agapornis

papoušky odstavuju z několika důvodů zásadně pohromadě a přes to jsou naprosto krotcí, preferuji však zamluvení papouška když je ještě v inkubátoru aby hned po odstavení mohl k novému majiteli.
  • Obrázek
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Dobrý večer, tak dneska náš Otík absolvoval první výlet z klece.Chtěla jsem ho vyndat, ale moc se plašil, tak jsem mu nechala otevřené dvířka on si sám asi po půl hodině vylezl ven a potom letěl na garniž.Trochu se i prolétal.Byl venku fakt tak tu hodinku.Do klece,
ale stále nic.Tak jsme zhasli a nasvítili klec, ale místo do klece zmateně lítal do tmy.Tak jsme přes něj museli přehodit šátek.V kleci si 10min. odpočal a hned se pustil do večeře.
Darina Darina 37 příspěvků
Teď už zase prolézá klec, jako předtím.Pustíme ho asi až zase o víkendu, aby si ještě oblíbil svoji klec a možná se do ní pak vrátí bez přemlouvání.Snad jsme nic nezkazili...Kdyžtak napište připomínky a návody.Děkuji
Darina Darina 37 příspěvků
Luboši to jsi šťasný člověk když ti to vychází. U mě odeberou jednoho za měsíc dalšího a dva tu ještě zůstanou. Jinak jsem se chtěla zeptat co rodiče když jim vezmeš najednou všechna mláďta. Necháš je hned hnízdit dál a nebo jim budku zavřeš. Mě se potom zdá když nemají alespoň jedno mládě ke krmení, že se u nich ztrácí dokrmovací pud a časem takový pár může přestat úplně krmit mladé a nebo je bude škubat. Není to pro ptáky přirozené jim hrábnout do hnízda při každém hnízdění a všechno jim hned vzít.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
dvě hnízda beru celé když nestihnu zavřít budku nebo je přemístit tak ze třetího hnízda jim tam nechám jedno mládě z důvodů aby nezačali hnízdit znova a nevynesli se tak, ale preferuju pouze dvě hnízda když to jde, agapornisů mám dostatek tak i uspokojující odchovy při dvou hnízdech ročně, zatím jsem si nemohl stěžovat vždy jsem prodal všechny mladé včas to jich mám průměrně od 4 do 10ti kusů v inkubátoru najednou když nepočítám jedince co si dokrmuju do chovu pro sebe.
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Já jsem si agapornise škaboškového koupila ve věku asi taky tak půl roku a dnes jsou mu 2 roky a je to milý kamarád, který mě vcelku respektuje jako partnera.
Až budete zase toho svého držet v ruce nebo utěrce, pohlaďte ho prstem po hlavičce. Pokud ji bude mít kulatou, bude to nejspíš samička. Pokud bude rovná a náhle se směrem k týlu jakoby zalomí (tzn. bude spíš hranatá), je to pravděpodobně sameček. Ten náš je asi samice a nemůžu si na nic stěžovat - jenom furt nosí nakousané větve do pítka. :-)
Při prvních výletech z klece jsem postupovala stejně. Pták ji brzy začne brát jako útočiště a v případě strachu či únavy se tam sám vrátí. Nyní ochočuji dvouletého růžohrdláka, který doteď žil ve voliéře a má panickou hrůzu z rukou. Stačí při vypuštění pohrozit černou síťkou a šupe si to do klece jako střela :-D.
Jinak se v okolí papouška pohybujte velmi tiše a pomalu, aby se nezděsil. Neberte si čepici, sytě černé nebo červené oblečení - to se většině ptáků nelíbí. Často na něj chlácholivě mluvte, ale dělejte v okolí klece i práci, při které se mu nebudete věnovat, aby poznal, že vaše přítomnost není nebezpečná a že ho nechcete mermomocí "ulovit a sežrat". Pokud se bojí rukou, nabízejte mu prosné klasy. Ty jsou velmi oblíbené a ruku můžete držet dál od papouška. Až trochu zkrotne, můžete podávat prsty se zavřenou dlaní i semínka, ovoce.... Pak už by to mělo jít samo :-)
neregistrovaný Zuzka neregistrovaný
Potřebuju poradit. Agapornise máme už půl roku, včera si mi poprvé sedl na ruku, nechám ho prolétnout, je to v pohodě.. ale poslední dobou se začíná chovat jinak. Vždycky SPAL NA BIDÝLKU a TEĎ SPÍ NA DNĚ KLECE. znamená to, že něco není v pořádku? Nebo třeba splašeně přeskakuje z biýlka na zem a pořád dokola.. Budu ráda za všechny informace, děkuju moc.. dyžtak pište na mail.
Kiki
neregistrovaný Kiki neregistrovaný
Luboši, dokrmování agapornisů má určité hledisko. Já se Tě zeptám z hledika chovateského.Cenné jsou výsledky umělého odchovu, nebo odchovu přirozeného?. To, že máš solidní odběr Tii nezávidím, spíše Ti to přeju.Přesto doporučuji, jako velmi zajímavou zkušenost dát několik dokrmovanýh mláďat po odstavu dohromady. U agapornisů se projeví velmi specifické chovánání, pro tento rod zcela běžné. Je to "volání rodu". Pokud to nevidíš je to škoda. U mě zůstane každý agapornis zcela specifickou a zajímavou osobností, která nikdy nebude šašek čekající na svoji odměnu.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
nepsal jsem to proto aby někdo záviděl, ale proč to nenapsat když to tak je, abych měl seriozní odběr trvalo to celé roky, nebylo to nic snadného proto jsem velmi rád že to je tak jak to je, nerozumím tomu co jsi chtěl říct o volání rodu u agapornisů, ale jestli si měl namysli že po odstavu pokud se dále agapornisovi nevěnuješ se jeho krotkost ztrácí, tak mě ukaž papouška ve stejné "třídě" (pyrura je vyjímka) který krotkost neztratí? neznám takového. já odstavuju papoušky pohromadě, v tuto dobu jsou již všichni zamluvení a z části zaplacení, po odběru je na každým jak si po příjezdu domů papouška "zařídí" jestli mu bude věnovat dostatek času a z papouška bude vynikající společník, nebo ho bude zanedbávat a z papouška nebude nic, to už já neovlivním, z mého ručního odchovu papoušek odešel v dobré kondici a kvalitně dokrmený od útlého věku, ostatní už je jen na novém majiteli
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Dobrý večer, v srpnu jsme si pořídili dva agapornise škraboškové. Myslím, že za tu dobu si na nás dost zvykli a pouštíme je ven. Mám ale strosti s tím, že prakticky vůbec nelétají. Spíš jenom chodía pobíhají. Mám obavy jestli jsou vpořáku...poradími někdo prosím v čem je chyba...? Děkuji.
neregistrovaný Jancza neregistrovaný
když ho chcete třeba chytit on utíká ani tak se nesnaží letět? pokud ne tak asi v pořádku něco není, agapornisové raději lezou, šplhají, poskakují a chodí než létají po místnosti
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Snaží se leťet, ale letí jen nízko a jen kousek. Asi už vědí, že je nijak nehoníme a necháme je dělat si co chtějí, takže třeba jen kousek popoběhnou... Nevím, jestli mám shánět nějakou odbornou pomoc, nebo jestli si časem zvyknou....?
neregistrovaný Jancza neregistrovaný
A není to tím, že jsou často zavření v kleci a nemají tak vytrénované letky? A nebo je dobře krmíte a oni nemohou svoji váhu vynést, tak plachtí při zemi a raději chodí?
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Snažíme se je pouštět každý den, alepoň na půl hodiny...ale je možné, že je to málo. A krmíme je tak nějak normálně, ale je fakt, že krmítko nemají nikdy prázdné a furt něco zobou...
neregistrovaný Jancza neregistrovaný
Dobrý den. Pokud nemají tendenci semtam hřadovat po vypuštění na nejvyšším místě v místnosti, tak něco opravdu není v pořádku. Nejspíše budou opravdu přetučnělí, nebo nemají dostatečně vytrénovanou prsní svalovinu, popřípadě obojí. Mirek
neregistrovaný sunflowesman neregistrovaný
Ok, děkuji moc za odpovědii. Pokusím se jim trochu omezit jídelníček.
neregistrovaný Jancza neregistrovaný
Kdybych tady měla smajlíka jak se chechtá, tak bych ho přiřadila. Já mám tenhle problém s nejstarším senegalcem. Cpe se a cpe se a je jako žába na prameni. Když letí tak je to jako dělová koule. Myslím, že se vaši ptáčkové asi moc omezovat nebudou. Prostě jim chutná. Najít míru krmení dokáže chovatel až po delších zkušenostech s krmením. Taky občas vyhazuju zeleninu a neodhadnu kolik.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Tak jim nedejte na výběr :-). Kdybych já naplnila svému agáčkovi mísu ze 3/4 ovsem a z 1/4 třeba prosem, tak bude jak koule. Oves má moc rád, a proto to dávám v opačném poměru a pak sežere i proso, protože by z té 1/4 hladověl
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
To jsou oni... ale mým neodborným okem nepoznám, zda jsou tlustí....
  • Obrázek
neregistrovaný Jancza neregistrovaný
okem tloustku ptaka nepoznas. ohmatej je na prsou, vystoupla hrudni kost = hubeni, hrudni kost zarovnana se svalstvem = ok, hrudni kost vyrazne niz nez svalstvo = tlusti.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 88)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »