Aktuálně: 5 047 inzerátů173 225 diskuzních příspěvků17 738 uživatelů

pohmozdeny zobak

valisa
valisa (58 příspěvků) 06.12.2009, 08:26:21 xxx.xxx.19.6
Dobry den, vcera se nam stala takova nehoda, nas kakariky se neceho lekl a pravdepodobne narazil do zdi. Dopadlo to tak, ze mu zustal zobak otevreny, nemohl ho zavrit. jeli jsem na veterinu, tam ho prispali a zobacek se snazili dat do puvodni polohy, bohuzel kvuli otokum to neslo. Tak ted cekame az mu otoky zmizi. Nemate nekdo prosim podobnou zkusenost. jak dlouho to muze trvat atd ? nemuze se totiz najist. jinak je celkem cily, stara se o sebe a cisti se, takze to urcite nevzdal :) moc dekuju za rady
Zuzka (neregistrovaný) 07.12.2009, 19:56:46 xxx.xxx.111.254
Otok bude nejspíš nějaký výron a špatná poloha může být způsobena zlomením nebo vykloubením zobáku (papoušci mají obě části spojeny s lebkou kloubem). Jestliže je čilý, tak je to bezva. Možná ho budete muset přikrmovat uměle, aby nezeslábl. Otok by se měl vstřebat do pár dnů.
valisa
valisa (58 příspěvků) 09.12.2009, 08:55:44 xxx.xxx.215.254
dekuju Vam moc za odpoved. otoky uz sice pomalu mizi ale porad nemuze zobacek uplne zavrit takze sam si zrni v zobacku nerozdrti a neoloupe. Mohla byste mi prosim jeste poradit cim ho mam dokrmovat ? delam mu kase z ovoce, jenze co se tyce zrni, dari se mi drtit pouze slunecnice, jenze tech moc nesmi. predem moc diky!Hezky den
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2009, 09:22:23 xxx.xxx.62.209
jen kase z ovoce mu nestaci. nejlepsi by bylo koupit granule, muzes je nadrtit a rozmichat s vodou na hutsi kasi, nebo je podat vcelku navlhcene. dalsi varianta na prechodnou dobu jsou treba ovesne a psenicne vlocky, trosku nadrcene a smichane s detskou presnidavkou (nebo tou kasi z ovoce)
Zuzka (neregistrovaný) 09.12.2009, 19:18:14 xxx.xxx.111.254
Teoreticky by možná mohl i dokrmovací směs, ale pro dospělého ptáka budou spíš lepší ty rozmáčené granule.
valisa
valisa (58 příspěvků) 10.12.2009, 10:28:53 xxx.xxx.215.254
tak jsem zkusila ty granule, neni na ne zvykly tak mu ze zacatku moc nejely. jinak zobacek se kazdym dnem snizuje o milimetr, takze je to snad na dobre ceste. ale vcera jsem ho pozorovala jak se snazil ukousnout kousek jablicka - vrchni casti zobacku nehybe, nevim jestli je to tim ze ho to boli, nebo tim ze ho ma znehybneny... pokud se to nezlepsi asi pujdem na rentgen, ten se jim bohuzel nepovedl napoprve udelat. Neskodi papouskum rentgen ? Dekuju a hezky den
Falco
Falco (12 příspěvků) 10.12.2009, 15:58:04 xxx.xxx.111.254
Rentgen jim neškodí, ale zlomeniny srůstají dost rychle, takže jestli to bylo křivě zlomený, mohl by nastat problém....ale nebudu strašit - třeba to nic není.
valisa
valisa (58 příspěvků) 11.12.2009, 11:14:30 xxx.xxx.215.254
dneska je to zase o kousek niz :) s tou zlomeninou a rychlym srustanim - taky jsem na to myslela a doufam ze to tak nebude... o vikendu to bude tyden, jestli to nebude lepsi, radeji pujdem na ten rentgen - moc se mi ale nechce, posledne byl dost vystresovany...:( asi ho budou muset znova prispat :(:(
Falco
Falco (12 příspěvků) 11.12.2009, 15:00:39 xxx.xxx.111.254
Rentgen zdravého papouška při plném vědomí si myslím ani nejde. Mám agáčky a když je vzal veterinář jen lehce do ruky, vrtěli sebou, kousali..... A to se je nesnažil znehybnit :-)
valisa
valisa (58 příspěvků) 12.12.2009, 10:15:38 xxx.xxx.19.6
zdravim, no je mi jasne ze ho tezko zrentgenuji kdyz by se vrtel :) jenom mam strach ho zase nechavat prispat, slysela jsem ze to zrovna u papousku neni moc dobre :( no snad to dopadne dobre, v pondeli cheme jet k nejakemu veterinari, co se aspon trosku specializuje na ptactvo, ale zatim jsem nikoho nenasla tady na ostravsku, nevite nekdo o nekom ? moc dekuju predem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.