korela-aymara

Dobrý den,
mohl bych chovat a odchovávat korely ve společné voliéře s aymarami ? Voliéru mám 3m dlouhou a mám v ní prozatím 3 páry korel.
Děkuji za radu
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jo tyto dva druhy můžete bez problému chovat společně.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
A mohu chovat aymary i v dřevěné voliéře ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ano muzete.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
A ještě jsem slyšel, že andulky rádi chodí do budek osatních ptáků, i když jsou třeba obsazené a potom se příde o odchov. Proto někteří chovatelé nedoporučují andulky chovat s jinými druhy. Může se to samé strát u aymar, že by obsazovali cizí budky, nebo jsou bezproblémový ?
Ještě jednou moc děkuji za odpovědi
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ne u aymar ne.Jako nemůžu to 100% vyloučit ale myslím že opravdu ne.Aymarové jsou klidní ptáci a hledí si svého.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
A kolik aymar bych mohl dát do voliéry ke 3 párům korel, když má voliéra rozměry 3x2x1 (d,v,š) ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
TAk tam dejte max. 5 párů aymar.Já osobně bych tam dal 3.Nebo 4.A Možná nevíte že musíte mít krmítka aspon (a to minimálně) metr a půl nadzemí.Aymarové dole neslétávají a jejich život v přírodě ase odehrává na stromech.a dno téměř neslétnou.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Děkuju za rady. Ještě jsem někde četl, že aymary spí v budkách, takže se jim tam mají nechávat celoročně. Je to pravda ? A mělo by tam být i víc větviček ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Měli by se budky nechávat celoročně.Opravdu v nich aymarové nocují.No větviček záleží na tom jestli máte voliéru celou opletivovanou nebo ne.Jestli ne tak tam dejte víc větviček 1) na okus 2)aby aymarové mohli přelízat a nemuseli lítat.Aymarové totiž neradi létají a radši lozí.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
A vy máte na prodej nějaké aymary ? A jaké je jejich cena a odkud případně jste, kde by se dali koupit ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
No nemám.Ale jedem pán my nabízí 1 same a 2 samice, jsou příbuzní ale kdy pojedete do Přerova na burzu nebude problém koupit další ptáky.A cena záleí na mutaci.POkud berete přírodního ptáka tak ten je za 300 a 400Kč.Kdeto třeba lutino stojí někdy i 2000Kč.Jsu z Jižní moravy.Práci se dají koupit třeba na burze v Přerově.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
NA Burze ?? Nedoporučuji Radši bych bral přímo od chovatele Těsně po Dokrmení(Pod rodiči nebo ručně)A to OD někdoho kdo má větší chov a měl by zrovna4 samice které by snesly.
Honza-Jen Honza-Jen 26 příspěvků
224.61 No Myslím si že môžete byť naprosto spokojný, odpovedali Vám "naslovovzatí odborníci" Aymary rady preliezajú búdky, radi lietajú, pomerne často zlietavajú na zem, krmítka mám vo výške 1 meter, vetvičky okusujú minimálne, skoro vôbec atď. Keď chcete chovať azmary v spoločnej voliére, je najlepšie keď je tam nepárny počet párov.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý večer, mám zkušenosti s oběma druhy a nedoporučuji, z několika důvodů. Oba druhy jsou celkem mírumilovné, ale jejich způsob života, denní režim i krmení jsou zcela odlišné. Navíc voliera se šířkou 1m je pro doporučované množství navzdory 3m délce malá, dovedete si představit to osazení, když vyvedou mladé? Takže každý druh žije jinak, aymary nocují v budce, a i vylétlá mláďata se do ní ještě dlouho vrací a prolézají i všechny ostatní, navíc aymarky jsou nebojácné, takže se těžko korelám povede je vyhnat z budky. Aymary jinak posedávají na větvích a čilé korelky je budou rušit a výsledkem bude nervozní a uhašteřené společenství. Rozdíl je i v krmení, u aymar je nutná skladba převažující ovocem, při odchovu mláďat je třeba podávat máčené zrní. Když nad tím tak přemýšlím, nedovedu si to vlastně dost dobře představit.
Peťula Peťula 665 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 15 (celkem 15)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »