Aktuálně: 5 143 inzerátů172 382 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Mrazené a sušené krmivo.

Vladimír Makovický (neregistrovaný) 17.09.2009, 10:09:46 xxx.xxx.204.243
Dobrý deň! Aké sú skúsenosti so skrmovaním mrazených plesnivcov obilných a sušených mravenčích kukiel ORLUX ?
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.09.2009, 14:46:45 xxx.xxx.241.195
Zdravím Vás Vladimíre. Já zkrmuji pouze mražené plesnivce a ptáci je berou velice dobře. Po zakoupení jsem je dříve spařil horkou vodou, vysušil a zamrazil. Nyní je přímo mrazím a tento způsob se mi jeví vhodnější. Odpadá vysušování po spaření červů. Plesnivce uchovávám v mrazáku v uzavíratelných plastových dózách a potřebné množství odsypu do misky a nechám prohřát. K tomuto účelu je velice vhodná horkovzdušná trouba. Sušené mravenčí kukly ptákům nepodávám, takže s příjmem tohoto druhu krmiva nemám žádné zkušenosti. G.Z.
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 17.09.2009, 18:26:53 xxx.xxx.204.243
Zdravím Zdenku. Také rozmrazené plesnivce Vám konzumujú aj astrildy? Nestačí ich rozmraziť v mikrovlnej rúre? Ja teraz zmrazujem mravenčie kukly aj s mravcami a pred podávaním to nerozmrazujem a len pár minút nechám v miskách pred podaním zlatoprskám. V.M.
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.09.2009, 18:59:47 xxx.xxx.241.195
Ano i rozmrazené, ale dávám jim i živé, ovšem pouze v den nákupu plesnivců, pak okomžitě zamrazím. Milkrovlnka je k rozmrazení určitě dostačující, ale tu mám od manželky zakázanou. Horkovzdušnou troubu mám svou. Výborná věc k sušení bezinek, později jeřabin a pod. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.09.2009, 19:04:27 xxx.xxx.241.195
Samozřejmě, že plesnivci po nějakém čase při pokojové teplotě rozmrznou, ale ten čas pane Makovický, ten čas, nehledě na to, že v troubě i mírně oschnou. G.Z.
anonymní (neregistrovaný) 25.09.2009, 18:16:13 xxx.xxx.141.242
Dobrý den. Moc se omlouvám, že Vám vstupuji do debaty, ale slyšel jsem že zmražení plesnivci začínají po nějaké krátké době po rozmražení černat.Je to pravda? Dále prosím ještě jeden dotaz, dají se zmrazit i mouční červy?Možná si řeknete " blbec, proč se ptá, ať si to skusí sám a uvidí ",ale já bohužel nemám svůj mražák pro ptáky a tak by mne asi manželka ukamenovala kdybych experimentoval.....Ještě jednou díky. Standa S.
gazd
gazd (193 příspěvků) 25.09.2009, 20:49:02 xxx.xxx.241.195
Dobrý den Stando, u mne se rozmražení plesnivci dlouho neohřejí, jelikož tak do max. 20 min. po vyndání z mrazáku jdou rozmražení do misek k ptákům a tam se po nich také rychle zapráší, takže jestli, a po jaké době zčernají nevím. Moučné osobně nemrazím, jelikož se velice dobře udržují v temnu a chladu, při hrstce ovesných vloček a zbytečně by zabírali místo v mrazáku. Co se týče uvykání mé manželky, tak jsem na tom byl z počátku stejně, jako Vy. Chce to trpělivost. S pozdravem G.Z.
Smidla (neregistrovaný) 13.11.2010, 13:17:31 xxx.xxx.113.128
Dobry den, co se uvykani manzelek tyce, je to vazne problem. Ja pouzivam metodu dam to tam a nic nereknu. Popisu si to jmenem a moja do toho neleze. Co v tom je, to ji nerikam a ona to ani nechce vedet. Myslim ze tusi, ale co nevi ji netrapi. Po nakupu plesnivcu v prerove mi vydrzeli zivi jeste nekolik tydnu. Typuju tak 3 - 4. A to jsem ani nevedel, ze se nesmi davat do lednicky. Ano byly ztraty a to velke, ale tak pri jejich cene to neni problem. Priste je skusim nechat mimo lednici, uvidime jak dlouho vydrzi.
gazd
gazd (193 příspěvků) 13.11.2010, 14:07:36 xxx.xxx.241.196
Dobrý den pane Šmidla. Plesnivci vydrží v živém stavu opravdu dlouho, ale vadilo mi velké množství velice jemných svleků z kterých jsem je musel vyfoukávat. Také jako zamražení nemají šanci uniknout z misek při zkrmování. G.Z.
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 14.11.2010, 18:14:44 xxx.xxx.132.203
Dobrý večer! Zmrazil som v mrazničke aj múčne červy, ktoré sú v živom stave ťažšie skrmované ako plesnivce. Je zaujímavé, že po rozmrazení sú ochotnejšie skrmované astrildami a predpokladám, že práve pre to, že ich chitínový obal je zmäknutý. Zmrazoval som ich po predchádzajúcom sparení vo vriacej vode. V.M.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.