Aktuálně: 5 199 inzerátů171 903 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

koupě žaka prosím o radu

anonymní (neregistrovaný) 24.11.2009, 20:04:10 xxx.xxx.137.230
kdyz kouknu na inzeraty tak tam pisou ze prodava pul roční rucne dokrmene mlade a ze uz zacina mluvit je to mozne a neni uz zvikli na prvniho majitele a na druheho si nebude chtit zviknout a nebo si mam raci koupit nejake 3 mesicni rucne dokrmene mlade a skusit ho naucit mluvit a mit jistotu ze si na me spise zvikne protoze vím ze nektere mlade je schopne do 1 roku uz vyslovit nekolik slov a nebo take nemusí říct ani slovo tak chci mit trochu jistotu ze bude umet tak za 2 roky kolem 100 slov bude teda lepsi koupit si pulrocni mlade ktere zacina mluvit nebo 3 mesicni mlade protoze chci pritulneho papouska ktery me bude mit rad a nevim jestli si na me ten pul rocni zvikne doufam ze jste me pochopili a moc prosím o radu
liaj
liaj (111 příspěvků) 24.11.2009, 21:06:56 xxx.xxx.6.67
pane neregistrovaný.nechápu jaké že to chcete mít absurdní jistoty - aby se žako naučil minimálně 100 slov za dva roky. copak je to nějaký mluvící stroj?

uvědomte si, že žako je jeden z nejnáročnějších papoušků na chov a velice složitá povaha. před koupí si pořádně pročtěte knihu papoušek žako od pana bartla a na základě toho se zodpovědně rozhodněte, zda jste žakovi schopen věnovat dostatek péče.

k vašemu dotazu. pokud pořizujete žaka jako vašeho společníka, je lepší pořídit mladší (již odstavené!!!) mládě, tzn. 4 měsíce. ale ještě jednou připomínám, před rozhoudnutím o koupi, získejte co nejvíce informací o nárocích na chov žaků! hodně štěstí.
anonymní (neregistrovaný) 25.11.2009, 10:33:56 xxx.xxx.6.82
Ochočit papouška znamená vlastně získat jeho důvěru, zalíbit se mu, papoušek se do Vás musí zamilovat, a to je jen a jen o času, trpělivosti a charakteru člověka. U psa nebo kočky je to naprosto nesrovnatelně méně náročné, ti Vám dokážou z lásky odpustit i s prominutím nakopnutí, papoušek nikdy. Pokud jste schopný výše napsanéi papouškovi nabídnout,pak je úplně jedno, jestli mu jsou 3 měsíce nebo půl roku. Dobře si to rozmyslete!
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2012, 17:45:39 xxx.xxx.14.249
My už žaka - r. dokrmenou samičku před týdnem koupili. Je jí rok, mluví, lumpačí, ale z klece ji nemůžeme ještě pustit, nechce se tam vrátit ani nasednout na ruku. Zkoušíme to marně i s pamlsky v kleci. Pro dobrůtku se sice natáhne, ale na ruku nevleze. Věnuji se jí skoro celý den. Vím, že si na nás musí zvyknout, ale jak to asi bude dlouho trvat ? Je mi jí líto, že je jen v kleci.
Orina (neregistrovaný) 15.10.2012, 18:24:40 xxx.xxx.11.105
Pro 6.82 nerada míchám psy a papoušky, ale píšete, že pes dokáže z lásky odpustit i nakopnutí. Mám teď malé štěně pastevce a učím se zrovna tak, jako se někdo učí přístupu k papouškům. Věřte, že ne každé plemeno odpouští nakopnutí. Možná to je ovčák nebo nějaký pokojový pudlík, ale pastevec vám neodpustí ani zamračený ksicht. Jestli má pán šestý smysl pro držení žaka může si ho pořídit, ale jestli mu ten šestý smysl chybí, pak při náročnosti chovu takového papouška udělá víc chyb než je dobré a později bude mít s papouškem problém.
cone (neregistrovaný) 15.10.2012, 18:51:46 xxx.xxx.156.5
4 zadavatel - soudě podle vašeho vyptávání je zcela jasné pouze to že chcete žaka, a že víte velmi málo k tématu. Takže něco přečíst - třeba Bartlovic knihu o žacích, nebo navštívit s lahvinkou ( díky že je prohibice za námi :-) !! ) někoho kdo žaky chová. Sám vás můžu jen upozornit, že ne každý tříměsíční žako je již plně samostatný a dokrmování nesamostatného jedince od vás a s vašimi nulovými zkušenostmi - cítím v tom katastrofu. Takže klidně 4 či pro vás ještě lépe - 5měsíčního jedince.
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2012, 21:42:04 xxx.xxx.251.134
Myslím, že zadavatel by si žádného papouška kupovat neměl!!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.10.2012, 05:59:55 xxx.xxx.85.66
pro zadavatele dotazu dle koncepce vašeho psaní je jasné troufnu si říct že se bude jednat o vašeho prvního papouška chcete si domů koupit živý magnetofon a něco co když budete mít náladu a čas se k vám přitulí nebo bude chtít bít s vámi žaků jsou všude plné inzeráty s popisi ti umí tohle ti zas tohle, tak proč si jednoho nepořídit, když ho má tolik lidí tak proč bych to nezvládl(a) i já je to ale větší investice, tak se raději někde přeptám abych neudělal(a) chybu pokud se pletu tak se z hluboka omlouvám a klidně si o tom můžeme tady popsat pokud né, doporučuji vám si koupit andulku ať víte co vůbec papoušek obnáší a věřte, že žako toho potřebuje daleko víc a i tak nemusí bít vyhráno
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2012, 07:38:30 xxx.xxx.14.249
Hezký den všem,našla jsem staré téma, abych nějak navázala na můj současný problém, ale koukám, že všichni odpovídáte na starší příspěvek :- )Pro mě by žádná rada nebyla, jak nejlépe na koupenou roční samičku jak píšu výše? Děkuji moc.
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2012, 08:40:51 xxx.xxx.251.222
Trvat to může týden, měsíc i rok. Je to individuální.
cone (neregistrovaný) 16.10.2012, 08:46:20 xxx.xxx.156.5
je úsměvné kolik lidiček opravdu odpovídalo na prapůvodní dotaz zadavatele. ale i vám bych doporučil nějakou knížku o chování či ochočování papoušků, je jich na našem trhu celá řada, jen n amátkou třeba R.Low - Proč můj papoušek??? jinak vesměs vše řeší dostatek pozornosti, citu a hlavně času, tedy nic neuspěchat :-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2012, 10:09:30 xxx.xxx.14.249
Jé, tak rok snad jen v kleci nebude, to by byla opravdu chudák. Zatím mám knížku p. Bártla. Zkušenosi mám jen s malým papouškem, který coby ručně dokrmené mládě lítal po bytě hned druhý den co jsme ho dovezli. Tak jo, jdeme trénovat s pamlsky :-D
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2012, 13:34:28 xxx.xxx.11.224
Jen nechápu proč někdo vyhrabe staré téma prskne ho na současnou diskuzi a doufá, že si všichni přečtou i datum kdy byla diskuze psaná. Jestli si tak někdo myslí že ušetří místo na fóru, tak se asi mýlí. Pokud se ptáte, ptejte se za sebe a vložte váš dotaz. Tak to je nejpřehlednější.
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2012, 19:55:34 xxx.xxx.14.249
Tak já hledala něco podobného, našla 4 témata, nevím proč bych nemohla přiřadit k dříve probíranému. Na data teda koukám :-D Jinak dneska nastal velký pokrok - nechá se hladit v kleci na hlavičce, křídlech i zobáčku, ale na ruku zatím nenastoupila.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.