Aktuálně: 5 038 inzerátů173 704 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Loskuták

anonymní (neregistrovaný) 12.08.2010, 13:40:25 xxx.xxx.92.194
Dobry den,jsou to krasavci p.Mocik to jsou letošní mládata?zdravim a gratuluji ke splnění snu
Ruda
Ruda (45 příspěvků) 12.08.2010, 14:25:43 xxx.xxx.102.231
Dobrý den. Ano jsou to letošní mládata z května. Jsou nepříbuzný a pohlaví je určeno endoskopicky. Ptáci pocházeji z chovu mého dlouholetého kamaráda a proto jsem se pro ně rozhodl již letos. Jinak děkuji ke gratulaci. RM
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 12.08.2010, 15:37:29 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, gratujuji plmit si sny je to nejkrásnější sám to znám a každý rok se o to pokouším. Můj kamarád je má také asi po 4 letech toužení zamluvené a tento měsíc si proně jede. Jen všetečná otázka (v profilu máte napsáno že chováte společně s manželkou) jakou z nich má Vaše paní radost? Já když manželce nějakého ptáka koupím tak nevypadá příliš nadšeně, tak si ho nakonec musím nechat sám. Přeji mnoho zdaru v chovu a zdravím Míla
Ruda
Ruda (45 příspěvků) 12.08.2010, 17:15:55 xxx.xxx.102.231
Děkuji. Popravdě řečeno, že právě díky manželce ty ptáky mám. Vždy začnu co bych chtěl, co by se mi líbilo a její první slova jsou: tak si je kup! Takže kdyby bylo na mě tak je doted nemám :-)). Dobrá věc je ta, že se neštítí červu a ruzné havěti takže pokud odjedu na burzu na celý den o ptáčky se my 100% postara.
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 12.08.2010, 21:08:44 xxx.xxx.218.48
Dobrý večer, vloni jsem od rodiny dostal k 50. narozeninám 2 páry loskutáků. V zimovišti to ještě šlo, ale po vypuštění do venkovních voliér (jsou umístěni ve voliérách křížem přes zahradu) když je chytne rapl, dokáží celé hodiny řvát, jako pominutí. Nejlepší je, když začnou ráno se svítáním. Dneska už část rodiny lituje (ta starší generace), že mi na ně finančně přispěli! Já jsem ale pyšný, že je mám v chovu. Je jim více jak rok, takže příští léto se uvidí....Všem novým chovatelům loskutáků přeji pevné nervy a vydržať! S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 13.08.2010, 09:01:51 xxx.xxx.99.3
Pro p.Nováka,možná by stálo za zkoušku dát páry loskutáků blízko sebe.Když se uvidí tak nebudou mít potřebu na sebe volat.Nevím jestli to je pravidlo,ale moje páry,které jsou umístěny vedle sebe,žádný konzert neprovozují.S pozdravem Oldřich Bouma
raduz
raduz (128 příspěvků) 13.08.2010, 10:25:43 xxx.xxx.92.194
Dobrý den,p.Novák ti vaši loskutáci se projevují od časných ranních hodin svým vlastním přirozeným voláním nebo imitují zvuky?já mám zatím dost tolerantní sousedy což je taky jeden z ůspěšných předpokladů k chovu ptactva:)ale když si ráno začnou zpívat leskoptve dlouhoocasé tak mám strach že mě sousedi zakroutí krkem i s těmi mými opeřenci..nevím co by tedy říkali na celodenní koncert loskutáků,jinak jestli mohu ještě jeden dotaz čím pánové krmíte tyhle krasavce?děkuji Nesvačil
gazd
gazd (193 příspěvků) 13.08.2010, 12:07:06 xxx.xxx.241.196
Nazdar Rudo. Jak vidno, tak Beové, kteří byli ještě před nedávnem Tvým velkým snem, již nyní u Tebe vesele poskakují a zvědavě nakukují do objektivu při focení. Jak jsi uvedl již sám, podpora našich manželek je velice důležitá, což je svatá pravda, takže tímto zdravím Hanku. Má žena tvrdí, že chlap, který si hraje, nezlobí. Pánové, něco na tom bude. Rudo, držím palce a ať u tebe toho v brzké době píská na větvích povícero. Chov loskutáků má jedno velké úskalí. Pokud se např. při opravě voliéry bouchnete kladívkem do palce, musíte set sakra zvážit, co zařvete, pokud chcete mít i nadále slušný chov.
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 13.08.2010, 13:06:16 xxx.xxx.42.226
Dobrý den,pane Bouma díky za radu. Letos už je nechám vyřvat a na příští sezonu bude holt stěhování. Pro pana Nesvačila - nevím jak ostatní, ale u mne dostávají loskutáci granule BEO (nebo T16), něco ze sypkých směsí pro plodožravé ptactvo, veškeré dostupné ovoce, občas trocha tvarohu (vejce vařené natvrdo nechtějí), hlávkový salát nebo čínské zelí no a něco z hmyzu (červy, šváby, sarančata, cvrčky) nebo pokrájená syrová kuřecí srdíčka ( na ty nedám ve svém chovu dopustit - berou mi je takřka všichni ptáci. Novák - Chlum u Třeboně
Ruda
Ruda (45 příspěvků) 22.06.2011, 08:34:23 xxx.xxx.21.164
Zdravim. Tak oživím tema. Jak jste na tom z loskutaky. Jelikož mám ročni pár tak se docela činí. A co u Vás? Jinak tobě Zdendo dík za držení palečku. O tom co říct před loskutaky je opravdu pravda.Ty moji umí velice dobře napodobovat.Samec umí perfektně kašlat jako muj otec :-)) a je docela sranda když mamča přijde z prace a vola na tatu a loskutak odpoví ahoj a zakašla. Mamča jde na zahradu a tata nikde a v turanu mamča spusti kde ten tata zase je a že se ozve a když za ním přijde tak tam neni a at si děla srandu z někoho jineho :-))
Obrázek
Ruda
Ruda (45 příspěvků) 27.06.2011, 10:43:10 xxx.xxx.21.164
Tak jsem se dočkal. Při ranním krmeni samička vyskočila z budky tak mi to nedalo a nakoukl jsem. Malem jsem nemohl popadnout dech.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.