Sousedské spory

V mojí aktuální situaci důležitá otázka...řešíte nějaké a jestli ano tak jak?Gratuluji předem všem kteří k tomuto tématu nebudou mít co napsat :-)
Sousedce vadí vše...jedním slovem ptáci..Když pískne jakýkoliv papoušek začne pískat na prstyjako "odplata".Já vím že na to není co moc říct, protože toto je spíš na doktora,ale i tak mně zajímá jak se dá řešit situace ve které sousedi nesdílí nadšení pro vaši zálibu.
Voliery máme zabezpečené nejvícjak jsme byli schopni,zajímá mně spíš otázka měření hluku a případných stížností v podstatě na cokoliv čeho bych se mohla v budoucnu dočkat.A zkusit to vyřešit dřív než dojde opravdu k nějaké ještě nepříjemnější situci..Máme andulky, korely,kakriki,agapornise,žaky a senegalce.Alexandry jsem už bohužel kvůli neúnosné situaci byla nucena dát pryč..
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tady je každá rada drahá, někomu by mohlo vadit i cokoliv jiného než zrovna pappoušci, třeba také temperamentni malé dítě.
Osobně bych na sousedovic projevy reagoval jen tehdy, až by mi způsoboval svým chováním nějakou újmu, třeba v chovu nebo na mém duševním zdraví. Jinak bych nechal situaci vyhrotit / pokud to až tak může dospět??/ k sousedovic stížnosti na příslušném úřadě, kde bych se snažil dokázat, že hluk způsobený chovem je v míře únosnosti, ale že já jako chovatel jsem si vědom přecitlivělosti svého okolí a nějakým způsobem hluk snížím. Třeba navrhnu pozdější vypouštění ptactva do venkovních voliér, výsadbu nějaké protihlukové rostlinné hradby, protihlukové zábrany jiného typu.... Těch možností je samozřejmě hodně, jen nevystřílejte všechny patrony najednou, když to dojde až te stížnosti, tak si buďte jist, že je velká šance na opakování stížnosti a vy byste měl být po celou dobu ten vstřícný, normální, navrhující nějaký způsob řešení.
Další, velmi účinná věc je zareagovat nepřiměřeně a použít nějakou formu násílí.Ale to vše je odvislé vždy a jen od dané situace.
PS. Zbyňku, pokud provedeš korekturu tohoto příspěvku, tak je to na místě.
cone cone 1412 příspěvků
Dobrý den. Nedávno jsem byl u chovatele, který měl voliéry přímo v městské zástavbě a byl z každé strany obklopen dalšími domy. Choval i velmi hlučné aratingy a amazoňany. Jediné opatření byl vysoký zděný plot okolo celého objektu. To by člověk nevěřil, jak se zredukuje hluk. Když jsem ještě nebyl na pozemku ani bych nečekal, že chová tyto hlučné papoušky.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Bohužel tady se reakce týkala papoušků chovaných po přechodnou dobu Uvnitř v domě...po otrevření okna na vyvětrání.Opatření jsme již učinili tím že jsme vystavěli volieru na opačné straně zahrady.Tak snad to bude lepší.Ted je klid, protože se moc neprojevují když jsou zazimovaní vevnitř, uvidíme co přinese jaro...Pokud dojde ke stížnosti a měření hluku....co je a hlavně kdo je schopen naměřit?J8 si asi ani nedokážu představit jakou míru na stupnici "hlučnost"papoušku ukazuje...Tady jde spíš o to, že vadí "něco" respektive "cokoliv".Obešla jsem všechny sousedy(s nimiž sousedí náš pozemek) a ptala jsem se jich jestli jim papoušci nebudou vadit.Nevadí nikomu, dokonce jedna ze sousedek mi řekla že vůbec nevědala že papoušky máme...dokud jsem se jí nezeptala.Takže to s tou hlučností nebude až tak horké.Jak zvládnout ale nápor notorického prudiče?Ignorací?Ráda bych byla vstřícná a navrhující řešení,ale co a jak řešit když nikomu jinému to nevadí a existuje pouze jeden prudič bezdůvodný...
neregistrovaný Hanka neregistrovaný
u nás v dědině chová jeden nejmenovaný chovatel amazoňany a je to slyšet pomale po celé dědině když zařvou, ale když se zeptáte sousedů kteří to pociťují nejvíce, tak říkají že jim to nevadí že si lidi musí zvyknout. Su rád že moji spoluobčané jsou tak tolerantní a dofám že ke mně budou také=).
hrabosek hrabosek 134 příspěvků
Já mám kakariki, rosely ,andulky a korely. Kdo tvrdí že rosely nejsou hlučné, tak ho vyvedu z omylu, můj pár je tak hlučný že když zařvou, celý barák je vzhůru, byla jsem se optat u jiných chovatelů a nikdo neví proč jsou moji tak hluční. K věci. Ze začátku jsem si myslela že si někdo přijde stěžovat, asi po dvou měsících začaly chodit děti se dívat, prej co chovám. Sousedy nemáme, všude kolem jsou volné domy, ale jsem ve vesničce a tam to skutečně dost jde slyšet. Pro zadavatelku: Jedná se o starou zakoplexovanou rašply které nejde o nic jiného než vás vyvádět z míry, dám vám radu : až si k vám zase přijde stěžovat, představte si že je nahá a velice rychle vás ta zlost přejde a vystřídá smích.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Bratr má ve svém chovu také aratingy i amazoňany a slyšet jsou po celé vsi. Hlavně amazoňané, když zařvou, tak jsou slyšet i 1km za vsí. Nikomu to tady naštěstí nevadí a to máme jednu náchylnou sousedku. Té vadil i obecní rozhlas, tak ho odpojila. Přitom hlášení máme tak 2x až 3x do roka. U takových lidí to není ani tak o tom, že jim to přímo vadí, problém bude někde v hlavě. Však jí starosta při opětovném zapojování radil, že pokud jí rozhlas vadí, tak jsou na to doktoři :-D Trochu jsem to tady promazal. Snad to nikomu nebude vadit.
raven_kix raven_kix autor webu 148 příspěvků
Ahoj, vždy když čtu takové ty "lidové" typy jak sousedy vychovat, napadá mě otázka. Jak by se Vám líbilo, kdyby soused začal chovat třeba skunky nebo lišky, nebo třeba 30 psů? Samozřejmě, že se najde občas nekompromisní člověk, se kterým se domluvit, prostě nedá. Ale v ostatních případech je to spíš o tom, že lidé jsou jako zrcadlo. Buďte na ně arogantní a oi budou na Vás, a snažte se s nimi domluvit, třeba jim dejte jednoho papouška, a oni Vás líp pochopí. Já mám celkem štěstí, prvotní nedorozumění jsem celkem snadno uhladila, ale i přesto dávám prioritu pouze tichým druhům.
neregistrovaný Peťula neregistrovaný
Jestliže můj papoušek zakřičí a soused píská na prsty,slušně ho pžádám o vysvětlení.Bude li to hnup,který si tím kompenzuje mindrák dám mu přes držku aje hotovo.Petr
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 26.06.2012, 11:34:08

Ano, tak je to správné. Když někomu vadí řev vašich ptáků, je třeba mu dát přes držku. Kdyb mu vadilo něco jiného, zabijte ho... Jste zjevně vzdělaný a ohleduplný k okolí. Doufám, že souhlasíte, aby se k vám chovalo podle stejného principu, který hlásáte.

neregistrovaný orelvlahvi neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele orelvlahvi z 30.08.2016, 21:22:31

kupte si pávy 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

... doplňuji, že jako sousedé ( kromě chovatelů papoušků) existují někde v panelákových domech a bytech také početné velmi hlučné rodiny určitého etnika "homo sapiens" , které ve dne v noci zpívají, křičí, smějí se, pouští nahlas jejich specifickou etnickou "hudbu", a jejich děti  ve 2. poschodí domu dupou a honí se po bytě se štěkajícím psem.  Kromě toho tato "povedená R rodinka" čeká na každou příležitost, jak vykuřovat své normální slušné sousedy kouřením cigaret z balkonu na balkon a do otevřených balkonových dveří;  v těchto shora uvedených početných rodinkách už kouří děti nejméně od 10 let věku  !!!

Tzv. SVOBODA má LÍC a RUB. Pro někoho líc, pro jiného současně rub.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Sousedi si pořídili papouška,ani nevím co je to za rasu, prostě zelený a vřeští v kleci na zahradě od 5:30 takže časný budíček a venkovská pohoda je v pytli. Neví někdo, jestli se naučí od našeho ptactva dělat trochu melodičtější zvuky nebo jak dlouho trvá něž to člověk přestane vnímat.Uf.

neregistrovaný Jakub neregistrovaný

... to máte tak:

  1. Některé dítě má hudební sluch, je pracovité, nekouří, neholduje drogám, a přesto je mu bráněno, aby na veřejnosti zpívalo nebo pracovalo ve vystudovaném oboru. A víte proč ? Pravděpodobně proto, protože má nemajetné a politicky neangažované rodiče.
  2. Jiné děti jsou úplně bez hudebního sluchu, a přesto už tři roky bezúspěšně  a bez pokroků "trénují" hru na hudební nástroj. A víte proč ? Protože jeden z jejich rodičů je bohatý a politicky angažovaný.
  3. Závěr:  Sousedův papoušek se lepší zvuky vyluzovat nenaučí. On nemusí, máme "SVOBODU". A Vám zbývají pouze dvě možnosti: a) tiše trpět skřehotání sousedovic papouška nebo b) koupit si také stejně málo hudebně nadaného papouška, aby si Váš soused také "užil papouščího řevu" z Vaší zahrady.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Levnější řešení: Staňte se politicky angažovaným.
neregistrovaný Radek Čihák neregistrovaný

Dobrý den. U nás došlo až k právnímu řešení viz. http://www.cikr.cz/sluzby/sousedske-spory/

Ale pomohlo to

Doporučuji.

neregistrovaný janbratan neregistrovaný

Zdravím, nemám takovéto situace ráda, ale je lepší to řešit co nejdřív. Nedávno jsem k tomu našla tento článek: https://www.cikr.cz/sousedske-spory-2/ docela mi to pomohlo objasnit si, jak mám tedy postupovat. Domluvou už to také se sousedkou bohužel nešlo.

neregistrovaný Věrka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »