Vytápění kurníku

Dobrý den! Už to tu padlo mockrát. Mohl byste mi zaslat popis na e-mail: J.Pucera@seznam.cz Děkuji!
neregistrovaný J.Pučera neregistrovaný
tak jsem zvolil jinou variantu vytápění ... letos jsem udělal vytápění na způsob rekuperace..ale jen s tím rozdílem že nepoužívám vydýchaný vzduch,ale čerstvej...Vlastně jsem zakopal 100mmm odpadní trubku(cca 15m) ze sklepa(ve sklepě pod stropem) s mírným stoupáním směrem do kurníku...aby nebyl průvan z roury tak je vyustění zaslepené a provrtná hustě po obvodu 10mm vrtákem do výše 70cm..po měsíčním měření stále proudí vzduch o 7st.a vlhkost 45-60...myslím,že kdyby se pohybovala kolem 4-5st. v zimě,tak je to super..vlastně je vytápění za cenu trubek a v kurníku není pod nulou a ani přetopeno...uvidím jak se to osvědčí..písněte jestli to je dobrý nápad:-),nebo na h...:-( víc hlav víc atd.)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, nemá tady náhodou někdo plánek většího kurníku pro cca10 slepic a 5 kachen? Je jedno z jakého materiálu. Chtěli by jsme se cenově vejít do 10.000,-. Děkuji moc email: lecianova@seznam.cz
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 05.10.2009, 17:45:31

Dobrej. Mohl by jste mi poslat planek kamen do emailu ?

Diky

Mediconet@seznam.cz

Dlouho jsem o tom premýšlel ale nenašel jsem nikde nikoho kdo je má a fungujou po  domácku vyrobené--

Díky Michal

neregistrovaný Woodyland neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 03.10.2009, 05:12:23

Ahoj

Můžete zaslat výrobní dokumentaci  na email ?

Dlouho jsem přemýšlel jak je vyrobit aby mi fungovaly.

Děkuji Michal

neregistrovaný Woodyland neregistrovaný

Kamínka a vůbec přitápění je dobrý nápad, který určitě bude mít pozitivní vliv na chov, nic méně se jedná o zdroj vytápění, který je nutný dotovat - spotřeba energie. My jsme v našem chovu vyřešili přitápění pomocí teplovzdušných solárních kolektorů ( dodavatel Green Alliance ) informace k tomuto systému vytápění a ventilace najdete na www.topimzdarma.cz  kromě výrazného zvýšení teploty jsme pomocí solární ventilace docílili i přívod čerstvého a ohřáteho vzduchu do objektu chovu. Finanční náročnost pořízení systému byla minimální a vzhledem k tomu, že se jedná o profesinální výrobek s garantovanými výkony máme spočítáno, že finanční náročnost tohoto produktu má návratnost neclé 3 roky.

neregistrovaný Javořík neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Javořík z 07.10.2014, 13:52:00

To co nabizite za cenu pres 25000 Kc, se da vyrobit vlastnima rukama a za cenu kolem 6000 Kc. Proc by jsem mel Vam preplacet???

neregistrovaný Virus neregistrovaný

Zdravím diskutéry. Víte, já myslím, že slepice bude potom dost choulostivá, když jim budem topit. Nevím tedy, na kolik kurník vytápíte. Ale pokud pouštíte slepice ven a je venku -15, vy to vytopíte na 0, tak ten teplotní šok asi nebude pro slepice nic moc. O náklady ani nejde, snad ještě o nutnost přikládání a dohledu, aby si nějaká pipka nepřipálila brk wink. Vemte si, že když vyjdete i v péřové bundě z tepla ven, je vám pořádná zima. Já jsem to vyřešila zatepleným kurníkem. Je stavěný pro 12 slepic. Rozdíl mezi venkovní teplotou a vnitřní teplotou je 6 - 8°. Venku je teplota nižší, samozřejmě :) V parném létě to funguje taky, ale naopak. Venku 30, v kurníku příjemných 22. Mám tam i odvětrání, je jim v noci fajn. Snůška je v zimě v létě vynikající. 

neregistrovaný Sluníčko neregistrovaný

Neodpustím si reakci, je to čtvrt roku co jsem zakoupila panel určený pro solární ventilaci http://www.solarniventilace.eu a instalovala na náš rodinný dům. Vzhledem až k překvapivě dobrým výsledkům jsem se rozhodla "udalt dobře" i našemu zvířectvu takže po odzkoušení na nás (našem domě) přišla na řadu naše zvířátka a doufám že budou stejně spokjena jako my :-) :-)

Jinak pro rejpaly:

Koupila jsem zvířatům dva panely typu Economic u kterých mi paní na prodejně jasně deklarovala, že vzhledem k uváděné podlaho ploše budou zcela stačit a měla pravdu! 

Panely jsem nakonec koupila přímo u výrobce v Plzni (www.topimzdarma.cz). Instalaci udělal manžel sám a funguje .....

neregistrovaný Neodpustím se reakci neregistrovaný
Dobry den ja by som chcel poprosit keby sa dalo poslat planik na e-mail pboudis@gmail.com.Stiahol som si vas planik ale ked som ho vytlacil tak to bolo cele rozmazane a ani na pocitaci nebolo nic citatelne.Velmi pekne dakujem.
neregistrovaný Palo neregistrovaný

Vytápět lze jednoduše i pomocí el. panelu. V případě potřeby lze zapojit na termostat anebo jednoduše na spínací hodiny.

AKVA-TERA.CZ AKVA-TERA.CZ 1 příspěvků

My jsme to loni vyřešili speciálem od http://www.topimzdarma.cz 

udělali nám řešení na míru na bázi teplovzdšného solárního panelu po cca roční zkušenosti to hodnotím kladně 

neregistrovaný Lukáš neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 52 (celkem 52)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »