agapornis

prosím, čím mám krmit malé agapornise když se vylíhnou a kde potravu seženu?

nebo to mám nechat na dospělích že je budou krmit a čím by je krmily? :(

neregistrovaný lucka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele lucka z 14.04.2014, 14:13:13

S prominutím, to by jste mě mít již nastudované, když se pouštíte do chovu, jsou knížky a hodně toho je na netu :-(

Vy krmit malé nebudete, to musíte nechat na rodičích ( pokud uměle neodchováváte ). Přidává se k normální potravě ( proso, oves, slunka  ... ovoce atd. ) ještě takzvaná vaječná míchanice ( nechá se koupit v různé kvalitě ), ale většina chovatelů si ji míchá sama. 

Základ tvoří strouhaný rohlík, vajíčko, mrkev, jablko, .... můžete přidat malinko tvarohu, medu... A připravit, jen co ptáci zkrmí během cca 4 hodin. Podle počasí, tato směs začne kvasit a měla by jste ztráty. Přeji hodně úspěchů a ještě si raději něco pročtěte :-)

neregistrovaný Smisek neregistrovaný

Dobrý den,mám samičku Agapornise. Koupila jsem si jí na trhu. Celkově to byla chyba,protože se o ní asi moc nestaral a je vyděšená z každého pohybu v bytě. Máme jí měsíc a sleduji velký pokrok v jejím chování. Třeba vysavač už úplně ignoruje a dřív jsem musela luxovat na nejnižší chod,aby nebyl tak hlučný a ona se tak nebála. Bohužel jsem myslela,že na ní budu mít více času který teď trávím v práci. Moc se jí nevěnujeme a mě připadá smutná což je mi líto. Přemýšlím o koupi samečka,aby měla kamaráda a nestrádala,ale bydlíme v bytě a mám strach z toho,aby se nepřeřvávali a sousedi,aby z toho nešíleli. Co mám dělat? Nechci,aby byla smutná.

neregistrovaný Zuzka neregistrovaný

ahojte chci se optat poridily jsme si agapornise ručne dokrmeneho mame ho čtyri dny a je strašne plachy prejde to a jak mam k němu přistupovat aby se ochočil nemam stim skusenosti

neregistrovaný hana neregistrovaný

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zkušenějších. Chci začít chovat agapornise růžohrdlého poraďte mi kde seženu o těchto papoušcích nějakou knihu nebo internetovou stránku a další možnosti. předem děkuji

neregistrovaný Michal neregistrovaný

Ahoj, máme od srpna samičku agapornise růžohrdlého. Létala venku v přírodě a po dvou měsících krmení se na parapetu se rozhodla, že půjde k nám a vlétla nám do bytu. Stejného papouška jsem již měl zamlada a také z volné přírody ale samečka. To že se jedná o samičku víme protože již měla 4 jalová vajíčka. Co je nepříjemné je, že je hrozně agresivní i když si s ní povídáme a hrajeme. Také se naučila spoustu zvuků od domácích ptáků a někdy dělá straku, kosa, sýkorku a pod. krom toho, že strašně řve svoje zvuky. Nevíme čím to je ale již dvakrát se vyčůrala ven z klece ?!?!?! Kvoká jako slepička a pořád si dělá hnízdo průběžně již od září. Když je sama s partnerkou tak vyletí z klece, vykoupe se a prolítne se, když jsem doma já tak z klece nevyleze.  Partnerka si všimla, že se předvádí a kvoká jen když jsem doma ?!?!?! Myslíte, že má smysl jí pořídit kámoše ??? A je takové chování normální ??? Děkuji

neregistrovaný P a J neregistrovaný

Dobrý večer mame doma pres rok agapornise je na me tolik zavisli ze kdyz ho pustim s klece tak se odeme ani nehne. Chodi po zemi jako pejsek. Ale je to takovy problem ze deti ke me nesmi kdyz je pusteny hodne na ne utoci a stipe i na pritele. Je to muuj velky mazel. Je dobre mu poridit kamarada aby nebyl na me tak zavisli? 

neregistrovaný Terezka neregistrovaný

Asi ano. Buď kamaráda, nebo papouška nepouštět z klece, když je v bytě přítel a děti.

A ve slově "závislý" se na konci tohoto přídavného jména v jednotném čísle  píše tvrdé ý !

To by osoba jako Vy, která má už "přítele"   cheeky   , měla vědět ze základní školy !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den,

před sedmi lety jsem si pořídila samičku agapornise a když mi nezbývalo pro ni moc času, pořídila jsem k ní před čtyřmi lety samečka. Výborně si na sebe zvykli a před třemi lety odchovali jedno mládě. Mladého samečka jsem musela dát do jiné klece, protože ho ve své rodiče nesnesli. Místo partnerky jsem mu pořídila plastovou andulku, ale zdá se, že mu to nestačí, i když je nechávám prolétat společně. Nevím, jestli je to citovým strádáním, ale v kleci se objevuje stále více natrávené potravy (protože nemá koho krmit) a poslední dobou začal chodit na cukr.

Uvažuji o koupi samičky, ale představa, že budu muset vyhazovat snesená vajíčka (se kterými si dá samička tolik práce) mi nedělá dvakrát dobře.

Zajímá mě tedy, jestli je i větší množství natrávené potravy v pořádku a jestli mu cukr nemůže ublížit (raději ho před ním schovávám).

Děkuji Radka

neregistrovaný Radka neregistrovaný

chtěl bych se zeptat jestli se agapornis může chovat s andulkou.děkuji

neregistrovaný tom neregistrovaný

Dobrý den, po odběru agapornise je mu 4 týdny, jak dlouho se tak bude muset dokrmovat? Děkuji za rady

neregistrovaný Katka neregistrovaný

dobrý den.

jakého prosím papouśka do panelákového bytu do klece.

méně hlučný a lehce ochočitelný??? 

Děkuji mockrát všem

neregistrovaný Michalcod neregistrovaný
tom:

chtěl bych se zeptat jestli se agapornis může chovat s andulkou.děkuji


Pokud dáte agapornisovi do klece andulku,tak jí uklove nohy.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Michal:

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zkušenějších. Chci začít chovat agapornise růžohrdlého poraďte mi kde seženu o těchto papoušcích nějakou knihu nebo internetovou stránku a další možnosti. předem děkuji


Nejvíce informací najdete na,,Agapornisové.cz" je to servr jen o agapornisech.Tam Vám poradí a najdete hodně informací.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

dobry den chtěla bych se zeptat mužu papouškovy na dno klece dat hobliny

 

neregistrovaný kociolkova neregistrovaný
Sabina1: Lubošku tak jseme Ti s přítelem koukali na stránky a jsou super.Hodně nám pomužou,ve výchově.Jenom se bojím toho jak si psal,že ptáčci maji pubertu a,že klovou.No to je moje jediná fobie.klovaní jsem zažila u našich korel takže snad ten náš agapornis nebude zlí

Všechny chovatele nebo-li majitelé papoušku zdravím . Jsem neštastná z našeho Pipina který když ochutnal svobodu ,nechce se mu zpátky do klece a navíc klove a nejvíc napadá mně.Jde mi po prstech,nechápu to ,starám se o něj hezky.Pokoušel se klovat i mé vnoučátka a to jsem zakročila a zavřela ho zase do klece ale je mi ho líto.Chtěla bych aby se prolétával ,jenže ho nezajímá let ale snaží se mi skosit všechny květiny,ohobloval mi nábytek a kdejaké visací proutěné dekorace jsou na prach.Tak vážně nevím jak na něj...poradil by mi někdo?prosím

neregistrovaný Ilon neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ilon z 23.02.2016, 19:46:15

... nudí se, nemá Vás asi rád, kupte mu samičku, přidejte budku, možná se zabaví krmením vylíhnutých máďat. Nebo vraťte do Zverimexu.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 23.02.2016, 23:35:36

Tak tedy děkuji za odpověď ,docela mně rozesmutněla

 

 

neregistrovaný Ilon neregistrovaný

Dobrý den. Chci se zeptat, zda se agapornis snese v jedné kleci s andulkou. Za odpověď předem děkuji.

neregistrovaný Eda neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ilon z 23.02.2016, 19:46:15

květiny by v místnosti s papouškem být neměly,enlightened pověste houpačky, provazy atd.( který bud vyrobíte zenlightened OVOCNÝCH stromů nebo koupíte, nejlepší jsou nebarvené)

Papouška zavřete na nejmíň 3 týdny do kece a ať se zlobí jak se zlobí nepouštět, podávat papouškovi zrníčka prsty(rukou) a ovoce mu taky dávat z ruky( když ho od vás nevezme alespoň mu ho tak dejte vy).

J.M: nestrašte hned lidi, většinaa věcí de, když se chce a ne se ho hned zbavitno

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 80 (celkem 88)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »