Papoušci a maso?

Dobrý den, zajímalo by mne, jakým masem krmíte své papoušky, tedy ti co masem dokrmujete.Slyšel jsem že se dává kuřecí a zajímaly by mne Vaše zkušenosti.
Díky
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nikdy jsem cíleně masem nekrmil,ale když jsem měl doma jako mazlíčka agapornise,tak on si chodil pro maso přímo do hrnce ve kterém jsem ho měl uvařený pro psa. Bylo to z jatek kdeco,hlavně vepř. a hovězí. Ale jak říkám on si na to maso chodil sám a nic mu nebylo.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Papoušek není masožravec.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Sám svým papouškům maso nepodávám, ale kolega, který odchovával řadu druhů kakaduů a amazoňanů podával občas kuřecí s kostí.
Také někteří chovatelé podávají oškubaným papouškům kůži od uzené slaniny. Zda to pomáhá je dost diskutabilní, nebude dost údajů pro seriozní závěry.
cone cone 1412 příspěvků
Já dávám kousek kuřete-prsíčka (vařená nebo pečená) občas senegalcům. Kousek je velikost asi jako když si chytne housenku v přírodě. Milují to všichni, včetně těch z odchytu, kteří se takto za mnou naučili chodit a stačí na ně zavolat a když vidí kuře tak přilítnou. Jinak kromě kuřete přilítnou na zrníčka z jablek a berou je z ruky. Mám je už deset let, tak za tu dobu udělali v komunikaci pokrok.Ale je to snad díky tomu kuřeti.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Můj Pepa miluje z kuřete chrupavky.Jedná se o senegalce.Nepoužívá se jen kůže ale celá slanina a pomáhá to jak komu.Osobně znám 2případy,kdy to pomohlo.Petr
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
já dávám senegalci kousíček kuřecích nekořeněných a nesolených prsíček jako pamlsek jednou za čas - má je velmi rád
neregistrovaný iveta neregistrovaný
Jednou týdně dávám amazoňanům vařená namletá kuřecí prsa do zeleninové směsi. Samozdřejmě všeho z mírou. Barnardům občas dám do misky velké moučné červy.
Pro coneho. Před nedávnem jsem koupil totálně oškubané 1.1 alexandr čínský a po podávání uzených kůží ze slaniny ptáci plně opeřili a letos vyvedli dvě mladé. Samozdřejmě nemůžu stoprocentně říct jestli to bylo těma kužema ne bo dobrou stravou.Ať se daří.
romika romika 17 příspěvků
A sirové se nedává koukám.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Můj agapornis si rád uždíbne vařeného kuřecího. Dostává ho občas a myslím, že mu neškodí, protože většina papoušků si v přírodě tu a tam sezobne nějaký hmyz. Určitě tím masem získá spoustu bílkovin a jiných látek, které zrní postrádá. Ale nedoporučuji časté krmení - není to masožravec.
neregistrovaný Zuzka neregistrovaný
Ze sirového si můžem udělat tak akorát tatarák ale ptákům bych ho nedával.
romika romika 17 příspěvků
V syrovém mase hlavně vepřovém obsaženo nějaké XY to by vám odpověděli veterináři, konec konců v kuřecím a hovězím taky. Takže syrové zásadně NE. Jestli si někdo vzpomene na tu látku co obsahuje syrové maso ať to sem napíše, já si teď honem nemůžu vzpomenout.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Papoušci jsou všežravci. Nejvíc těm našim dáváme kuřecí, uvařené ale jen v malém množství!! Víc nedoporučuji.
neregistrovaný Terka neregistrovaný

Ja som mal nestor kea a tím som mäso dával.

neregistrovaný Easter egger neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 14 (celkem 14)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »