Aktuálně: 5 137 inzerátů172 271 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Klec pro Amazoňana

Pavel (neregistrovaný) 27.08.2007, 19:20:19 xxx.xxx.38.76
zdravím všechny a mám jeden dotaz
chceme si pořídit amazoňana červenokřídlého a chceme ho dát do téhle klece:
http://www.akva-exo.cz/detail/pro-ptactvo/klece/558/
bude stačit ten 2mm drát ?
je to totiž s papouškem už dost peněz a i částka 4000 se mi zdá na hranici rozumné investice (jsou i menší klece do bytu ale tohle bych ještě unesl)
Hann
Hann (250 příspěvků) 27.08.2007, 20:32:35 xxx.xxx.129.11
taky zdravim jj 2mm drat urcite staci pro klec do bytu ptal sem se i jinde a potvrdili mi to . . jo a ta klec je fakt spica .urcite to nejsou zbytecne vyhozenypenize . . tak zatim Hann
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.08.2007, 05:49:53 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Asi máte na mysli amazoňana oranžovokřídlého. Klec je dobrá, ale pokud máte dostatek prostoru, tak nevidím důvod proč nepořídit klec Omegu II je o necelé 200 Kč dražší což není zase tolik.

Rozhodně doporučuji nešetřit. Uvědomte si, že papouška budete mít XY let. Tito ptáci se dožívají vysokého věku a proto bych určitě nešetřil.
Hann
Hann (250 příspěvků) 28.08.2007, 12:11:21 xxx.xxx.129.11
mno jestli ste casto doma cos by ste meli byt, tak sy myslim ze klec bohate staci pac ho urcite budete casto pustet a jak rika Ondrej, kdyz je vetsi omega 2 a je drazsi jen o 200kc proc ne ? vetsi kleci nic nezkazite . .
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.08.2007, 13:08:18 xxx.xxx.183.35
Tady jde především o to, že klec omega má myslím 56x56 cm půměr a mě by zajímalo, když do takové klece umístíte nějaké hračky a šplhadla, tak kolik bude mít amazoňan prostoru. Omega 2 má rozměry trochu větší, ale příjdou mi za tu cenu vhodnější.
Pavel (neregistrovaný) 28.08.2007, 13:56:53 xxx.xxx.38.76
dík za info.
jo bude asi dost často puštěný - ale doufám že mu to bude stačit ta Omega 1 protože původně jsem chtěl menší ale nakonec jsem byl ukecán aspoň na tuhle - je fakt že asi nejlíp by mu bylo ve voliéře aspoň 2x2 metry ale byt není nafukovací a tohle ještě do prostoru dám.
možná bych vzal větší ale už je to objednáno a dost jsem i uháněl o to prodejce - a šlo mi hlavně o sílu drátu teď už je to blbé to stornovat navíc papoušek se už blíží k domovu :-)
Hann
Hann (250 příspěvků) 28.08.2007, 17:27:54 xxx.xxx.129.11
Tak vam preji mnoho uspechu v chovu a at se mu u vas libi . a stejne na kleci kterou ste obednal je bidilko takze pokazde kdyz budete doma tak ho tam prece posadite myslim a taky sy myslim ze bude castaji z klece nez sy myslite sou to proste mazlicci. .
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2007, 18:04:35 xxx.xxx.152.134
pro Pavla: to jsi teda neudelal dobrej kauf. Ta klec je pro amazonana mala. Je to ouzkej vysokej komin, das tam 2 bidla, 2 misky a 1 hracku a uz tam nebude k hnuti, amazonan bude odkazanej prakticky porad sedet na jednom miste. Ze bude mit tu klec jen na spani, to jsou iluze "zacatecnika". Navic ten 2 mm drat je tenkej. Ne, ze by ho amazonan prekousl, to ne, ale krouti se to a krivi, nedrzi tvar. Asi jsem te moc nepotesil, ale jsou to vyhozeny penize.
Hann
Hann (250 příspěvků) 29.08.2007, 21:40:03 xxx.xxx.129.11
ja sy stejne myslim ze staci a majitel se o tom uz brzy presvedci pac 146 na vysku a po stranach 56 na 56 to je dost i na tri krmitka =) . stejen majitel rikal ze bude dost casto pusteny a na takoveho ptaka kdyby mel podle vasich predstav v kleci v byte i litat by to musela byt voliera aspon 2 2 na dva ne ? a strcte to do bytu ! sry je to muj nazor
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2007, 07:54:18 xxx.xxx.62.209
Mel jsem docasne zaka (velikostne srovnateleho s amazonanem oranzovokridlym) v kleci Omega 2 a BYLO to maly.
Samozrejme, ze si nikdo nepredstavuje, ze papousek bude v pokojove kleci litat. Ale aby mu nebyla dlouha chvile, mely by se do klece vejit treba jeste vetve na okus, nejaka hracka a pod. Papousek si take potrebuje protahovat kridla.
Trochu nechapu slova "rozumna investice". To je jako rict, ony jsou Petrikovi ty boty sice o cislo mensi, ale kdybychom koupili vetsi, uz by byly moc drahy.
Hann
Hann (250 příspěvků) 30.08.2007, 09:54:04 xxx.xxx.129.11
jak sem rikal zkuste sy dat do bytu opakuji bytu a z toho co psal majitel ten byt neni mooc velky, vetsi mebo uz spis mensi volieru !!! sak se uvidi pac ji ma uz obednanou a pak nam urcite rad napise jak se jeho papousek v kleci citi . . . a vas zako musel byt pekny chudak jestli byl v teto kleci porad zavreny . . hele tak tady nenapadejte muj nazor a radeji majiteli poradte jak ste to vyresil kdyz pisete : mel jsem docasne zaka v kleci omega 2, forum je preci od toho abychom sy pomahali ne ....
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.08.2007, 11:42:24 xxx.xxx.183.35
Nechápu proč to řešíte, když tazatel, už klec objednal. My jsme mu poradili, on si vyslechnul názor a tím to hasne. Amazoňan oranžovokřídlý si stejně protahuje křídla, tak že křídlo natáhne podél těla směrem k ocacu a ne, že by si natahoval křídla, tak, že je roztáhne. Já jsem doporučil větší klec, ale osobně si myslím, že na takové to přespání bude postačovat i tato klec. je dost vysoká na výšku a tudíž si dovedu představit, že krmítka budou umístěny různě. Můžou být dole, ale i nahoře u bidélka. Hračky mohou být ve vrchní části a bidla u prostřed klece, nebo těsně pod hračkami. Každopádně tazatel to zjistí sám, až bude mít klec i papouška doma.
amazonan (neregistrovaný) 09.09.2007, 16:43:44 xxx.xxx.187.210
já mám amazoňana oranž. a mám Omegu II je v ní už rok a myslím,že je evidentně spokojený,má tam spoustu hraček,žebřík,krmítka,2 bidla a dokonce velkou větev. On tam přeci nelétá,ale šplhá a když bude většinou puštěný,tak mu Omega I bude určitě stačit. Drát mám 4 mm. Vedle klece máme strom na šplhání,ale pokud nemáš v bytě dost místa,můžeš něco zavěsit nad tu klec. Já to taky měla v úmyslu. Přeji ať se amazoňanovi daří a ať vám dělá jen a jen radost.
Pavel (neregistrovaný) 31.07.2013, 22:15:26 xxx.xxx.90.182
JAK MA BYT VELKA KLEC PRO ZAKA?
anonymní (neregistrovaný) 31.07.2013, 23:13:45 xxx.xxx.200.189
Pokud chceš opravdu vědět, jak velkou klec pro žaka, nikoli si potvrdit, že stačí krabice od bot, protože tam stejně bude chodit jen spát a jinak bude furt puštěnej, tak pravidlo číslo jedna zní "žádná klec není moc velká". a pro žaka začni na půdorysu cca 100*80 cm.
Benedikta (neregistrovaný) 22.11.2014, 16:08:54 xxx.xxx.145.255

Dobrý den, mám docela důležitý dotaz. Chci si koupit Amazoňana modročelého. A mám vybrané 2 typy klecí. http://www.krmivashop.cz/?page=zbozi&detail=3865 a http://www.frodex.cz/krmivo/zbozi/ptaci/klece--vybaveni-kleci/produkt/klec-omega-iii--drat-4mm-56x85x160cm-doprava-zdarma .. Ta 1 metrová zabere víc místa. Ale není ta 56 moc malá/úzká? :-) děkuji.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.