Aktuálně: 5 588 inzerátů168 241 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Aymara X Neofema

Ondra KH (neregistrovaný) 19.08.2007, 19:19:39 xxx.xxx.99.81
Ahoj, chceme si poridit papouska do bytu na ochoceni a rozhodujeme se mezi Neofemou a Aymarou. Muzete je prosim nekdo porovnat? O aymare se na netu neco najde, ale o Neofeme skoro nic. Je vhodna na ochoceni? Muze se nauvit mluvit? Nedela velkej hluk? Ktery z nich je podle vas lepsi do bytu? Dik moc za vsechny info...cim vic tim lip :o)) Ondra KH
zbynek.k
zbynek.k (52 příspěvků) 20.08.2007, 08:57:04 xxx.xxx.46.67
zdravim podle me je lepsi do bytu aymara pruhovany nenadela tolik nepořadku a da se v poho ochocit a neti tak draha kdys je přirodni zbarveni a naucit mluvit to nevim ale par slovicek by mohla se nauci
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 20.08.2007, 11:28:18 xxx.xxx.182.2
Zdravím.Neofémy nejsou do bytu moc vhodné.Jsou spíš voliéroví ptáci.Aymarové jsou dobří na ochočení.Jsou tiší snadno ochočitelný a tak ale zase je problém v jejich trusu.JEjich trus trochu páchne a je dost řídký.ale doporučil bych vám ručně dokrmenou nebo odchovanou pod rodiči aymaru.
vilik
vilik (3 příspěvků) 23.08.2007, 21:35:56 xxx.xxx.161.25
Dobry den chtel jsem se vas zeptat zda nevite o nekom kdo chova aymary za dobrou cenu!Jsem mlady chovatel(13let) Pokud o nekom vite ci dokonce je sami chovate tak mi prosim zavolejte 732162502 a nebo napiste mail :pavlik.vilik@seznam.cz ci sms a ja se vam ozvu dekuji
Tomula (neregistrovaný) 24.08.2007, 09:30:31 xxx.xxx.60.248
Přidám moji zkušenost s andulkami a aymarkou.Aymarka mě přijde inteligentnější a i proto trošku složitěji ochočitelnější, protože Vaši lest snáze prohlédne (na andulku jsem "nastražil lest", andulka nehledala řešení jak jinak se k pamlsku dostat a jen sbírala odvahu, aby udělala to o co mi jde. Aymarka chápe o co mi jde a snaží se hledat jiná řešení, aby nemusela udělat to co se jí nechce). Ale jinak je aymarka v porovnání s andulkou v půměru tišší a klidnější.Převážnou část dne o ní ani nevíte. Také nepořádek v okolí klece skoro neexistuje. Ovšem klec je zase potřeba čistit trochu častěji než u andulky (já čistím každý třetí den). Důvodem je objemnější a řidčí trus aymary než andulky a pokud se častěji nečistí, jde i víc cítit. To je důležitý poznatek pro ty, kteří by chtěli aymarku mít převážnou část dne volně puštěnou v bytě. Toť mé dosavadní zkušenosti.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.08.2007, 10:51:09 xxx.xxx.182.2
Pro vilíka...Záleží na tom z jekého si kraje.Znám chovatela který možná už ale aymary nechová pana smrčka z Prahy.Ale v Praze je víc chovatelů aymar stačí se jen poptat.Nebo chovatel z Brna ale chovatelů je hodně musíš se jen schánět a nesedět doma na zadku a čekat co se stane.Já taky chovám aymary ale mladé nemám.A je možné že je nebudou mít ani někteří další chovatelé.nejlépe když nesezeneš žádného chovatele jed na burzu.Byl sem v Přerově a tam byly tři prodejci aymar.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.