Aktuálně: 5 602 inzerátů168 343 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

meloun pepino

sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 22.10.2009, 21:27:38 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Nedávno donesl do práce kamarád nějaký druh tropického ovoce. Údajně se mu zde nazývá meloun pepino, ale latinský název této rostliny nezná.Údajně se tomuto ovoci ve zdejších podmínkách velmi dobře daří. Na podzim po sklizni stačí skosit a z jara do podzimu Vám vyraší menší keř až s padesáti plody, takže sklizeň obrovská s minimální spotřebou místa. Konzistenci nemělo jako meloun ale spíše jako mango( i velikostně), i podobnou slupku. Chutnalo výrazně po mangu a banánech plus další chutě něco připomínající. myslím si, že tohle ovovce by mohlo zajímat chovatele papoušků, jelikož si můžete doma klidně i v květináčích udělat obrovskou sklizeň tropického ovoce pro Vás i své opeřence. Nevíte někdo o co se opravdu jedná? latinský název? děkuji
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 09:44:23 xxx.xxx.70.58
Pepino pokud vím je jednoletka, takže každý rok to chce zasadit novou rostlinku a né, že se na podzim pokosí a na jaře vyroste znovu. Naší zimu to nepřežije. A s tím minimálním místem, mno nevím, my ho pěstujeme a keř je to s prominutím jako kráva, takže v květináči se mu zrovna dvakrát nedaří, leda tak v nějakým 25 litrovým kýblu - to je z naší zkušenosti nejmenší rozměr. Chce strašně zálivky a dost hnojit, napřed aby vyhnal květy a pak na plod. Doma ho nevypěstujete, protože potřebuje dost slunečního záření, ale na balkoně směrovaném na jih i při dostatečbé zálivce a hnojení nevyžene do květu. Latinský název také nevim, ale plody jsou dobré a v létě pěkně osvěžující, máme je rádi.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 10:24:29 xxx.xxx.70.58
tak pardon, není to jednoletka, jen musí být na zimu upravená a přezimovat někde v garáži aby nezmrzla. Jinak se jim také říká Pepino gold a latinský název je Solanum muricatum
sunflowersman (neregistrovaný) 23.10.2009, 15:46:26 xxx.xxx.175.196
Děkuji za příspěvek. Kamarád právě říkal, že je měli v malých květináčích na balkoně, i tak úroda velmi velká. podívám se tedy na net zda se opravdu jedná o tohle ovoce co popisujete, protože je možné že pepino tomu říká jen ten můj kamarád :).
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 16:48:48 xxx.xxx.16.33
http://www.chovatelka.cz/moderni-zahrada-clanek/pepino-gold-previsle-melouny-44/
Orina (neregistrovaný) 23.10.2009, 22:17:36 xxx.xxx.120.165
Pepino golg jsem pěstovala. Je to teplomilný keř, na zimu by měl být někde v mrazuprosté světlé místnosti. Plodů má hodně, ale mě nijak nechutnaly, takže jsem rostlinu darovala. Myslím že s pěstováním je víc práce než užitku. Ale je to pouze můj názor.
anonymní (neregistrovaný) 24.10.2009, 13:31:45 xxx.xxx.70.58
Jako mně se ho na balkoně prostě vypěstovat nepovedlo. Byl z něj obrovský keř, ale i přes hnojení nevyběhl do květu. Naše mamka je má na zahradě, a i když jí ho ze začátku napadla nějaká choroba, přeci se vzpamatoval adokonce pár plodů měl. Akorát že už bylo pozdě, takže nestačily pořádně uzrát. Já je mám ráda pro to osvěžení, i když chuť mi přijde, že to má takovou trošku zvláštně nijakou
Orina (neregistrovaný) 24.10.2009, 15:05:52 xxx.xxx.109.10
Právě kvůli té nijaké chuti jsem je přestala pěstovat.
sunflowersman (neregistrovaný) 24.10.2009, 15:44:37 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Po shlédnutí fotografiií jsi nejsem jistý zda se opravdu jednalo o Vámi popsanou roslinu. Možná, že kamarád opravdu jen převzal tento název, protože to co donesl vypadalo trochu jinak a chutnalo právě velmi výrazně, na čemž jsme se shodli všichni přítomní, asi devět lidí.Pokusím se zjistit více.
anonymní (neregistrovaný) 24.10.2009, 16:47:03 xxx.xxx.70.58
Tak to nám pak dejte vědět, tyhle exotické plodiny miluju, že bychom se zase přiučili:-)
Adamčík (neregistrovaný) 29.06.2010, 14:46:21 xxx.xxx.66.71
Pepino pěstuji několik let. Pouze ve větším květináči, protože ve volné půdě roste jako divý a mi osobně kvete minimálně. Proto ho pěstuji pouze v květináči. Tam v omezeném prostoru vytváří dost květů a z jedné rostliny sklízím poměrně dost plodů. Do květináče dám kravinec a zasypu hlínou a na to zasadím Pepino.Některé rostliny musí mít omezený prostor aby kvetly, myslím že mezi ně patří i pepino.Mám ho na plném slunci, ale musí se hodně zalévat když jsou tropické vedra.Přikládám fotku svého nedozrálého pepina a takové mám každý rok. Je dobré je i zaštípnout za 4 listem když jsou mladé, aby se rozvětvily a měly i tím pádem více květů.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.06.2010, 12:08:09 xxx.xxx.101.192
Kde se dá prosím koupit sazenice Pepína.
anonymní (neregistrovaný) 30.06.2010, 13:23:35 xxx.xxx.62.209
Strycek google jiste po zadani klicovych slov jako pepino, gold, meloun, sazenice vyhodi mnoho relevantnich odkazurnrn
Obrázek
Valinová Miloslava (neregistrovaný) 16.03.2012, 09:35:29 xxx.xxx.216.103
Podívejte se na osázený košík Pepíno Gold.plody vážící více 500g
anonymní (neregistrovaný) 16.03.2012, 17:54:41 xxx.xxx.37.14
Odpověď dobrá, ale odpovídáte někomu kdo se ptal v roce 2010 nevím kdo zas vyhrabal tyhle diskuzní vykopávky a prskl to sem.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.