Aktuálně: 5 041 inzerátů173 714 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Alexandr Malý - Ochočení

Stokr4252
Stokr4252 (9 příspěvků) 14.12.2009, 18:49:36 xxx.xxx.0.179
Dobrý den mám takovou prosbu:
Mám papouška Alexandra malého. Bohužel jsem si ho koupil v obchodě se zvířaty ( pro mně petzcom) - podle toho co jsem se docetl na netu uz bych si ho tam asi znovu nekoupil - nadruhou stranu si myslím ze zrovna toho myho se ty key nejak netykaj. ozaka mam uz tak cca pul roku mam pro nej stredne velkou klec ale chceme mu udelat takouvou do pokoje jako je treba pro velke ptaky a urcite ho budu poustet. stalo se mi taky jednou ze sem si s nim vecer hral a zapomnel sem mu tam dat karabinu on klec rano otevrel a ulit mi ale jen se parkrat proletel a ja ho nasledne nalakal do klece na kus jablka. Od té doby ho pouštím ven z klee naučil se mi přistát na rameni i na ruce ale kdybych si ho chtel vzit tak mi na ruku nevleze ani na to rameno. vzdy tam pristane na ruku jen kdyz tam ma neco dobryho a na rameno uz i jen tak. strašne se ale porad boji lidske ruky a taky se mi nelibi jak ho musim porad na neco lakat do klece. Chtěl bych se este taky zeptat jestli se da papoušek koupeny v petzcomu achočit jako ručně dokrm. papouch .
Děkuji za va še odpovědi
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 14.12.2009, 18:54:18 xxx.xxx.151.22
u ručně dokrmených jedinců jde všechno "samo" nicméně alexandři jsou velice inteligentní papoušci a dají se výborně ochočit asi to nebude nikdy tak jako u ručně dokrmených jedinců ale určitě i nedokrmený se výborně ochočí, to že hned nejde na ruku je normální chování, může to trvat ještě klidně další rok než se tak stane, chce to spoustu trpělivosti a cvičení s papouškem
anonymní (neregistrovaný) 16.12.2009, 08:50:56 xxx.xxx.66.183
Mám alexe též ze zverimexu a je to neskutečný mazel. Chce to jen čas...
super61
super61 (12 příspěvků) 17.12.2009, 12:45:19 xxx.xxx.76.70
dávám sem můj příspěvek před rokem. mohl by se hodit. Mám svojeho nyní přes rok a je krásně ochočený.
tedy tady je.....
Dokrmování ano. Samozřejmě všichni chovatelé vám toto budou povídat jako to povídali i mě. I já jsem si koupil ze zverimexu papouška. Skoro mi to příde jako by to byl boj mezi chovateli a prodejci zverimexů. Každý chce prodat, kdyby nechtěl tak je mu to jedno! Vložím sem moji zkušenost, kterou jsem tu psal pánovi před dvěma týdny. Stáří alexe je stejné. Jednotlivé postupy u něj byli zhruba v rámci týdne zvykal si víc a víc. Nutno podotknout, že kdybych ho měl v kleci zavřenýho tak bych ho takhle rychle nidky neochočil. Mám ho na volno na stromu. Je se mnou v kontaktu celý čas co sem doma. takže vkládám příspěvek.
Ale jak říkám na základě mojí vlastní zkušenosti a to, že můj alex byl uplně psychotickej případ vyplašenej, říkám nevěřte tomu, že alex ze zveráku se nedá ochočit!! Jak říkám mě to trvalo necelé dva měsíce.
---
Měl jsem ten samý problém. alex ze zveráku totální hysterik. Navíc někteří zdejší chovatelé psali dát papoucha ze zveráku pryč že to nemá cenu nebo ochočení jen obtížně.
Tak sem se nasral. Vzal sem milýho papoucha domístnůstky kde se obouváme plus bidýlko. no a na ruku sem si dal šedou deku. aby nevidel ruku dycky sem mu přikrytou ruku nabídnul a on uletel udelal to tak 50x a pak mu došli síly. a nalez. a já ho sundal. a on nalez. a tak dokola furt. no a pak sem ho vzal zpet do místnosti kde má strom (nemá klec mám ho navolno) no a od ty doby umel na prikrytou ruku. pak sem místo deky dal rukavici stejny barvy jako deka. a pak to slo rychle místo rukavice sem jen pretahnul rukav a pak sem postupne vytahoval prsty az si zvyk. ted ho mam necelej druhej mesic ze zveráku. na ruku de sam prilitne za mnou a hraje si se mnou zere z ruky a dela kraval a binec. hlavne budte furt v klidu a nedavejte pred nim najevo zlost apod. Jde to první dva týdny byl u mě totální hysterik. přeju hodně štěstí a zdravím

Stokr4252
Stokr4252 (9 příspěvků) 20.12.2009, 09:37:59 xxx.xxx.0.179
jee mooc vam vsem dekuju s tim zverimexem si teda taky myslim ze to nebude pravda jak rikaj nekteri lidi uz sem to psal i v 1 prispevku tady, si myslim ze se da ochocit uplne normalně ale prece jenom to chce cas, já vím nechce to pospíchat, ale neznáte přece jenom nikdo nejaký fígl jak ho na tu ruku naučit tak aby se nebál to s tou dekou se mi ted uz zda dost drastický tak ja newim no. Jednou jsem zkousel nedat mu nazrat do klece ale poustel sem ho ven aby se nazral jenom tak ze mi prostane na ruku- ze bys e jí pak jako nebál- (chtel sem delat tri dny ale nakone mne rodice ukecali at mu dam normalne nazrat - asi po dnu :-( ) docela mne to mrzí protože z tý ruky žral celkem slušně a tak si myslím že by se moh naučit nebat ty ruky docela rychle tak ja newim . dík za rady
mirek (neregistrovaný) 15.06.2012, 18:05:52 xxx.xxx.129.66
Dobrý den myslíte že by se dal ochočit alexandr malý když má 5 let ?
kakariky 325 (neregistrovaný) 19.01.2013, 17:42:39 xxx.xxx.185.228
Budu si kupovat od chovatele alexandra maleho tak se chci zeptat ake kelce jsou pro nej vhodne, ja bych raději dal řdnost s kleci pro veci ptaky nebo mu staci pro střední. Ďekuju za odpoved
Terka (neregistrovaný) 27.08.2013, 21:43:00 xxx.xxx.55.54
Ahoj koupila jsem si Alexandra, kterému uhynul partner. Dá se naučit mluvit ? Nevím kolik jí je..
Lenka (neregistrovaný) 30.12.2016, 14:03:42 xxx.xxx.140.241
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Mam ted měsíc doma alexandra malého a je starý 5 let. Byl využíván ve chovu a teď jsme ho dostali. Tak bych se chtěla zeptat zda je možné alexandra nějak ochocit. Stále se nás boji.
luki80 (neregistrovaný) 26.06.2017, 22:04:40 xxx.xxx.167.92

Ahoj chtěl bych se zeptat jak zjistím stáří alexandra malého,bylo mi řečeno že má 4 měsíce a že je dokrmovaný mám ho doma 5 dní když mu dám žrádlo a vodu tak řve a lítá po kleci. Dokrmovaný by tohle přece neměl dělat, navíc se mi zdá být moc velký 

Obrázek Obrázek
Donrman (neregistrovaný) 19.08.2018, 13:00:13 xxx.xxx.60.255
Dobry den,prosim o radu mam doma 6 dni rucne dokrmenyho Alex.maleho nemuzu dat ruku do.klece aby nerval a nelital nahoru dolu kdyz ho pustim neprivolam zpet niv jineho neji nez zrni co jsem s nim dostal a k tomu ze nemame kontakt tak jenom za nim chodim a zkousim prst povidam si ale ani nahodou a zpatky sam do klece nejde v jine misnosti mam psi co stekaj kdyz jdou ven ,ale to.je blbost aby nesel na ruku Co mam delat uvazuji ze ho dam pryc
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 21.08.2018, 10:45:33 xxx.xxx.1.135
Toto je všechno špatně, špatně, špatně. A to od stravy i sociální kontakt. Žádnému z mých Alexandrů nesahám do klece za účelem, že bych na něj chtěla sáhnout. V novém prostředí je i můj ochočený papouch jak divočák, nechápu co očekáváte za zázraky po 6 dnech. Stravu je třeba pořádně prokonzultovat, dám vám kontakt v interní zprávě. Jestli nemáte nervy na ochočování, přivezte mi ho domů a do půl roku vám bude i mluvit.
Barbora Fabešová (neregistrovaný) 03.05.2019, 13:41:37 xxx.xxx.168.74
Dobrý den, můj Alexandr dřív vlezl na ruku nechal se trošku hladit. Teď však nechce ani jedno. Jak přišlo Jaro strašně se zhoršil a není tak šikovný jak byl. Chci se zeptat co se s ním stalo, jestli to ochočení někam vede. Každý den s ním trénuji a nevidím nějaký pokrok že by mi třeba vlezl na prst nebo by se nechal pohladit. Předem děkuji za odpověď.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.