Aktuálně: 5 201 inzerátů171 600 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů

Rozměr teraria

Kristýna (neregistrovaný) 24.08.2009, 19:04:47 xxx.xxx.92.187
Ahojky, chtěla jsem poprosit o radu. Chci si poridit mlade uzovky cervene...ale nevim jak spravne zvolit rozmer teraria. Docetla jsem se, ze je vhodny rozmer 80x40x40...ale zaroven jsem objevila clanek o plachosti a snad az agresivite hada ve velkem prostoru. A vzhledem k velikosti uzovky mi rozmer prijde vetsi. Muzete mi nekdo poradit??? Moc si ji preju a nechci ji nejak ublizit, je to asi nejjednodussi had na chov (vahala jsem mezi uzovkou a koralovkou)...takze jestli mi muzete poslat strucne info,na co se mam pripravit, budu vdecna. Precetla jsem toho uz hodne, ale rada chovatele pomuze vic. T.
anonymní (neregistrovaný) 26.08.2009, 15:51:47 xxx.xxx.212.193
Zdravím, jsem rád, že mohu pomoci dalšímu budoucímu chovateli tohoto nádherného hada... Základní uváha o rozměru terária úzce závisí na tom, jest-li chcete mít terárium ´´hygienické´´ nebo ´´přírodní (estetické)´´ ? Je rozdíl dát hada do terária a mít tam jen základní prvky (podestýlku, nádobu z vodou, osvětlení, nějakou schovku a tři klacky) :(, nebo udělat terárium ze vší parádou, tak aby se had cítil ve svém prostředí co nejpřirozeněji... Vše má své pro a proti... Já si terária stavím sám a preferuji tu ´´přírodní´´ volbu. Tady nastává trochu problém např. při čištění terária! Protože se rádi zahrabávají atd. dělám vše na pevno, aby si terárium zachovalo svůj vzhled... Velikost 80x40x40 cm si myslím, že je ideální. Osobně preferuji vždy větší.. Jsou to zvířata, která nechtějí být omezována prostorem, vemte si, že ho budete mít třeba 15 let a když zapojíte fantazii a dost času, je to doopravdy něco, co si nekoupíte. Teď už je to jen na Vás! ´´Plachost a agresivita závisí na velikosti terária?´´ To slyším poprvé.. abych řekl pravdu, trošku se tomu i směju.. ten článek bych si rád přečetl, zajímalo by mě čím to odůvodnili, kdybych já byl celý život zavřený, tak bych byl rád i za to prd.. Já sice začínál na korálovkách, ale pokud chcete něco většího a pěkně zbarveného, je toto nejideálnější volba...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.