Vlaška koroptví - nenese :o(

Dobrý den,
mám březnové vlašky a stále mi nenesou, kde by mohla být chyba? Vypadají dobře a spokojeně, hřebínky mají krásně prokrvené a rudé, kurník suchý bez průvanu, většinu dne běhají venku a hrabou, zobají. Vodu i další krmivo mají také k dispozici. Je možné, že jim nevyhovuje hnízdo a proto nenesou? Nebo mám být ještě trpělivá a je na ně brzy? Děkuji za odpověď.
neregistrovaný Vlasta neregistrovaný
Hnízdem to neni, ještě vyčkejte, vlašky se často opozdí ale pak vám to pěkně vynahradí.
Marťan Marťan 669 příspěvků
Martine, děkuji za odpověď. Snad se tedy s dětmi dočkáme a po letech budeme mít v ruce ještě teplé vajíčko .o) jako u babičky
Vlasto, a co takhle zajít za manželem? ;-)
Kittikit Kittikit 12 příspěvků
Ten manžel to je dobrej fórek :-) ale doufejte že máte pravé vlašky koroptví a ne hybrid dominant. Od koho je máte?
Bobesek Bobesek 54 příspěvků
to Kitikit: manžela jsem po čtvrtém porodu vykastrovla .o) tam už nic nejní .oD!!

mám je od pana Žilince z Nečtin, myslím si, že jsou to opravdu vlašky. Před chvílí jsem zjistila, že začnou nosit, až sklopí hřebínky,. tak uvidíme.
přidejte foto těch vlašek
neregistrovaný kaja šušlík-kaja neregistrovaný
Pana Žilince sz Nečtin neznám, já mam vlašky od pana Žilince z Částkova u Tachova, chová vlašky koroptví lehčí linii a lakendfeldky.
Dobrý večer,
od pana Žilince z Tachova mám taky vlašky koroptví, ale jsou to spíš nějací zmetci co snáší malá vajíčka a je na ně hrozný pohled. Vždyť vlaška má mít velká bílá vejce a klopené hřebeny u slepic a u těch mých slepic od p.Žilince má z 11 slepic klopený hřeben jen 4 slepice. Jde vidět, že někteří prodejci jsou pěkní kšeftaři, hlavně, že prodají. Mně ale nic jiného nezbylo, protože co jsem měl svoje kuřata, tak mi je sežrali potkani a proto jsem si od p.Žilince objednal 12 kuřic a 1 mi chcípla, protože si požíraly peří a na krvácení chcípla.
Takže nedoporučuji pokud chcete začít s vlaškama kupovat od p.Žilince z Tachova!!! Navíc na vlašky jsou i dost malé, možná proto, že jsou hlavně na prodej. Aleš
Alesh Alesh 15 příspěvků
My jsme od něj kupovaly vlašky před 3 lety a ty mají velká bílá vejce, sklopené hřebeny atd. asi už se mu moc zprčily.
Já je kupoval před 2 lety a stojí za nic, jsou dost škaredé a s vlaškou mají společné akorát zbarvení, jak donesou, tak je zabiju a mám nyní pěkné hempšírky. Možná se k vlaškám ještě vrátím, ale seženu si je radši od dobrého chovatele, o kterém budu vědět, že jim věnuje
Alesh Alesh 15 příspěvků
Tak to se vsadím že ten pán Žilinec prodává dominanty ve zbarvení vlaška :-)
Bobesek Bobesek 54 příspěvků
Dobrý den, slípky už nesou, od 7.9. Hřebínky mají sklopené většina slípek.Mom. máme 5-6 vajec od devíti slepic. Jeví se mi zdravé. Vajíčka jsou bílá, malá, ale každou snáškou větší. Je ale pravda, že některá mají nádech do okrova...
No a spletla jsem adresu, je to jak píšete, Částkov u Tachova. Omlouvám se mystifikaci. Fotku zkusím přidat později.
Před chvílí jsem byla pro vajíčka v kurníku a byla 4. Dvě mají 44g, další 66g a poslední 70!g. Už jednou se stalo, že bylo jedno vejce veliké, 64g, mělo dokonce dva žloutky. Ale asi mi to nebudete věřit .o)
Jak jsem psal já mam s panem žilincem dobré zkušenosti ale v pátek jsem byl na výstave a byly tam vlašky těžší linie jako má p. Žilinec a byly mnohem větší a hezčí
Martine, vy jste ze záp. čech? Nevíte kde bude někde v dostupné vzdálenosti výstava? stačí mi místní, oblastní, krajská. Potřebuji navázat kontakty s chovateli, abych neměla doma jen různé křížence, kteří jsou nakonec k ničemu...děkuju
Teď byla výstava v Chebu, kupoval jsem si tam modrou krůtu, tak sem se s tím chovatelem bavil a říkal že další výstava bude až v Lednu v Tachově, koukněte se na tyhle stránky možná v nich něco najdete http://www.kralicimazlicci.unas.cz/Vystavy.htm
Listopad 2009

- ZO ČSCH Klatovy pořádá Na Pazderně ve dnech 6. - 7. 11. podzimní výstavu králíků, holubů a drůbeže, speciální

klubovou výstavu vlašek Praha a výstavu morčat a drobných hlodavců. Otevřeno. Pá 8 - 16 hodin, So 8 - 13 hodin. Srdečně

zveme.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den prosil bych o telefon na pana Žilince potřebuji vlašácký kohouty.
Kontakt na pana Žilince chovající dominant koroptví je 606 671 239
Alesh Alesh 15 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 51)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »