Nášlapné krmítko,snášení

Dobrý den chtěla bych vědět jak naučit slepice na našlapné krmítko???Našla sem nějaké rady ale slepice naše asi nějak stávkují....Jo a taky se chci zeptat jak naučit slepice snášet do určité časti kurniku kde maji bedynku vysypanou hoblinama???Každy den sbíráme vajíčka po celem kurníku už mě to nebaví vejce jsou špinave atd...předem moc děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
1) Chodit slepice na nášlapné krmítko naučíte tak, že jim n e s m í t e za celý den dát nic jiného žrát, než to, co mají v krmítku. Tedy zavřete je do ohrádky s krmítkem a vodou, a nedjte jim nic jiného žrát, než co je v krmítku. Ale musí to vidět, že ta pšenice v krmítku je.

2) Udělejte slepicím v í c e hnízd, a tot takových, aby se jim v nich líbilo. Můžete koupit kukaně. Hnízdo musí být v temnějším koutě kurníku, v závětří, nesmí tam být průvan, a musí tam být teplíčko. místo hoblinek vystelte hnízda měkkou ječnou nebo ovesnou slámou, hezky do kulata upravenou a do každého hnízda položte jeden bílý porcelánový podkladek. Nesmí tam kolem také běhat ani podkani, ani myši.
3) můžete vyrobit hnízda z bedýnek s dvířky (i stropen, uzavíratelná). Ráno slepice "ohledáte" (= zjistíte, která má snést vajíčko) a každou takovou jednu do každého jednoho hnízda zavřete a nepustíte ven, dokud vejce nesnese. Na to musíte mít tolik hnízd, kolik máte slepic.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Podestelte jim do toho hnízda slámu, hobliny nejsou vhodné a dejte jim tam nějaký podkladek, s nášlapnýmy krmítky zkušenosti nemám, jestli to krmítko neni určeno také pro težší kategorie slepic(krůt)
Marťan Marťan 669 příspěvků

Zavolejte mi na 603871457, vyrábím je 17 let, uvedl jsem je
poprve v roce 1992 na podzim v televizním pořadu
RECEPTÁŘ. Vše i s návodem na www.swe.cz/hradsky-sunk
děkuji Milan Hradský.
neregistrovaný Milan Hradský neregistrovaný
Mě to píše stránka nenalezena
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Oprava internetovej adresy: www.sweb.cz/hradsky-sunk, hradsky-sunk@seznam.cz , spořivá uzavíratelná nášlapná krmítka, děkuji Hradský.
neregistrovaný Milan Hradský neregistrovaný

Používám automatické krmítka viz. odkaz. http://www.lihneme.cz/krmitka-pro-drubez/krmici-automat-pro-kurata-drubez-5kg--pozinkovany/.

neregistrovaný Jan neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »