úmrtí andulek

Ahoj, během dvou hodin nám pošly dvě andulky. Spadly z bidýlka, těžce dýchaly a do několika minut byl konec. Během dne nejevila ani jedna z nich žádné známky nemoci. Během posledního týdne zratily dost peří.
Nebylo to ale nijak dramatické.
Nevíte, co se mohlo stát?
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Jak byly staré?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jenda asi 3 roky a druhá několik měsíců.
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Kde jste je měli umístěné?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Měli velkou klec v obývací kuchyni. Ten, kterého jsme měli tři roky, tam byl celou dobu a byl vitální, měl krásné peří a byl veslý.
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Nevařili jste v poslední době v nádobí z teflonu? (pánve, zapékací misky a pod).
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jo dneska. V remosce jsme pekli kuře... ALe použivali jsme ji i dřív a nic se nedělo...
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
A remoska měla teflonový povlak?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
JO měla. Čtu o tom na netu. http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3083&r=4
Máte asi pravdu, bylo to přesně tak, jak tam popisují...
Když jsme ji v minulosti používali, tak jsme větrali, ale dnes je venku hnusně, tak jsme nevětrali...
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Takže už dál nic nemusím popisovat ani vysvětlovat. zdraví Orina.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nemusíte... Díky za nápad. Remoska letí z domu!
Zdendule Zdendule 18 příspěvků
Tak to je fakt síla !!!! Alespoň malá ukázka toho, co musíme dýchat ! Je mi Vašich andulek líto.
pasnau pasnau 45 příspěvků
Škoda ptáčků, ještě bych chtěl upozornit na separaci krmiva u andulek a agapornisů.Mají rádi slunečnici a pokud jedí ze záliby jenom slunečnici, tak je zle.Pošel mi na to Rocky(agapornis fischery) kterého jsem nechal pitvat abych zjistil příčinu.Možná bude někdo chytračit že jsem byl blbej a podobně, ale píšu to pro všechny, co mají tyto ptáčky a aby se vyvarovali krmení slunečnicí i kydž jen v malé míře.
Bery Miloslav Bery Miloslav 143 příspěvků
Hotové míchané krmivo Prestige slunečnici neobsahuje. Jestliže nemá někdo možnost míchat si krmivo sám a nebo nezná poměr jednotlivých zrnin do míchaného krmiva je nejlepší koupit krmivo již připravené. Mnohé namíchané směsi v obchodě však obsahují více slunečnice než ostatních zrnin. Někdy mi to připadá, že je slunečnice velká a lépe zaplní sáček k prodeji.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Orina: Souhlas, at kupuji krmivo pro malé, střední a nebo velké papoušky, vždycky vidím hlavně slunečnici.Takže si od jisté doby míchám sám a je to asi nejlepší.V každém sáčku i třeba pro střední papoušky je mraky slunečnice a to asi neni dobře.
Bery Miloslav Bery Miloslav 143 příspěvků
Dobrý den dnes odpoledne jsem přišla z práce a moje půl roční andulka ležela na podestýlce mrtvá je možné že se se starší andulkou porvali a ona zahynula??starší jek rok a čtvrt je sice agresivní vůči cizím lidem ae s kubíčkem se mazlili tak nechápu co se mohlo stát?
neregistrovaný Lenka Vrabcová neregistrovaný
Lenko, to je hodně nepravděpodobné, že by tvá andulka uhynula v důsledku poranění od druhé andulky. Spíše bych to viděl na důsledek nárazu do překážkyí neba na srdeční příhodu nebo mozkovou mrtvici. Ale pravdu už nezjistíme.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
Dobrý večer všem.V říjnu mi umřela andulka,která byla nemocná a za měsíc umřela její desetiletá kamarádka.Ta byla ale zdravá,létala a celkem si i dost hrála.Nového kamaráda nepřijala,moc se upnula na nás.Ještě večer byla v pořádku,ale ráno začala vyvrhovat zrníčka(bez hlenu),byla apatická a po návratu z práce jsem jí našla mrtvou.Dodneška si to nedokážu vysvětlit.Vím,že se jí muselo moc stýskat.Mohlo k tomu dojít opravdu steskem?
neregistrovaný Vladˇka neregistrovaný
Vlaďko, spíše se jednalo o infekční nebo plísňové onemocnění. Ale těžko říci. Vyvrhování semínek může mít i jiné příčiny - otrava apod.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
Moc děkuju.Mám nyní 2 mladé samečky,jeden právě přepeřuje a trochu mě zneklidnˇuje,že má na peříčkách něco jako lidé mají lupy.Není to nějaká nemoc?Jsou mu asi 2 měsíce a je velmi veselý.Děkuji.
neregistrovaný Vladˇka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 37)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »