Aktuálně: 5 053 inzerátů173 554 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Co se slepicemi v zimě?

Jana (neregistrovaný) 15.11.2010, 16:04:33 xxx.xxx.253.83
Mám 15 slepic a přes léto mám tak denně 10 i 11 vajec, přes léto je moc nepouštím, ale dostávají nasekané zelené krmení a veškeré zbytky. Pochopitelně krmíme i pšenicí. Zjistila jsem však, že jim moc chutmá slunečnice, doslova v zimě hlídkují pod krmítkem pro ptáčky a veškerou slunečnici sezobou. Občas jim tedy hrst slunečnice přidám do pšenice.
stanislav (neregistrovaný) 12.12.2010, 21:46:19 xxx.xxx.28.212
Dobrý den,chovám osm slepiček.Jsem snimi velmi spokojen!Koupil jsem je jako uplně mladé,a když mi ted po 2 až 3 měsících začali snášet uplně jsem koukal,v té hle zimě a mrazu.Nečekal jsem že budu mít do vánoc každý den skoro 6 i 7 vajec.Příbytek jsem jim udělal v bývalém sklepení s výběhěm ven.Krmení jim dávám namočený chleba,nejraději mají rádi housky a rohlíky,ale také jim vařím krmné brambory se směsí pro nosnice.Dopřávam jim ječmene a granulátu jako vytamíny.Samozřejmně nesmím zapomenout na usušená a nadrcená slepičí skořápky.Dnes jsem také našel v závětří trochu zelené trávy,mohli se urvat.Podestílku mám 4 až 5 bylíků sena na půdě nebo tam kde je relativně sucho.Také nesmím zapomenout na čerstvou vodu a v mrazech teplou.Vypadá to vše dost náročně,ale není to tak.Vše je jednoduché a ten kdo je jen trochu zruční mnoho jsi udělá sám.Vše jsi také vymýšlím sám,rady hledám na internetu a ze skušeností ze života. Rád poradím a pomohu.
dorm (neregistrovaný) 18.12.2010, 22:07:19 xxx.xxx.64.242
................Jak pán nademnou píše,není to složité,ale je zapotřebí si zapamatovat pár věcí 1.Určitě denně čerstvou vodu a dostatek(v zimě vlažnou) 2.na noc dávat do kurníku pšenici a hlavně kukuřici(né šrotované)kukuřici jen třeba namačkanou jako oves pro koně))))mimochodem ta vařená a mletá kukuřice je dobrá věc to pro lepší trávení a využití tuku a bílkovin a zimní noci jsou s plným voletem o moc lehčí 3.toto je také dosti důležité!Hřád by neměl být méně než 5cm a hrany skosené,dobré je tak 7-8cm! slepice která sedí na slabém hřadu vyrovnává rovnováhu a za několik týdnů se jí zdeformuje prsní kost a přestane snášet ne jen v zimě,ale někdy i napořád 4.kurník by měl být SUCHÝ a bez průvanu a slepice sedět v jedné výšce na několika bydlech(hřadech)..patrové jako schody jsou přímo nevhodné a slepice která nedostala místo nejvýše je celou noc bych řekl nervozní od přírody,že padne predátorovi jako první)))..když se jí toto opakuje častěji do měsíce stresuje se a přestává snášet 5.v zimě když jsou kratší dny tak jim ráno o dvě hoďky(více je zbytečné)před rozedněním svítíme nějakou neoslňujícím světlem...dnes se nechá v marketech koupit manuální časový spínač do stovky,...tím se prodlouží den a na snůšku je to ideální 6.za velkých mrazů večer v kurníku mazat hřebínky sádlem,nebo dokonce indulonou(někdo tvrdí,že obsahuje dost vody) 7. kurník zbavit parazitů a pravidelně kontrolovat slípkám peří pod křídly a pod hrudníkem a kolem kloaky,jestli už je nemají..mnoho přípravků už na to existuje zdá se toho hodně,ale jak už psal pán stanislav ,je to jednoduché a pro zimní snůšku to nejmenší
anonymní (neregistrovaný) 19.12.2010, 12:58:32 xxx.xxx.64.242
V zimě snižují snášku všechny slepice, bez ohledu na plemeno - tedy včetně plymutek. Míru tohoto snížení ale můžeme výrazně ovlivnit. Je třeba zateplit kurník - ne však tak, abychom zároveň zvýšili vlhkost, protože vlhké teplo je horší, než suchá zima (dýchací potíže, rýma, plísně atd.). Výrazný vliv na užitkovost má také světelný režim - tj., že umělým osvětlením prodlužujeme nosnicím den. Doporučuji rozsvítit slepicím spíš ráno asi 2 - 3 hodiny před rozedněním - pokud budete svítit večer, může pak náhlé zhasnutí slepice dezorientovat. Neprodlužujte světlo o víc hodin, než jsem uvedl - slepice pak budou unavené a projeví se to negativně mj. i na snášce. V krmné dávce musíme zvýšit podíl uhlohydrátů (zdroj energie), což zajistíme zvýšeným podílem kukuřice. V neposlední řadě musíme zajistit slepicícm dostatek pohybu třeba tím, že jim do hrabaniště ukryjeme pár hrstí obilí nebo zadiny, aby měly motivaci pro usilovné hrabání, čímž se zahřejí. Nezapomínejte ani na dostatečné napájení - je třeba stále dohlížet na to, zda není voda v napáječce zmrzlá - v případě, že ano, ihned zajistíme přísun vody nové. Nemáme-li možnost kontrolovat vodu po delší dobu, umístíme napáječku do místa, kde tolik nemrzne nebo se vybavíme vyhřívanou napáječkou, které už jsou i na našem trhu.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 19.12.2010, 15:10:17 xxx.xxx.10.4
I já se s hrdostí hlásím ke křupanům. Bez průvanu a v suchu, vydrží slepice i velké mrazy. Dbějte na suchou podestýlku a dostatek vody. V zimě dávám zbytky z kuchyně, kterých mnoho nemám, pšenici, kukuřici a v zimě vždy speciální krmivo pro nosnice, které mají k dispozici celý den. Také jim prodlužuji asi o dvě hodiny den žárovkou(spínač za 150 z OBI). Raději méně mokrého krmení.10 slepic 7 až 9 vajíček každý den. Aby se nenudily, napíchnu jim na hřeb krmnou řepu, starý chleba a podobně, jinak se perou a ozobávají. Jediné co se mi medaří, je kompletní likvidace potkanů. Používám pastě, chytá je kocour, kurník jsem v rozích potáhl pletivem, na noc schovávám žrádlo, ale nic to není platné. Tady bych potřeboval radu já.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 19.12.2010, 15:20:06 xxx.xxx.10.4
Rád bych také šel do nějakého čistého chovu. U mne v dosahu jsou trhy v Rosicích, či Týništi nad Orlicí. Jezdím tam často, ale s nabídkou původních plemen jsem se tam nikdy nesetkal. Neznáte nějakého chovatele v okolí HK, či PU? V nouzi by stačila i oplodněná vajíčka, líheň mám a první pokus s ní se mi vydařil. Nejraději tak týdenní kuřátka vlašek, či hempšírek, dám si i poradit.
anonymní (neregistrovaný) 20.12.2010, 13:17:32 xxx.xxx.64.242
pro Václav Wandys...mě se osvědčilo toto...na trávení mají své ochutnavače jako ve st.Římě,ale jen do druhého dne...toto působí týden než si dají echo ))))Liquid Gel Potkan Speedy Effect 60g Cena: 79,00 Kč s DPH 65,83 Kč bez DPH DOSTUPNOST: SKLADEM Největší likvidační efekt- likviduje už 5. den po sežrání. Vlhký,velmi aromatický a voňavý gel láká hlodavce k sežrání. Gel je zlikviduje vždy – přilepí se na packy, ulpí na srsti a hlodavci se budou umývat a tak gel vždy sežerou. ZLIKVIDUJE: potkany, krysy Použití: Vytlačte 6 cm gelu přímo do nor, děr, kolem děr, na stěny nor,do stavebních otvorů ve zdi, na trámy-na kabely Životnost: 5 let – záruka 24 měsíců Balení: 60g - v tubě na 340m na www.pasti.cz
Obrázek
J. (neregistrovaný) 02.01.2011, 18:18:05 xxx.xxx.220.85
Protože ráno nerad vstávám, již před léty jsem na otvírání slepic zkonstruoval jednoduchý otvírač. Podobně jsem to zařídil i s nezamrzající vodou na zimu. Stačí koupit výhřevný kabel pro hady asi 1,5m dlouhý, kolem 20W/220V. Kabel se omotá v závitech kolem slojku od okutek (2L)a připevní duct tapem, pak okolo omotat bublinkovou folii asi 2x a opět oblepit duct tape. Kabel stojí okolo 100kč, záleže kde ho koupíte. Voda pak nezamrzne nikdy. Elektrické zapojení doporučuji udělat v souladu s el. předpisy, (žádný vachrlatý prodlužovací kabely) jinak to zamorduje nejen slepice ale i vás.
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2012, 19:31:10 xxx.xxx.231.49
Zdravím všechny a mohu jen doporučit otvírač slepic od české firmy MALAPA. Slepice i my jsme teď spokojenější. Zdraví farmářka
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2013, 20:34:55 xxx.xxx.5.101
Ahoj mam takovej dotaz muze byt jen jedna slepice
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2013, 20:17:22 xxx.xxx.105.3
Ano, může být také pouze jedna slepice. V tom případě však pro tu jedinou slepici budete hejnem i kohoutem, zkrátka vším. A to je veliká zodpovědnost. Ta slepice se k Vám bude chovat jako se chová pejsek k páníčkovi, bude Vám spát na klíně, a až budete muset odejít z domu bez ní, tak té slepici bude moc a moc smutno. To chcete ? Pokud alespoň trochu můžete, pořiďte si slepice DVĚ !!!
Iveta Litomiská (neregistrovaný) 16.01.2013, 13:27:26 xxx.xxx.118.202
dobrý den,měla bych takový dotaz.Máme 11 slepic a kohouta-vlašky. Chtěli bychom dokoupit 4 slepice. Známá mi řekla, že jestli nechci aby mi ty staré ty mladé klovaly tak je mám dát k nim dokurníku ale oddělit je pletivem a nechat je tak 3-4 dny aby nasály ten jejich pach. Je to pravda nebo jak to mám jinak udělat,jo jinak ty starší slepice máme 2 roky z velkochovu Gallius - brali jsme si je když jim byloo rok a půl - byly v hrozném stavu , ale ted by nikdo už nepoznal, že byly z velkochovu natož v jakém byly stavu. moc děkuji za radu Iveta Litomiská
Miloš (neregistrovaný) 20.02.2018, 21:31:15 xxx.xxx.140.215
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 22.08.2007, 23:46:22

jím vadí sníh zateplený kurník je dobrý a dávat jím teplo vodu když mrzne a můžou takly jednou až dvakrát trocu kukuřice a zimu přečkají bezproblému Miloš

Miloš (neregistrovaný) 20.02.2018, 21:33:34 xxx.xxx.140.215

a koupit směs na snášení a dávat jím skořápky suchý to mají rády a pšenici a nějaký zdomu zbytky to jím nevadí 

 

kamil (neregistrovaný) 20.12.2020, 09:25:28 xxx.xxx.208.127

Slepice snášejí s ohledem na délku dne, jestliže někdo tvrdí, že mu snášejí i v zimě, aniž by jim svítil, tak bych nad tím kulil oči.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.