, 08:23:25 xxx.xxx.231.130
Dobrý den, já jsem koupila samečka andulky a také hodně vřískal, ale jakmile si začal hrát s kroušky a zvoneček zak přestal a od te doby nevříská.
Jitka + Roman (neregistrovaný) 31.10.2007, 14:12:31 xxx.xxx.203.224
Tak se musíme pochlubit, že jsme překonali skřehotání. Pipinek už umí asi 6 slovíček a napodobuje naše pískání a sem tam si drmolí pro sebe a sem tam z toho vyleze nějaká novinka, kterou ale příliš nepoužívá. V době kdy píšu zrovna vykládá v kuchyni u nerezové rychlovarné konvice, která je jedním z jeho oblíbených předmětů a tvorů, kterým rád povídá a někdy i krmí. Co se týče asistence u PC, tak se stále nic nezměnilo. Rád tahá "ocásek" myši, klovne do ruky anebo skáče po klávesnici nebo ještě lépe po rukách :-) Je to naše sluníčko! Zpívá, mluví, létá, skáče a vůbec "otravuje" celý den
Neubauerová Miroslava (neregistrovaný) 06.11.2013, 08:23:45 xxx.xxx.8.181
Dobrý den, co se týče mého anduláčka Pepka..tak ten takhle křičí každou chvíli..hlavně, když si ho nevšímám...myslím, že je to opravdu projev nespokojenosti nebo chce pozornost..nejvíce mi takhle nadává, když odcházím z bytu..jak mě vidí zavírat vchodové dveře to je nadávání jako bych se už neměla vrátit...takže určitě je jedno jestli je to samička nebo samec...všichni křičí stejně..spíše jde o upoutat na sebe pozornost...andulky běžně žijí ve velkých hejnech...a teď je její hejno vaše rodina...a tak se snaží komunikovat..občas když už mi opravdu leze na nervy ho ignoruji, většinou to pochopí a přestane křičet (nemá to smysl) tak přeji hodně trpělivosti..snad se časem zmírní..i když já svého rok..a je uřvaný pořád stejně...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.