Aktuálně: 5 064 inzerátů173 250 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Krádež papoušků

gazd
gazd (193 příspěvků) 25.08.2009, 11:44:51 xxx.xxx.241.195
V neděli 23.8. 2009 došlo ke krádeži vzácných druhů papoušků, konkrétně: trichů orlích a žaků velkých z chovu pana Čestmíra Drozdka z Českého Rudolce. Chovatel prosí veřejnost o pomoc při pátrání po odcizených papoušcích. Za informace vedoucí k odhalení pachatele krádeže nabízí mimořádně vysokou finanční odměnu. Informace můžete sdělit na tel. číslo chovatele: 602509244 nebo na každé policejní stanici. Děkujeme.
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2009, 13:08:59 xxx.xxx.241.195
Dobrý den.
V posledním období jsem se s krádeží ptáků setkal ve více případech.Nedávno byla krádež spáchána u mého slovenského kolegy, který se zabývá chovem eurofauny, a to i v různých mutacích. Veškeré, mnohdy mnohaleté úsilí je rázem nenávratně pryč. Je to vlastně to nejhorší, co může chovatele potkat. K tomu samozřejmě patří újma nejen finanční, ale i psychická.
Pokaždé se nepodaří pachatele dopadnout, jak se tomu stalo na Liberecku. Zabezpečení voliér zámkem je nedostačující a jak říká jeden můj známý, tak běžný zámek slouží leda tak pro slušné lidi. Pro zloděje je pouze výzvou. Jelikož se tento problém týká nás všech a může se stát komukoliv z nás, bude nutné, abychom přehodnotili způsob zabezpečení svých voliér a vůbec celého chovatelského zařízení. Nejvhodnější se mi jeví kombinace více zabezp.prvků, které již do svého zabezpečení zavádím.
Máte i vy dostatečně zabespečen svůj chov ?
G.Z.
bouda
bouda (77 příspěvků) 12.09.2009, 11:05:40 xxx.xxx.236.253
Zdravím kolegu Zdeňka. Toto téma mě vždy také velice zajímalo, a po incidentu na jihu Čech mi nyní připadne velice vhodné pro výměnu chov.zkušeností. Před 14 se krádeže dokonce dostaly i do naší ulice - za jednu noc vykradeny 3 domy (1 z nich sousedí s naším). Proto jsem se trochu díval na internetu a narazil na zajímavé řešení k ochraně průchodů, vchodů a chodeb -infračervený detektor průchodu "laserová závora". Zařízení vysílá neviditelný laserový paprsek. Při přerušení se spustí v přístroji zabudovaná siréna. A co mě nejvíce zaujalo je také cena tohoto aparátu - pouze 737 Kč!!!. Najdete jej zde :http://www.deramax.cz
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.